Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
ruotsilyhörd

Taivutusmuodot

MonikkohyväkuuloisetMonikkohyväkuuloiseni
MonikkohyväkuuloisesiMonikkohyväkuuloisemme
MonikkohyväkuuloisenneMonikkohyväkuuloisensa
GenetiivihyväkuuloisenGenetiivihyväkuuloiseni
GenetiivihyväkuuloisesiGenetiivihyväkuuloisemme
GenetiivihyväkuuloisenneGenetiivihyväkuuloisensa
Monikon genetiivihyväkuuloistenMonikon genetiivihyväkuuloisien
Monikon genetiivihyväkuuloisteniMonikon genetiivihyväkuuloisieni
Monikon genetiivihyväkuuloistesiMonikon genetiivihyväkuuloisiesi
Monikon genetiivihyväkuuloistemmeMonikon genetiivihyväkuuloisiemme
Monikon genetiivihyväkuuloistenneMonikon genetiivihyväkuuloisienne
Monikon genetiivihyväkuuloistensaMonikon genetiivihyväkuuloisiensa
PartitiivihyväkuuloistaPartitiivihyväkuuloistani
PartitiivihyväkuuloistasiPartitiivihyväkuuloistamme
PartitiivihyväkuuloistannePartitiivihyväkuuloistaan
PartitiivihyväkuuloistansaMonikon partitiivihyväkuuloisia
Monikon partitiivihyväkuuloisianiMonikon partitiivihyväkuuloisiasi
Monikon partitiivihyväkuuloisiammeMonikon partitiivihyväkuuloisianne
Monikon partitiivihyväkuuloisiaanMonikon partitiivihyväkuuloisiansa
InessiivihyväkuuloisessaInessiivihyväkuuloisessani
InessiivihyväkuuloisessasiInessiivihyväkuuloisessamme
InessiivihyväkuuloisessanneInessiivihyväkuuloisessaan
InessiivihyväkuuloisessansaMonikon inessiivihyväkuuloisissa
Monikon inessiivihyväkuuloisissaniMonikon inessiivihyväkuuloisissasi
Monikon inessiivihyväkuuloisissammeMonikon inessiivihyväkuuloisissanne
Monikon inessiivihyväkuuloisissaanMonikon inessiivihyväkuuloisissansa
ElatiivihyväkuuloisestaElatiivihyväkuuloisestani
ElatiivihyväkuuloisestasiElatiivihyväkuuloisestamme
ElatiivihyväkuuloisestanneElatiivihyväkuuloisestaan
ElatiivihyväkuuloisestansaMonikon elatiivihyväkuuloisista
Monikon elatiivihyväkuuloisistaniMonikon elatiivihyväkuuloisistasi
Monikon elatiivihyväkuuloisistammeMonikon elatiivihyväkuuloisistanne
Monikon elatiivihyväkuuloisistaanMonikon elatiivihyväkuuloisistansa
IllatiivihyväkuuloiseenIllatiivihyväkuuloiseeni
IllatiivihyväkuuloiseesiIllatiivihyväkuuloiseemme
IllatiivihyväkuuloiseenneIllatiivihyväkuuloiseensa
Monikon illatiivihyväkuuloisiinMonikon illatiivihyväkuuloisiini
Monikon illatiivihyväkuuloisiisiMonikon illatiivihyväkuuloisiimme
Monikon illatiivihyväkuuloisiinneMonikon illatiivihyväkuuloisiinsa
AdessiivihyväkuuloisellaAdessiivihyväkuuloisellani
AdessiivihyväkuuloisellasiAdessiivihyväkuuloisellamme
AdessiivihyväkuuloisellanneAdessiivihyväkuuloisellaan
AdessiivihyväkuuloisellansaMonikon adessiivihyväkuuloisilla
Monikon adessiivihyväkuuloisillaniMonikon adessiivihyväkuuloisillasi
Monikon adessiivihyväkuuloisillammeMonikon adessiivihyväkuuloisillanne
Monikon adessiivihyväkuuloisillaanMonikon adessiivihyväkuuloisillansa
AblatiivihyväkuuloiseltaAblatiivihyväkuuloiseltani
AblatiivihyväkuuloiseltasiAblatiivihyväkuuloiseltamme
AblatiivihyväkuuloiseltanneAblatiivihyväkuuloiseltaan
AblatiivihyväkuuloiseltansaMonikon ablatiivihyväkuuloisilta
Monikon ablatiivihyväkuuloisiltaniMonikon ablatiivihyväkuuloisiltasi
Monikon ablatiivihyväkuuloisiltammeMonikon ablatiivihyväkuuloisiltanne
Monikon ablatiivihyväkuuloisiltaanMonikon ablatiivihyväkuuloisiltansa
AllatiivihyväkuuloiselleAllatiivihyväkuuloiselleni
AllatiivihyväkuuloisellesiAllatiivihyväkuuloisellemme
AllatiivihyväkuuloisellenneAllatiivihyväkuuloiselleen
AllatiivihyväkuuloisellensaMonikon allatiivihyväkuuloisille
Monikon allatiivihyväkuuloisilleniMonikon allatiivihyväkuuloisillesi
Monikon allatiivihyväkuuloisillemmeMonikon allatiivihyväkuuloisillenne
Monikon allatiivihyväkuuloisilleenMonikon allatiivihyväkuuloisillensa
EssiivihyväkuuloisenaEssiivihyväkuuloisenani
EssiivihyväkuuloisenasiEssiivihyväkuuloisenamme
EssiivihyväkuuloisenanneEssiivihyväkuuloisenaan
EssiivihyväkuuloisenansaMonikon essiivihyväkuuloisina
Monikon essiivihyväkuuloisinaniMonikon essiivihyväkuuloisinasi
Monikon essiivihyväkuuloisinammeMonikon essiivihyväkuuloisinanne
Monikon essiivihyväkuuloisinaanMonikon essiivihyväkuuloisinansa
TranslatiivihyväkuuloiseksiTranslatiivihyväkuuloisekseni
TranslatiivihyväkuuloiseksesiTranslatiivihyväkuuloiseksemme
TranslatiivihyväkuuloiseksenneTranslatiivihyväkuuloisekseen
TranslatiivihyväkuuloiseksensaMonikon translatiivihyväkuuloisiksi
Monikon translatiivihyväkuuloisikseniMonikon translatiivihyväkuuloisiksesi
Monikon translatiivihyväkuuloisiksemmeMonikon translatiivihyväkuuloisiksenne
Monikon translatiivihyväkuuloisikseenMonikon translatiivihyväkuuloisiksensa
Monikon instruktiivihyväkuuloisinAbessiivihyväkuuloisetta
AbessiivihyväkuuloisettaniAbessiivihyväkuuloisettasi
AbessiivihyväkuuloisettammeAbessiivihyväkuuloisettanne
AbessiivihyväkuuloisettaanAbessiivihyväkuuloisettansa
Monikon abessiivihyväkuuloisittaMonikon abessiivihyväkuuloisittani
Monikon abessiivihyväkuuloisittasiMonikon abessiivihyväkuuloisittamme
Monikon abessiivihyväkuuloisittanneMonikon abessiivihyväkuuloisittaan
Monikon abessiivihyväkuuloisittansaMonikon komitatiivihyväkuuloisine
Monikon komitatiivihyväkuuloisineniMonikon komitatiivihyväkuuloisinesi
Monikon komitatiivihyväkuuloisinemmeMonikon komitatiivihyväkuuloisinenne
Monikon komitatiivihyväkuuloisineenMonikon komitatiivihyväkuuloisinensa
Monikon akkusatiivihyväkuuloisetMonikon akkusatiivihyväkuuloiseni
Monikon akkusatiivihyväkuuloisesiMonikon akkusatiivihyväkuuloisemme
Monikon akkusatiivihyväkuuloisenneMonikon akkusatiivihyväkuuloisensa
AkkusatiivihyväkuuloiseniAkkusatiivihyväkuuloisesi
AkkusatiivihyväkuuloisemmeAkkusatiivihyväkuuloisenne
Akkusatiivihyväkuuloisensa