Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Tarkoititko hajoava?

Maatuva näyttäisi olevan yhdyssana. Kokeile hakea yhdyssanan osia erikseen:

Samankaltaisia sanoja

Taivutusmuodot

MonikkomaatuvatMonikkomaatuvani
MonikkomaatuvasiMonikkomaatuvamme
MonikkomaatuvanneMonikkomaatuvansa
GenetiivimaatuvanGenetiivimaatuvani
GenetiivimaatuvasiGenetiivimaatuvamme
GenetiivimaatuvanneGenetiivimaatuvansa
Monikon genetiivimaatuvienMonikon genetiivimaatuvieni
Monikon genetiivimaatuviesiMonikon genetiivimaatuviemme
Monikon genetiivimaatuvienneMonikon genetiivimaatuviensa
PartitiivimaatuvaaPartitiivimaatuvaani
PartitiivimaatuvaasiPartitiivimaatuvaamme
PartitiivimaatuvaannePartitiivimaatuvaansa
Monikon partitiivimaatuviaMonikon partitiivimaatuviani
Monikon partitiivimaatuviasiMonikon partitiivimaatuviamme
Monikon partitiivimaatuvianneMonikon partitiivimaatuviaan
Monikon partitiivimaatuviansaInessiivimaatuvassa
InessiivimaatuvassaniInessiivimaatuvassasi
InessiivimaatuvassammeInessiivimaatuvassanne
InessiivimaatuvassaanInessiivimaatuvassansa
Monikon inessiivimaatuvissaMonikon inessiivimaatuvissani
Monikon inessiivimaatuvissasiMonikon inessiivimaatuvissamme
Monikon inessiivimaatuvissanneMonikon inessiivimaatuvissaan
Monikon inessiivimaatuvissansaElatiivimaatuvasta
ElatiivimaatuvastaniElatiivimaatuvastasi
ElatiivimaatuvastammeElatiivimaatuvastanne
ElatiivimaatuvastaanElatiivimaatuvastansa
Monikon elatiivimaatuvistaMonikon elatiivimaatuvistani
Monikon elatiivimaatuvistasiMonikon elatiivimaatuvistamme
Monikon elatiivimaatuvistanneMonikon elatiivimaatuvistaan
Monikon elatiivimaatuvistansaIllatiivimaatuvaan
IllatiivimaatuvaaniIllatiivimaatuvaasi
IllatiivimaatuvaammeIllatiivimaatuvaanne
IllatiivimaatuvaansaMonikon illatiivimaatuviin
Monikon illatiivimaatuviiniMonikon illatiivimaatuviisi
Monikon illatiivimaatuviimmeMonikon illatiivimaatuviinne
Monikon illatiivimaatuviinsaAdessiivimaatuvalla
AdessiivimaatuvallaniAdessiivimaatuvallasi
AdessiivimaatuvallammeAdessiivimaatuvallanne
AdessiivimaatuvallaanAdessiivimaatuvallansa
Monikon adessiivimaatuvillaMonikon adessiivimaatuvillani
Monikon adessiivimaatuvillasiMonikon adessiivimaatuvillamme
Monikon adessiivimaatuvillanneMonikon adessiivimaatuvillaan
Monikon adessiivimaatuvillansaAblatiivimaatuvalta
AblatiivimaatuvaltaniAblatiivimaatuvaltasi
AblatiivimaatuvaltammeAblatiivimaatuvaltanne
AblatiivimaatuvaltaanAblatiivimaatuvaltansa
Monikon ablatiivimaatuviltaMonikon ablatiivimaatuviltani
Monikon ablatiivimaatuviltasiMonikon ablatiivimaatuviltamme
Monikon ablatiivimaatuviltanneMonikon ablatiivimaatuviltaan
Monikon ablatiivimaatuviltansaAllatiivimaatuvalle
AllatiivimaatuvalleniAllatiivimaatuvallesi
AllatiivimaatuvallemmeAllatiivimaatuvallenne
AllatiivimaatuvalleenAllatiivimaatuvallensa
Monikon allatiivimaatuvilleMonikon allatiivimaatuvilleni
Monikon allatiivimaatuvillesiMonikon allatiivimaatuvillemme
Monikon allatiivimaatuvillenneMonikon allatiivimaatuvilleen
Monikon allatiivimaatuvillensaEssiivimaatuvana
EssiivimaatuvananiEssiivimaatuvanasi
EssiivimaatuvanammeEssiivimaatuvananne
EssiivimaatuvanaanEssiivimaatuvanansa
Monikon essiivimaatuvinaMonikon essiivimaatuvinani
Monikon essiivimaatuvinasiMonikon essiivimaatuvinamme
Monikon essiivimaatuvinanneMonikon essiivimaatuvinaan
Monikon essiivimaatuvinansaTranslatiivimaatuvaksi
TranslatiivimaatuvakseniTranslatiivimaatuvaksesi
TranslatiivimaatuvaksemmeTranslatiivimaatuvaksenne
TranslatiivimaatuvakseenTranslatiivimaatuvaksensa
Monikon translatiivimaatuviksiMonikon translatiivimaatuvikseni
Monikon translatiivimaatuviksesiMonikon translatiivimaatuviksemme
Monikon translatiivimaatuviksenneMonikon translatiivimaatuvikseen
Monikon translatiivimaatuviksensaMonikon instruktiivimaatuvin
AbessiivimaatuvattaAbessiivimaatuvattani
AbessiivimaatuvattasiAbessiivimaatuvattamme
AbessiivimaatuvattanneAbessiivimaatuvattaan
AbessiivimaatuvattansaMonikon abessiivimaatuvitta
Monikon abessiivimaatuvittaniMonikon abessiivimaatuvittasi
Monikon abessiivimaatuvittammeMonikon abessiivimaatuvittanne
Monikon abessiivimaatuvittaanMonikon abessiivimaatuvittansa
Monikon komitatiivimaatuvineMonikon komitatiivimaatuvineni
Monikon komitatiivimaatuvinesiMonikon komitatiivimaatuvinemme
Monikon komitatiivimaatuvinenneMonikon komitatiivimaatuvineen
Monikon komitatiivimaatuvinensaMonikon akkusatiivimaatuvat
Monikon akkusatiivimaatuvaniMonikon akkusatiivimaatuvasi
Monikon akkusatiivimaatuvammeMonikon akkusatiivimaatuvanne
Monikon akkusatiivimaatuvansaAkkusatiivimaatuvani
AkkusatiivimaatuvasiAkkusatiivimaatuvamme
AkkusatiivimaatuvanneAkkusatiivimaatuvansa