Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Ääntäminen
IPA:
/ˈmɑksɑˌsɑmːɑl/
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Substantiivit
1.
liverwort
US
2.
hepatic
Taivutusmuodot
Monikko
maksasammalet
Monikko
maksasammaleet
Genetiivi
maksasammalen
Genetiivi
maksasammaleen
Monikon genetiivi
maksasammalien
Monikon genetiivi
maksasammalten
Monikon genetiivi
maksasammaleiden
Monikon genetiivi
maksasammaleitten
Partitiivi
maksasammalta
Partitiivi
maksasammaletta
Monikon partitiivi
maksasammalia
Monikon partitiivi
maksasammaleita
Inessiivi
maksasammalessa
Inessiivi
maksasammaleessa
Monikon inessiivi
maksasammalissa
Monikon inessiivi
maksasammaleissa
Elatiivi
maksasammalesta
Elatiivi
maksasammaleesta
Monikon elatiivi
maksasammalista
Monikon elatiivi
maksasammaleista
Illatiivi
maksasammaleen
Illatiivi
maksasammaleeseen
Monikon illatiivi
maksasammaliin
Monikon illatiivi
maksasammaleisiin
Monikon illatiivi
maksasammaleihin
Adessiivi
maksasammalella
Adessiivi
maksasammaleella
Monikon adessiivi
maksasammalilla
Monikon adessiivi
maksasammaleilla
Ablatiivi
maksasammalelta
Ablatiivi
maksasammaleelta
Monikon ablatiivi
maksasammalilta
Monikon ablatiivi
maksasammaleilta
Allatiivi
maksasammalelle
Allatiivi
maksasammaleelle
Monikon allatiivi
maksasammalille
Monikon allatiivi
maksasammaleille
Essiivi
maksasammalena
Essiivi
maksasammaleena
Monikon essiivi
maksasammalina
Monikon essiivi
maksasammaleina
Translatiivi
maksasammaleksi
Translatiivi
maksasammaleeksi
Monikon translatiivi
maksasammaliksi
Monikon translatiivi
maksasammaleiksi
Monikon instruktiivi
maksasammalin
Monikon instruktiivi
maksasammalein
Abessiivi
maksasammaletta
Abessiivi
maksasammaleetta
Monikon abessiivi
maksasammalitta
Monikon abessiivi
maksasammaleitta
Monikon akkusatiivi
maksasammalet
Monikon akkusatiivi
maksasammaleet
Akkusatiivi
maksasammale
Luokat
Substantiivit
Yhdyssanat