Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Verbit
1.
  • ÄäntäminenUK
  • ÄäntäminenUS
2.
  • ÄäntäminenUS

Määritelmät

Verbi

  1. kasvattaa eläimiä tarhassa

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenstarhaanYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenstarhaat
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenstarhaaMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenstarhaamme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenstarhaatteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenstarhaavat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektitarhasinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektitarhasit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektitarhasiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektitarhasimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektitarhasitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektitarhasivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenstarhaisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenstarhaisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenstarhaisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenstarhaisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenstarhaisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenstarhaisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenstarhaaYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenstarhatkoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenstarhatkaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenstarhatkaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenstarhatkootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenstarhannen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenstarhannetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenstarhannee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenstarhannemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenstarhannette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenstarhannevat

Luokat