Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiimpoverished
ruotsiutarmad

Taivutusmuodot

MonikkoköyhtyneetMonikkoköyhtyneeni
MonikkoköyhtyneesiMonikkoköyhtyneemme
MonikkoköyhtyneenneMonikkoköyhtyneensä
GenetiiviköyhtyneenGenetiiviköyhtyneeni
GenetiiviköyhtyneesiGenetiiviköyhtyneemme
GenetiiviköyhtyneenneGenetiiviköyhtyneensä
Monikon genetiiviköyhtyneidenMonikon genetiiviköyhtyneitten
Monikon genetiiviköyhtyneideniMonikon genetiiviköyhtyneitteni
Monikon genetiiviköyhtyneidesiMonikon genetiiviköyhtyneittesi
Monikon genetiiviköyhtyneidemmeMonikon genetiiviköyhtyneittemme
Monikon genetiiviköyhtyneidenneMonikon genetiiviköyhtyneittenne
Monikon genetiiviköyhtyneidensäMonikon genetiiviköyhtyneittensä
PartitiiviköyhtynyttäPartitiiviköyhtynyttäni
PartitiiviköyhtynyttäsiPartitiiviköyhtynyttämme
PartitiiviköyhtynyttännePartitiiviköyhtynyttään
PartitiiviköyhtynyttänsäMonikon partitiiviköyhtyneitä
Monikon partitiiviköyhtyneitäniMonikon partitiiviköyhtyneitäsi
Monikon partitiiviköyhtyneitämmeMonikon partitiiviköyhtyneitänne
Monikon partitiiviköyhtyneitäänMonikon partitiiviköyhtyneitänsä
InessiiviköyhtyneessäInessiiviköyhtyneessäni
InessiiviköyhtyneessäsiInessiiviköyhtyneessämme
InessiiviköyhtyneessänneInessiiviköyhtyneessään
InessiiviköyhtyneessänsäMonikon inessiiviköyhtyneissä
Monikon inessiiviköyhtyneissäniMonikon inessiiviköyhtyneissäsi
Monikon inessiiviköyhtyneissämmeMonikon inessiiviköyhtyneissänne
Monikon inessiiviköyhtyneissäänMonikon inessiiviköyhtyneissänsä
ElatiiviköyhtyneestäElatiiviköyhtyneestäni
ElatiiviköyhtyneestäsiElatiiviköyhtyneestämme
ElatiiviköyhtyneestänneElatiiviköyhtyneestään
ElatiiviköyhtyneestänsäMonikon elatiiviköyhtyneistä
Monikon elatiiviköyhtyneistäniMonikon elatiiviköyhtyneistäsi
Monikon elatiiviköyhtyneistämmeMonikon elatiiviköyhtyneistänne
Monikon elatiiviköyhtyneistäänMonikon elatiiviköyhtyneistänsä
IllatiiviköyhtyneeseenIllatiiviköyhtyneeseeni
IllatiiviköyhtyneeseesiIllatiiviköyhtyneeseemme
IllatiiviköyhtyneeseenneIllatiiviköyhtyneeseensä
Monikon illatiiviköyhtyneisiinMonikon illatiiviköyhtyneihin
Monikon illatiiviköyhtyneisiiniMonikon illatiiviköyhtyneihini
Monikon illatiiviköyhtyneisiisiMonikon illatiiviköyhtyneihisi
Monikon illatiiviköyhtyneisiimmeMonikon illatiiviköyhtyneihimme
Monikon illatiiviköyhtyneisiinneMonikon illatiiviköyhtyneihinne
Monikon illatiiviköyhtyneisiinsäMonikon illatiiviköyhtyneihinsä
AdessiiviköyhtyneelläAdessiiviköyhtyneelläni
AdessiiviköyhtyneelläsiAdessiiviköyhtyneellämme
AdessiiviköyhtyneellänneAdessiiviköyhtyneellään
AdessiiviköyhtyneellänsäMonikon adessiiviköyhtyneillä
Monikon adessiiviköyhtyneilläniMonikon adessiiviköyhtyneilläsi
Monikon adessiiviköyhtyneillämmeMonikon adessiiviköyhtyneillänne
Monikon adessiiviköyhtyneilläänMonikon adessiiviköyhtyneillänsä
AblatiiviköyhtyneeltäAblatiiviköyhtyneeltäni
AblatiiviköyhtyneeltäsiAblatiiviköyhtyneeltämme
AblatiiviköyhtyneeltänneAblatiiviköyhtyneeltään
AblatiiviköyhtyneeltänsäMonikon ablatiiviköyhtyneiltä
Monikon ablatiiviköyhtyneiltäniMonikon ablatiiviköyhtyneiltäsi
Monikon ablatiiviköyhtyneiltämmeMonikon ablatiiviköyhtyneiltänne
Monikon ablatiiviköyhtyneiltäänMonikon ablatiiviköyhtyneiltänsä
AllatiiviköyhtyneelleAllatiiviköyhtyneelleni
AllatiiviköyhtyneellesiAllatiiviköyhtyneellemme
AllatiiviköyhtyneellenneAllatiiviköyhtyneelleen
AllatiiviköyhtyneellensäMonikon allatiiviköyhtyneille
Monikon allatiiviköyhtyneilleniMonikon allatiiviköyhtyneillesi
Monikon allatiiviköyhtyneillemmeMonikon allatiiviköyhtyneillenne
Monikon allatiiviköyhtyneilleenMonikon allatiiviköyhtyneillensä
EssiiviköyhtyneenäEssiiviköyhtyneenäni
EssiiviköyhtyneenäsiEssiiviköyhtyneenämme
EssiiviköyhtyneenänneEssiiviköyhtyneenään
EssiiviköyhtyneenänsäMonikon essiiviköyhtyneinä
Monikon essiiviköyhtyneinäniMonikon essiiviköyhtyneinäsi
Monikon essiiviköyhtyneinämmeMonikon essiiviköyhtyneinänne
Monikon essiiviköyhtyneinäänMonikon essiiviköyhtyneinänsä
TranslatiiviköyhtyneeksiTranslatiiviköyhtyneekseni
TranslatiiviköyhtyneeksesiTranslatiiviköyhtyneeksemme
TranslatiiviköyhtyneeksenneTranslatiiviköyhtyneekseen
TranslatiiviköyhtyneeksensäMonikon translatiiviköyhtyneiksi
Monikon translatiiviköyhtyneikseniMonikon translatiiviköyhtyneiksesi
Monikon translatiiviköyhtyneiksemmeMonikon translatiiviköyhtyneiksenne
Monikon translatiiviköyhtyneikseenMonikon translatiiviköyhtyneiksensä
Monikon instruktiiviköyhtyneinAbessiiviköyhtyneettä
AbessiiviköyhtyneettäniAbessiiviköyhtyneettäsi
AbessiiviköyhtyneettämmeAbessiiviköyhtyneettänne
AbessiiviköyhtyneettäänAbessiiviköyhtyneettänsä
Monikon abessiiviköyhtyneittäMonikon abessiiviköyhtyneittäni
Monikon abessiiviköyhtyneittäsiMonikon abessiiviköyhtyneittämme
Monikon abessiiviköyhtyneittänneMonikon abessiiviköyhtyneittään
Monikon abessiiviköyhtyneittänsäMonikon komitatiiviköyhtyneine
Monikon komitatiiviköyhtyneineniMonikon komitatiiviköyhtyneinesi
Monikon komitatiiviköyhtyneinemmeMonikon komitatiiviköyhtyneinenne
Monikon komitatiiviköyhtyneineenMonikon komitatiiviköyhtyneinensä
Monikon akkusatiiviköyhtyneetMonikon akkusatiiviköyhtyneeni
Monikon akkusatiiviköyhtyneesiMonikon akkusatiiviköyhtyneemme
Monikon akkusatiiviköyhtyneenneMonikon akkusatiiviköyhtyneensä
AkkusatiiviköyhtyneeniAkkusatiiviköyhtyneesi
AkkusatiiviköyhtyneemmeAkkusatiiviköyhtyneenne
Akkusatiiviköyhtyneensä