Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
etnocentrisk
Taivutusmuodot
Monikko
etnosentriset
Monikko
etnosentriseni
Monikko
etnosentrisesi
Monikko
etnosentrisemme
Monikko
etnosentrisenne
Monikko
etnosentrisensä
Genetiivi
etnosentrisen
Genetiivi
etnosentriseni
Genetiivi
etnosentrisesi
Genetiivi
etnosentrisemme
Genetiivi
etnosentrisenne
Genetiivi
etnosentrisensä
Monikon genetiivi
etnosentristen
Monikon genetiivi
etnosentrisien
Monikon genetiivi
etnosentristeni
Monikon genetiivi
etnosentrisieni
Monikon genetiivi
etnosentristesi
Monikon genetiivi
etnosentrisiesi
Monikon genetiivi
etnosentristemme
Monikon genetiivi
etnosentrisiemme
Monikon genetiivi
etnosentristenne
Monikon genetiivi
etnosentrisienne
Monikon genetiivi
etnosentristensä
Monikon genetiivi
etnosentrisiensä
Partitiivi
etnosentristä
Partitiivi
etnosentristäni
Partitiivi
etnosentristäsi
Partitiivi
etnosentristämme
Partitiivi
etnosentristänne
Partitiivi
etnosentristään
Partitiivi
etnosentristänsä
Monikon partitiivi
etnosentrisiä
Monikon partitiivi
etnosentrisiäni
Monikon partitiivi
etnosentrisiäsi
Monikon partitiivi
etnosentrisiämme
Monikon partitiivi
etnosentrisiänne
Monikon partitiivi
etnosentrisiään
Monikon partitiivi
etnosentrisiänsä
Inessiivi
etnosentrisessä
Inessiivi
etnosentrisessäni
Inessiivi
etnosentrisessäsi
Inessiivi
etnosentrisessämme
Inessiivi
etnosentrisessänne
Inessiivi
etnosentrisessään
Inessiivi
etnosentrisessänsä
Monikon inessiivi
etnosentrisissä
Monikon inessiivi
etnosentrisissäni
Monikon inessiivi
etnosentrisissäsi
Monikon inessiivi
etnosentrisissämme
Monikon inessiivi
etnosentrisissänne
Monikon inessiivi
etnosentrisissään
Monikon inessiivi
etnosentrisissänsä
Elatiivi
etnosentrisestä
Elatiivi
etnosentrisestäni
Elatiivi
etnosentrisestäsi
Elatiivi
etnosentrisestämme
Elatiivi
etnosentrisestänne
Elatiivi
etnosentrisestään
Elatiivi
etnosentrisestänsä
Monikon elatiivi
etnosentrisistä
Monikon elatiivi
etnosentrisistäni
Monikon elatiivi
etnosentrisistäsi
Monikon elatiivi
etnosentrisistämme
Monikon elatiivi
etnosentrisistänne
Monikon elatiivi
etnosentrisistään
Monikon elatiivi
etnosentrisistänsä
Illatiivi
etnosentriseen
Illatiivi
etnosentriseeni
Illatiivi
etnosentriseesi
Illatiivi
etnosentriseemme
Illatiivi
etnosentriseenne
Illatiivi
etnosentriseensä
Monikon illatiivi
etnosentrisiin
Monikon illatiivi
etnosentrisiini
Monikon illatiivi
etnosentrisiisi
Monikon illatiivi
etnosentrisiimme
Monikon illatiivi
etnosentrisiinne
Monikon illatiivi
etnosentrisiinsä
Adessiivi
etnosentrisellä
Adessiivi
etnosentriselläni
Adessiivi
etnosentriselläsi
Adessiivi
etnosentrisellämme
Adessiivi
etnosentrisellänne
Adessiivi
etnosentrisellään
Adessiivi
etnosentrisellänsä
Monikon adessiivi
etnosentrisillä
Monikon adessiivi
etnosentrisilläni
Monikon adessiivi
etnosentrisilläsi
Monikon adessiivi
etnosentrisillämme
Monikon adessiivi
etnosentrisillänne
Monikon adessiivi
etnosentrisillään
Monikon adessiivi
etnosentrisillänsä
Ablatiivi
etnosentriseltä
Ablatiivi
etnosentriseltäni
Ablatiivi
etnosentriseltäsi
Ablatiivi
etnosentriseltämme
Ablatiivi
etnosentriseltänne
Ablatiivi
etnosentriseltään
Ablatiivi
etnosentriseltänsä
Monikon ablatiivi
etnosentrisiltä
Monikon ablatiivi
etnosentrisiltäni
Monikon ablatiivi
etnosentrisiltäsi
Monikon ablatiivi
etnosentrisiltämme
Monikon ablatiivi
etnosentrisiltänne
Monikon ablatiivi
etnosentrisiltään
Monikon ablatiivi
etnosentrisiltänsä
Allatiivi
etnosentriselle
Allatiivi
etnosentriselleni
Allatiivi
etnosentrisellesi
Allatiivi
etnosentrisellemme
Allatiivi
etnosentrisellenne
Allatiivi
etnosentriselleen
Allatiivi
etnosentrisellensä
Monikon allatiivi
etnosentrisille
Monikon allatiivi
etnosentrisilleni
Monikon allatiivi
etnosentrisillesi
Monikon allatiivi
etnosentrisillemme
Monikon allatiivi
etnosentrisillenne
Monikon allatiivi
etnosentrisilleen
Monikon allatiivi
etnosentrisillensä
Essiivi
etnosentrisenä
Essiivi
etnosentrisenäni
Essiivi
etnosentrisenäsi
Essiivi
etnosentrisenämme
Essiivi
etnosentrisenänne
Essiivi
etnosentrisenään
Essiivi
etnosentrisenänsä
Monikon essiivi
etnosentrisinä
Monikon essiivi
etnosentrisinäni
Monikon essiivi
etnosentrisinäsi
Monikon essiivi
etnosentrisinämme
Monikon essiivi
etnosentrisinänne
Monikon essiivi
etnosentrisinään
Monikon essiivi
etnosentrisinänsä
Translatiivi
etnosentriseksi
Translatiivi
etnosentrisekseni
Translatiivi
etnosentriseksesi
Translatiivi
etnosentriseksemme
Translatiivi
etnosentriseksenne
Translatiivi
etnosentrisekseen
Translatiivi
etnosentriseksensä
Monikon translatiivi
etnosentrisiksi
Monikon translatiivi
etnosentrisikseni
Monikon translatiivi
etnosentrisiksesi
Monikon translatiivi
etnosentrisiksemme
Monikon translatiivi
etnosentrisiksenne
Monikon translatiivi
etnosentrisikseen
Monikon translatiivi
etnosentrisiksensä
Monikon instruktiivi
etnosentrisin
Abessiivi
etnosentrisettä
Abessiivi
etnosentrisettäni
Abessiivi
etnosentrisettäsi
Abessiivi
etnosentrisettämme
Abessiivi
etnosentrisettänne
Abessiivi
etnosentrisettään
Abessiivi
etnosentrisettänsä
Monikon abessiivi
etnosentrisittä
Monikon abessiivi
etnosentrisittäni
Monikon abessiivi
etnosentrisittäsi
Monikon abessiivi
etnosentrisittämme
Monikon abessiivi
etnosentrisittänne
Monikon abessiivi
etnosentrisittään
Monikon abessiivi
etnosentrisittänsä
Monikon komitatiivi
etnosentrisine
Monikon komitatiivi
etnosentrisineni
Monikon komitatiivi
etnosentrisinesi
Monikon komitatiivi
etnosentrisinemme
Monikon komitatiivi
etnosentrisinenne
Monikon komitatiivi
etnosentrisineen
Monikon komitatiivi
etnosentrisinensä
Monikon akkusatiivi
etnosentriset
Monikon akkusatiivi
etnosentriseni
Monikon akkusatiivi
etnosentrisesi
Monikon akkusatiivi
etnosentrisemme
Monikon akkusatiivi
etnosentrisenne
Monikon akkusatiivi
etnosentrisensä
Akkusatiivi
etnosentriseni
Akkusatiivi
etnosentrisesi
Akkusatiivi
etnosentrisemme
Akkusatiivi
etnosentrisenne
Akkusatiivi
etnosentrisensä