Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokankikuolaimetGenetiivikankikuolaimen
Monikon genetiivikankikuolaimienMonikon genetiivikankikuolainten
PartitiivikankikuolaintaMonikon partitiivikankikuolaimia
InessiivikankikuolaimessaMonikon inessiivikankikuolaimissa
ElatiivikankikuolaimestaMonikon elatiivikankikuolaimista
IllatiivikankikuolaimeenMonikon illatiivikankikuolaimiin
AdessiivikankikuolaimellaMonikon adessiivikankikuolaimilla
AblatiivikankikuolaimeltaMonikon ablatiivikankikuolaimilta
AllatiivikankikuolaimelleMonikon allatiivikankikuolaimille
EssiivikankikuolaimenaMonikon essiivikankikuolaimina
TranslatiivikankikuolaimeksiMonikon translatiivikankikuolaimiksi
Monikon instruktiivikankikuolaiminAbessiivikankikuolaimetta
Monikon abessiivikankikuolaimittaMonikon akkusatiivikankikuolaimet