Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
impoverished
ruotsi
utarmad
Taivutusmuodot
Monikko
köyhtyneet
Monikko
köyhtyneeni
Monikko
köyhtyneesi
Monikko
köyhtyneemme
Monikko
köyhtyneenne
Monikko
köyhtyneensä
Genetiivi
köyhtyneen
Genetiivi
köyhtyneeni
Genetiivi
köyhtyneesi
Genetiivi
köyhtyneemme
Genetiivi
köyhtyneenne
Genetiivi
köyhtyneensä
Monikon genetiivi
köyhtyneiden
Monikon genetiivi
köyhtyneitten
Monikon genetiivi
köyhtyneideni
Monikon genetiivi
köyhtyneitteni
Monikon genetiivi
köyhtyneidesi
Monikon genetiivi
köyhtyneittesi
Monikon genetiivi
köyhtyneidemme
Monikon genetiivi
köyhtyneittemme
Monikon genetiivi
köyhtyneidenne
Monikon genetiivi
köyhtyneittenne
Monikon genetiivi
köyhtyneidensä
Monikon genetiivi
köyhtyneittensä
Partitiivi
köyhtynyttä
Partitiivi
köyhtynyttäni
Partitiivi
köyhtynyttäsi
Partitiivi
köyhtynyttämme
Partitiivi
köyhtynyttänne
Partitiivi
köyhtynyttään
Partitiivi
köyhtynyttänsä
Monikon partitiivi
köyhtyneitä
Monikon partitiivi
köyhtyneitäni
Monikon partitiivi
köyhtyneitäsi
Monikon partitiivi
köyhtyneitämme
Monikon partitiivi
köyhtyneitänne
Monikon partitiivi
köyhtyneitään
Monikon partitiivi
köyhtyneitänsä
Inessiivi
köyhtyneessä
Inessiivi
köyhtyneessäni
Inessiivi
köyhtyneessäsi
Inessiivi
köyhtyneessämme
Inessiivi
köyhtyneessänne
Inessiivi
köyhtyneessään
Inessiivi
köyhtyneessänsä
Monikon inessiivi
köyhtyneissä
Monikon inessiivi
köyhtyneissäni
Monikon inessiivi
köyhtyneissäsi
Monikon inessiivi
köyhtyneissämme
Monikon inessiivi
köyhtyneissänne
Monikon inessiivi
köyhtyneissään
Monikon inessiivi
köyhtyneissänsä
Elatiivi
köyhtyneestä
Elatiivi
köyhtyneestäni
Elatiivi
köyhtyneestäsi
Elatiivi
köyhtyneestämme
Elatiivi
köyhtyneestänne
Elatiivi
köyhtyneestään
Elatiivi
köyhtyneestänsä
Monikon elatiivi
köyhtyneistä
Monikon elatiivi
köyhtyneistäni
Monikon elatiivi
köyhtyneistäsi
Monikon elatiivi
köyhtyneistämme
Monikon elatiivi
köyhtyneistänne
Monikon elatiivi
köyhtyneistään
Monikon elatiivi
köyhtyneistänsä
Illatiivi
köyhtyneeseen
Illatiivi
köyhtyneeseeni
Illatiivi
köyhtyneeseesi
Illatiivi
köyhtyneeseemme
Illatiivi
köyhtyneeseenne
Illatiivi
köyhtyneeseensä
Monikon illatiivi
köyhtyneisiin
Monikon illatiivi
köyhtyneihin
Monikon illatiivi
köyhtyneisiini
Monikon illatiivi
köyhtyneihini
Monikon illatiivi
köyhtyneisiisi
Monikon illatiivi
köyhtyneihisi
Monikon illatiivi
köyhtyneisiimme
Monikon illatiivi
köyhtyneihimme
Monikon illatiivi
köyhtyneisiinne
Monikon illatiivi
köyhtyneihinne
Monikon illatiivi
köyhtyneisiinsä
Monikon illatiivi
köyhtyneihinsä
Adessiivi
köyhtyneellä
Adessiivi
köyhtyneelläni
Adessiivi
köyhtyneelläsi
Adessiivi
köyhtyneellämme
Adessiivi
köyhtyneellänne
Adessiivi
köyhtyneellään
Adessiivi
köyhtyneellänsä
Monikon adessiivi
köyhtyneillä
Monikon adessiivi
köyhtyneilläni
Monikon adessiivi
köyhtyneilläsi
Monikon adessiivi
köyhtyneillämme
Monikon adessiivi
köyhtyneillänne
Monikon adessiivi
köyhtyneillään
Monikon adessiivi
köyhtyneillänsä
Ablatiivi
köyhtyneeltä
Ablatiivi
köyhtyneeltäni
Ablatiivi
köyhtyneeltäsi
Ablatiivi
köyhtyneeltämme
Ablatiivi
köyhtyneeltänne
Ablatiivi
köyhtyneeltään
Ablatiivi
köyhtyneeltänsä
Monikon ablatiivi
köyhtyneiltä
Monikon ablatiivi
köyhtyneiltäni
Monikon ablatiivi
köyhtyneiltäsi
Monikon ablatiivi
köyhtyneiltämme
Monikon ablatiivi
köyhtyneiltänne
Monikon ablatiivi
köyhtyneiltään
Monikon ablatiivi
köyhtyneiltänsä
Allatiivi
köyhtyneelle
Allatiivi
köyhtyneelleni
Allatiivi
köyhtyneellesi
Allatiivi
köyhtyneellemme
Allatiivi
köyhtyneellenne
Allatiivi
köyhtyneelleen
Allatiivi
köyhtyneellensä
Monikon allatiivi
köyhtyneille
Monikon allatiivi
köyhtyneilleni
Monikon allatiivi
köyhtyneillesi
Monikon allatiivi
köyhtyneillemme
Monikon allatiivi
köyhtyneillenne
Monikon allatiivi
köyhtyneilleen
Monikon allatiivi
köyhtyneillensä
Essiivi
köyhtyneenä
Essiivi
köyhtyneenäni
Essiivi
köyhtyneenäsi
Essiivi
köyhtyneenämme
Essiivi
köyhtyneenänne
Essiivi
köyhtyneenään
Essiivi
köyhtyneenänsä
Monikon essiivi
köyhtyneinä
Monikon essiivi
köyhtyneinäni
Monikon essiivi
köyhtyneinäsi
Monikon essiivi
köyhtyneinämme
Monikon essiivi
köyhtyneinänne
Monikon essiivi
köyhtyneinään
Monikon essiivi
köyhtyneinänsä
Translatiivi
köyhtyneeksi
Translatiivi
köyhtyneekseni
Translatiivi
köyhtyneeksesi
Translatiivi
köyhtyneeksemme
Translatiivi
köyhtyneeksenne
Translatiivi
köyhtyneekseen
Translatiivi
köyhtyneeksensä
Monikon translatiivi
köyhtyneiksi
Monikon translatiivi
köyhtyneikseni
Monikon translatiivi
köyhtyneiksesi
Monikon translatiivi
köyhtyneiksemme
Monikon translatiivi
köyhtyneiksenne
Monikon translatiivi
köyhtyneikseen
Monikon translatiivi
köyhtyneiksensä
Monikon instruktiivi
köyhtynein
Abessiivi
köyhtyneettä
Abessiivi
köyhtyneettäni
Abessiivi
köyhtyneettäsi
Abessiivi
köyhtyneettämme
Abessiivi
köyhtyneettänne
Abessiivi
köyhtyneettään
Abessiivi
köyhtyneettänsä
Monikon abessiivi
köyhtyneittä
Monikon abessiivi
köyhtyneittäni
Monikon abessiivi
köyhtyneittäsi
Monikon abessiivi
köyhtyneittämme
Monikon abessiivi
köyhtyneittänne
Monikon abessiivi
köyhtyneittään
Monikon abessiivi
köyhtyneittänsä
Monikon komitatiivi
köyhtyneine
Monikon komitatiivi
köyhtyneineni
Monikon komitatiivi
köyhtyneinesi
Monikon komitatiivi
köyhtyneinemme
Monikon komitatiivi
köyhtyneinenne
Monikon komitatiivi
köyhtyneineen
Monikon komitatiivi
köyhtyneinensä
Monikon akkusatiivi
köyhtyneet
Monikon akkusatiivi
köyhtyneeni
Monikon akkusatiivi
köyhtyneesi
Monikon akkusatiivi
köyhtyneemme
Monikon akkusatiivi
köyhtyneenne
Monikon akkusatiivi
köyhtyneensä
Akkusatiivi
köyhtyneeni
Akkusatiivi
köyhtyneesi
Akkusatiivi
köyhtyneemme
Akkusatiivi
köyhtyneenne
Akkusatiivi
köyhtyneensä