Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | moksahdukset | Genetiivi | moksahduksen |
| Monikon genetiivi | moksahdusten | Monikon genetiivi | moksahduksien |
| Partitiivi | moksahdusta | Monikon partitiivi | moksahduksia |
| Inessiivi | moksahduksessa | Monikon inessiivi | moksahduksissa |
| Elatiivi | moksahduksesta | Monikon elatiivi | moksahduksista |
| Illatiivi | moksahdukseen | Monikon illatiivi | moksahduksiin |
| Adessiivi | moksahduksella | Monikon adessiivi | moksahduksilla |
| Ablatiivi | moksahdukselta | Monikon ablatiivi | moksahduksilta |
| Allatiivi | moksahdukselle | Monikon allatiivi | moksahduksille |
| Essiivi | moksahduksena | Monikon essiivi | moksahduksina |
| Translatiivi | moksahdukseksi | Monikon translatiivi | moksahduksiksi |
| Monikon instruktiivi | moksahduksin | Abessiivi | moksahduksetta |
| Monikon abessiivi | moksahduksitta | Monikon akkusatiivi | moksahdukset |