Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | ahmaisemiset | Genetiivi | ahmaisemisen |
| Monikon genetiivi | ahmaisemisten | Monikon genetiivi | ahmaisemisien |
| Partitiivi | ahmaisemista | Monikon partitiivi | ahmaisemisia |
| Inessiivi | ahmaisemisessa | Monikon inessiivi | ahmaisemisissa |
| Elatiivi | ahmaisemisesta | Monikon elatiivi | ahmaisemisista |
| Illatiivi | ahmaisemiseen | Monikon illatiivi | ahmaisemisiin |
| Adessiivi | ahmaisemisella | Monikon adessiivi | ahmaisemisilla |
| Ablatiivi | ahmaisemiselta | Monikon ablatiivi | ahmaisemisilta |
| Allatiivi | ahmaisemiselle | Monikon allatiivi | ahmaisemisille |
| Essiivi | ahmaisemisena | Monikon essiivi | ahmaisemisina |
| Translatiivi | ahmaisemiseksi | Monikon translatiivi | ahmaisemisiksi |
| Monikon instruktiivi | ahmaisemisin | Abessiivi | ahmaisemisetta |
| Monikon abessiivi | ahmaisemisitta | Monikon akkusatiivi | ahmaisemiset |