Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Maatuva näyttäisi olevan yhdyssana. Kokeile hakea yhdyssanan osia erikseen:
| Monikko | maatuvat | Monikko | maatuvani |
| Monikko | maatuvasi | Monikko | maatuvamme |
| Monikko | maatuvanne | Monikko | maatuvansa |
| Genetiivi | maatuvan | Genetiivi | maatuvani |
| Genetiivi | maatuvasi | Genetiivi | maatuvamme |
| Genetiivi | maatuvanne | Genetiivi | maatuvansa |
| Monikon genetiivi | maatuvien | Monikon genetiivi | maatuvieni |
| Monikon genetiivi | maatuviesi | Monikon genetiivi | maatuviemme |
| Monikon genetiivi | maatuvienne | Monikon genetiivi | maatuviensa |
| Partitiivi | maatuvaa | Partitiivi | maatuvaani |
| Partitiivi | maatuvaasi | Partitiivi | maatuvaamme |
| Partitiivi | maatuvaanne | Partitiivi | maatuvaansa |
| Monikon partitiivi | maatuvia | Monikon partitiivi | maatuviani |
| Monikon partitiivi | maatuviasi | Monikon partitiivi | maatuviamme |
| Monikon partitiivi | maatuvianne | Monikon partitiivi | maatuviaan |
| Monikon partitiivi | maatuviansa | Inessiivi | maatuvassa |
| Inessiivi | maatuvassani | Inessiivi | maatuvassasi |
| Inessiivi | maatuvassamme | Inessiivi | maatuvassanne |
| Inessiivi | maatuvassaan | Inessiivi | maatuvassansa |
| Monikon inessiivi | maatuvissa | Monikon inessiivi | maatuvissani |
| Monikon inessiivi | maatuvissasi | Monikon inessiivi | maatuvissamme |
| Monikon inessiivi | maatuvissanne | Monikon inessiivi | maatuvissaan |
| Monikon inessiivi | maatuvissansa | Elatiivi | maatuvasta |
| Elatiivi | maatuvastani | Elatiivi | maatuvastasi |
| Elatiivi | maatuvastamme | Elatiivi | maatuvastanne |
| Elatiivi | maatuvastaan | Elatiivi | maatuvastansa |
| Monikon elatiivi | maatuvista | Monikon elatiivi | maatuvistani |
| Monikon elatiivi | maatuvistasi | Monikon elatiivi | maatuvistamme |
| Monikon elatiivi | maatuvistanne | Monikon elatiivi | maatuvistaan |
| Monikon elatiivi | maatuvistansa | Illatiivi | maatuvaan |
| Illatiivi | maatuvaani | Illatiivi | maatuvaasi |
| Illatiivi | maatuvaamme | Illatiivi | maatuvaanne |
| Illatiivi | maatuvaansa | Monikon illatiivi | maatuviin |
| Monikon illatiivi | maatuviini | Monikon illatiivi | maatuviisi |
| Monikon illatiivi | maatuviimme | Monikon illatiivi | maatuviinne |
| Monikon illatiivi | maatuviinsa | Adessiivi | maatuvalla |
| Adessiivi | maatuvallani | Adessiivi | maatuvallasi |
| Adessiivi | maatuvallamme | Adessiivi | maatuvallanne |
| Adessiivi | maatuvallaan | Adessiivi | maatuvallansa |
| Monikon adessiivi | maatuvilla | Monikon adessiivi | maatuvillani |
| Monikon adessiivi | maatuvillasi | Monikon adessiivi | maatuvillamme |
| Monikon adessiivi | maatuvillanne | Monikon adessiivi | maatuvillaan |
| Monikon adessiivi | maatuvillansa | Ablatiivi | maatuvalta |
| Ablatiivi | maatuvaltani | Ablatiivi | maatuvaltasi |
| Ablatiivi | maatuvaltamme | Ablatiivi | maatuvaltanne |
| Ablatiivi | maatuvaltaan | Ablatiivi | maatuvaltansa |
| Monikon ablatiivi | maatuvilta | Monikon ablatiivi | maatuviltani |
| Monikon ablatiivi | maatuviltasi | Monikon ablatiivi | maatuviltamme |
| Monikon ablatiivi | maatuviltanne | Monikon ablatiivi | maatuviltaan |
| Monikon ablatiivi | maatuviltansa | Allatiivi | maatuvalle |
| Allatiivi | maatuvalleni | Allatiivi | maatuvallesi |
| Allatiivi | maatuvallemme | Allatiivi | maatuvallenne |
| Allatiivi | maatuvalleen | Allatiivi | maatuvallensa |
| Monikon allatiivi | maatuville | Monikon allatiivi | maatuvilleni |
| Monikon allatiivi | maatuvillesi | Monikon allatiivi | maatuvillemme |
| Monikon allatiivi | maatuvillenne | Monikon allatiivi | maatuvilleen |
| Monikon allatiivi | maatuvillensa | Essiivi | maatuvana |
| Essiivi | maatuvanani | Essiivi | maatuvanasi |
| Essiivi | maatuvanamme | Essiivi | maatuvananne |
| Essiivi | maatuvanaan | Essiivi | maatuvanansa |
| Monikon essiivi | maatuvina | Monikon essiivi | maatuvinani |
| Monikon essiivi | maatuvinasi | Monikon essiivi | maatuvinamme |
| Monikon essiivi | maatuvinanne | Monikon essiivi | maatuvinaan |
| Monikon essiivi | maatuvinansa | Translatiivi | maatuvaksi |
| Translatiivi | maatuvakseni | Translatiivi | maatuvaksesi |
| Translatiivi | maatuvaksemme | Translatiivi | maatuvaksenne |
| Translatiivi | maatuvakseen | Translatiivi | maatuvaksensa |
| Monikon translatiivi | maatuviksi | Monikon translatiivi | maatuvikseni |
| Monikon translatiivi | maatuviksesi | Monikon translatiivi | maatuviksemme |
| Monikon translatiivi | maatuviksenne | Monikon translatiivi | maatuvikseen |
| Monikon translatiivi | maatuviksensa | Monikon instruktiivi | maatuvin |
| Abessiivi | maatuvatta | Abessiivi | maatuvattani |
| Abessiivi | maatuvattasi | Abessiivi | maatuvattamme |
| Abessiivi | maatuvattanne | Abessiivi | maatuvattaan |
| Abessiivi | maatuvattansa | Monikon abessiivi | maatuvitta |
| Monikon abessiivi | maatuvittani | Monikon abessiivi | maatuvittasi |
| Monikon abessiivi | maatuvittamme | Monikon abessiivi | maatuvittanne |
| Monikon abessiivi | maatuvittaan | Monikon abessiivi | maatuvittansa |
| Monikon komitatiivi | maatuvine | Monikon komitatiivi | maatuvineni |
| Monikon komitatiivi | maatuvinesi | Monikon komitatiivi | maatuvinemme |
| Monikon komitatiivi | maatuvinenne | Monikon komitatiivi | maatuvineen |
| Monikon komitatiivi | maatuvinensa | Monikon akkusatiivi | maatuvat |
| Monikon akkusatiivi | maatuvani | Monikon akkusatiivi | maatuvasi |
| Monikon akkusatiivi | maatuvamme | Monikon akkusatiivi | maatuvanne |
| Monikon akkusatiivi | maatuvansa | Akkusatiivi | maatuvani |
| Akkusatiivi | maatuvasi | Akkusatiivi | maatuvamme |
| Akkusatiivi | maatuvanne | Akkusatiivi | maatuvansa |