Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | taikot | Genetiivi | taikon |
| Monikon genetiivi | taikojen | Partitiivi | taikoa |
| Monikon partitiivi | taikoja | Inessiivi | taikossa |
| Monikon inessiivi | taikoissa | Elatiivi | taikosta |
| Monikon elatiivi | taikoista | Illatiivi | taikoon |
| Monikon illatiivi | taikoihin | Adessiivi | taikolla |
| Monikon adessiivi | taikoilla | Ablatiivi | taikolta |
| Monikon ablatiivi | taikoilta | Allatiivi | taikolle |
| Monikon allatiivi | taikoille | Essiivi | taikona |
| Monikon essiivi | taikoina | Translatiivi | taikoksi |
| Monikon translatiivi | taikoiksi | Monikon instruktiivi | taikoin |
| Abessiivi | taikotta | Monikon abessiivi | taikoitta |
| Monikon akkusatiivi | taikot |