Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | maskaan | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | maskaat |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | maskaa | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | maskaamme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | maskaatte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | maskaavat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | maskasin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | maskasit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | maskasi | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | maskasimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | maskasitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | maskasivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | maskaisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | maskaisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | maskaisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | maskaisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | maskaisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | maskaisivat |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | maskaa | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | maskatkoon |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | maskatkaamme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | maskatkaa |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | maskatkoot | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | maskannen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | maskannet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | maskannee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | maskannemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | maskannette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | maskannevat |