Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
qi {m}
2.
chi {m}

Taivutusmuodot

MonikkokitGenetiivikin
Monikon genetiivikidenMonikon genetiivikitten
PartitiivikitäMonikon partitiivikitä
InessiivikissäMonikon inessiivikissä
ElatiivikistäMonikon elatiivikistä
IllatiivikiinMonikon illatiivikihin
AdessiivikilläMonikon adessiivikillä
AblatiivikiltäMonikon ablatiivikiltä
AllatiivikilleMonikon allatiivikille
EssiivikinäMonikon essiivikinä
TranslatiivikiksiMonikon translatiivikiksi
Monikon instruktiivikinAbessiivikittä
Monikon abessiivikittäMonikon akkusatiivikit