Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoetnosentrisetMonikkoetnosentriseni
MonikkoetnosentrisesiMonikkoetnosentrisemme
MonikkoetnosentrisenneMonikkoetnosentrisensä
GenetiivietnosentrisenGenetiivietnosentriseni
GenetiivietnosentrisesiGenetiivietnosentrisemme
GenetiivietnosentrisenneGenetiivietnosentrisensä
Monikon genetiivietnosentristenMonikon genetiivietnosentrisien
Monikon genetiivietnosentristeniMonikon genetiivietnosentrisieni
Monikon genetiivietnosentristesiMonikon genetiivietnosentrisiesi
Monikon genetiivietnosentristemmeMonikon genetiivietnosentrisiemme
Monikon genetiivietnosentristenneMonikon genetiivietnosentrisienne
Monikon genetiivietnosentristensäMonikon genetiivietnosentrisiensä
PartitiivietnosentristäPartitiivietnosentristäni
PartitiivietnosentristäsiPartitiivietnosentristämme
PartitiivietnosentristännePartitiivietnosentristään
PartitiivietnosentristänsäMonikon partitiivietnosentrisiä
Monikon partitiivietnosentrisiäniMonikon partitiivietnosentrisiäsi
Monikon partitiivietnosentrisiämmeMonikon partitiivietnosentrisiänne
Monikon partitiivietnosentrisiäänMonikon partitiivietnosentrisiänsä
InessiivietnosentrisessäInessiivietnosentrisessäni
InessiivietnosentrisessäsiInessiivietnosentrisessämme
InessiivietnosentrisessänneInessiivietnosentrisessään
InessiivietnosentrisessänsäMonikon inessiivietnosentrisissä
Monikon inessiivietnosentrisissäniMonikon inessiivietnosentrisissäsi
Monikon inessiivietnosentrisissämmeMonikon inessiivietnosentrisissänne
Monikon inessiivietnosentrisissäänMonikon inessiivietnosentrisissänsä
ElatiivietnosentrisestäElatiivietnosentrisestäni
ElatiivietnosentrisestäsiElatiivietnosentrisestämme
ElatiivietnosentrisestänneElatiivietnosentrisestään
ElatiivietnosentrisestänsäMonikon elatiivietnosentrisistä
Monikon elatiivietnosentrisistäniMonikon elatiivietnosentrisistäsi
Monikon elatiivietnosentrisistämmeMonikon elatiivietnosentrisistänne
Monikon elatiivietnosentrisistäänMonikon elatiivietnosentrisistänsä
IllatiivietnosentriseenIllatiivietnosentriseeni
IllatiivietnosentriseesiIllatiivietnosentriseemme
IllatiivietnosentriseenneIllatiivietnosentriseensä
Monikon illatiivietnosentrisiinMonikon illatiivietnosentrisiini
Monikon illatiivietnosentrisiisiMonikon illatiivietnosentrisiimme
Monikon illatiivietnosentrisiinneMonikon illatiivietnosentrisiinsä
AdessiivietnosentriselläAdessiivietnosentriselläni
AdessiivietnosentriselläsiAdessiivietnosentrisellämme
AdessiivietnosentrisellänneAdessiivietnosentrisellään
AdessiivietnosentrisellänsäMonikon adessiivietnosentrisillä
Monikon adessiivietnosentrisilläniMonikon adessiivietnosentrisilläsi
Monikon adessiivietnosentrisillämmeMonikon adessiivietnosentrisillänne
Monikon adessiivietnosentrisilläänMonikon adessiivietnosentrisillänsä
AblatiivietnosentriseltäAblatiivietnosentriseltäni
AblatiivietnosentriseltäsiAblatiivietnosentriseltämme
AblatiivietnosentriseltänneAblatiivietnosentriseltään
AblatiivietnosentriseltänsäMonikon ablatiivietnosentrisiltä
Monikon ablatiivietnosentrisiltäniMonikon ablatiivietnosentrisiltäsi
Monikon ablatiivietnosentrisiltämmeMonikon ablatiivietnosentrisiltänne
Monikon ablatiivietnosentrisiltäänMonikon ablatiivietnosentrisiltänsä
AllatiivietnosentriselleAllatiivietnosentriselleni
AllatiivietnosentrisellesiAllatiivietnosentrisellemme
AllatiivietnosentrisellenneAllatiivietnosentriselleen
AllatiivietnosentrisellensäMonikon allatiivietnosentrisille
Monikon allatiivietnosentrisilleniMonikon allatiivietnosentrisillesi
Monikon allatiivietnosentrisillemmeMonikon allatiivietnosentrisillenne
Monikon allatiivietnosentrisilleenMonikon allatiivietnosentrisillensä
EssiivietnosentrisenäEssiivietnosentrisenäni
EssiivietnosentrisenäsiEssiivietnosentrisenämme
EssiivietnosentrisenänneEssiivietnosentrisenään
EssiivietnosentrisenänsäMonikon essiivietnosentrisinä
Monikon essiivietnosentrisinäniMonikon essiivietnosentrisinäsi
Monikon essiivietnosentrisinämmeMonikon essiivietnosentrisinänne
Monikon essiivietnosentrisinäänMonikon essiivietnosentrisinänsä
TranslatiivietnosentriseksiTranslatiivietnosentrisekseni
TranslatiivietnosentriseksesiTranslatiivietnosentriseksemme
TranslatiivietnosentriseksenneTranslatiivietnosentrisekseen
TranslatiivietnosentriseksensäMonikon translatiivietnosentrisiksi
Monikon translatiivietnosentrisikseniMonikon translatiivietnosentrisiksesi
Monikon translatiivietnosentrisiksemmeMonikon translatiivietnosentrisiksenne
Monikon translatiivietnosentrisikseenMonikon translatiivietnosentrisiksensä
Monikon instruktiivietnosentrisinAbessiivietnosentrisettä
AbessiivietnosentrisettäniAbessiivietnosentrisettäsi
AbessiivietnosentrisettämmeAbessiivietnosentrisettänne
AbessiivietnosentrisettäänAbessiivietnosentrisettänsä
Monikon abessiivietnosentrisittäMonikon abessiivietnosentrisittäni
Monikon abessiivietnosentrisittäsiMonikon abessiivietnosentrisittämme
Monikon abessiivietnosentrisittänneMonikon abessiivietnosentrisittään
Monikon abessiivietnosentrisittänsäMonikon komitatiivietnosentrisine
Monikon komitatiivietnosentrisineniMonikon komitatiivietnosentrisinesi
Monikon komitatiivietnosentrisinemmeMonikon komitatiivietnosentrisinenne
Monikon komitatiivietnosentrisineenMonikon komitatiivietnosentrisinensä
Monikon akkusatiivietnosentrisetMonikon akkusatiivietnosentriseni
Monikon akkusatiivietnosentrisesiMonikon akkusatiivietnosentrisemme
Monikon akkusatiivietnosentrisenneMonikon akkusatiivietnosentrisensä
AkkusatiivietnosentriseniAkkusatiivietnosentrisesi
AkkusatiivietnosentrisemmeAkkusatiivietnosentrisenne
Akkusatiivietnosentrisensä