| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| Monikko | paljastusshakit | Genetiivi | paljastusshakin |
| Monikon genetiivi | paljastusshakkien | Partitiivi | paljastusshakkia |
| Monikon partitiivi | paljastusshakkeja | Inessiivi | paljastusshakissa |
| Monikon inessiivi | paljastusshakeissa | Elatiivi | paljastusshakista |
| Monikon elatiivi | paljastusshakeista | Illatiivi | paljastusshakkiin |
| Monikon illatiivi | paljastusshakkeihin | Adessiivi | paljastusshakilla |
| Monikon adessiivi | paljastusshakeilla | Ablatiivi | paljastusshakilta |
| Monikon ablatiivi | paljastusshakeilta | Allatiivi | paljastusshakille |
| Monikon allatiivi | paljastusshakeille | Essiivi | paljastusshakkina |
| Monikon essiivi | paljastusshakkeina | Translatiivi | paljastusshakiksi |
| Monikon translatiivi | paljastusshakeiksi | Monikon instruktiivi | paljastusshakein |
| Abessiivi | paljastusshakitta | Monikon abessiivi | paljastusshakeitta |
| Monikon akkusatiivi | paljastusshakit |