| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | campion |
| Monikko | ailakit | Genetiivi | ailakin |
| Monikon genetiivi | ailakkien | Partitiivi | ailakkia |
| Monikon partitiivi | ailakkeja | Inessiivi | ailakissa |
| Monikon inessiivi | ailakeissa | Elatiivi | ailakista |
| Monikon elatiivi | ailakeista | Illatiivi | ailakkiin |
| Monikon illatiivi | ailakkeihin | Adessiivi | ailakilla |
| Monikon adessiivi | ailakeilla | Ablatiivi | ailakilta |
| Monikon ablatiivi | ailakeilta | Allatiivi | ailakille |
| Monikon allatiivi | ailakeille | Essiivi | ailakkina |
| Monikon essiivi | ailakkeina | Translatiivi | ailakiksi |
| Monikon translatiivi | ailakeiksi | Monikon instruktiivi | ailakein |
| Abessiivi | ailakitta | Monikon abessiivi | ailakeitta |
| Monikon akkusatiivi | ailakit |