Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosaippuakuplatGenetiivisaippuakuplan
Monikon genetiivisaippuakuplienPartitiivisaippuakuplaa
Monikon partitiivisaippuakupliaInessiivisaippuakuplassa
Monikon inessiivisaippuakuplissaElatiivisaippuakuplasta
Monikon elatiivisaippuakuplistaIllatiivisaippuakuplaan
Monikon illatiivisaippuakupliinAdessiivisaippuakuplalla
Monikon adessiivisaippuakuplillaAblatiivisaippuakuplalta
Monikon ablatiivisaippuakupliltaAllatiivisaippuakuplalle
Monikon allatiivisaippuakuplilleEssiivisaippuakuplana
Monikon essiivisaippuakuplinaTranslatiivisaippuakuplaksi
Monikon translatiivisaippuakupliksiMonikon instruktiivisaippuakuplin
AbessiivisaippuakuplattaMonikon abessiivisaippuakuplitta
Monikon akkusatiivisaippuakuplat