Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Samankaltaisia sanoja
-harjoittaja
hajottava
harjoittaa
harjoittaa sodomiaa jonkun kanssa
harjoittaa vähittäiskauppaa
harjoittaja
harjoittelematta
harjoittelija
harjoittelu
harjoitteluaika
harmittava
harottava
sitä
harjoittava
liike
Taivutusmuodot
Monikko
harjoittavat
Monikko
harjoittavani
Monikko
harjoittavasi
Monikko
harjoittavamme
Monikko
harjoittavanne
Monikko
harjoittavansa
Genetiivi
harjoittavan
Genetiivi
harjoittavani
Genetiivi
harjoittavasi
Genetiivi
harjoittavamme
Genetiivi
harjoittavanne
Genetiivi
harjoittavansa
Monikon genetiivi
harjoittavien
Monikon genetiivi
harjoittavieni
Monikon genetiivi
harjoittaviesi
Monikon genetiivi
harjoittaviemme
Monikon genetiivi
harjoittavienne
Monikon genetiivi
harjoittaviensa
Partitiivi
harjoittavaa
Partitiivi
harjoittavaani
Partitiivi
harjoittavaasi
Partitiivi
harjoittavaamme
Partitiivi
harjoittavaanne
Partitiivi
harjoittavaansa
Monikon partitiivi
harjoittavia
Monikon partitiivi
harjoittaviani
Monikon partitiivi
harjoittaviasi
Monikon partitiivi
harjoittaviamme
Monikon partitiivi
harjoittavianne
Monikon partitiivi
harjoittaviaan
Monikon partitiivi
harjoittaviansa
Inessiivi
harjoittavassa
Inessiivi
harjoittavassani
Inessiivi
harjoittavassasi
Inessiivi
harjoittavassamme
Inessiivi
harjoittavassanne
Inessiivi
harjoittavassaan
Inessiivi
harjoittavassansa
Monikon inessiivi
harjoittavissa
Monikon inessiivi
harjoittavissani
Monikon inessiivi
harjoittavissasi
Monikon inessiivi
harjoittavissamme
Monikon inessiivi
harjoittavissanne
Monikon inessiivi
harjoittavissaan
Monikon inessiivi
harjoittavissansa
Elatiivi
harjoittavasta
Elatiivi
harjoittavastani
Elatiivi
harjoittavastasi
Elatiivi
harjoittavastamme
Elatiivi
harjoittavastanne
Elatiivi
harjoittavastaan
Elatiivi
harjoittavastansa
Monikon elatiivi
harjoittavista
Monikon elatiivi
harjoittavistani
Monikon elatiivi
harjoittavistasi
Monikon elatiivi
harjoittavistamme
Monikon elatiivi
harjoittavistanne
Monikon elatiivi
harjoittavistaan
Monikon elatiivi
harjoittavistansa
Illatiivi
harjoittavaan
Illatiivi
harjoittavaani
Illatiivi
harjoittavaasi
Illatiivi
harjoittavaamme
Illatiivi
harjoittavaanne
Illatiivi
harjoittavaansa
Monikon illatiivi
harjoittaviin
Monikon illatiivi
harjoittaviini
Monikon illatiivi
harjoittaviisi
Monikon illatiivi
harjoittaviimme
Monikon illatiivi
harjoittaviinne
Monikon illatiivi
harjoittaviinsa
Adessiivi
harjoittavalla
Adessiivi
harjoittavallani
Adessiivi
harjoittavallasi
Adessiivi
harjoittavallamme
Adessiivi
harjoittavallanne
Adessiivi
harjoittavallaan
Adessiivi
harjoittavallansa
Monikon adessiivi
harjoittavilla
Monikon adessiivi
harjoittavillani
Monikon adessiivi
harjoittavillasi
Monikon adessiivi
harjoittavillamme
Monikon adessiivi
harjoittavillanne
Monikon adessiivi
harjoittavillaan
Monikon adessiivi
harjoittavillansa
Ablatiivi
harjoittavalta
Ablatiivi
harjoittavaltani
Ablatiivi
harjoittavaltasi
Ablatiivi
harjoittavaltamme
Ablatiivi
harjoittavaltanne
Ablatiivi
harjoittavaltaan
Ablatiivi
harjoittavaltansa
Monikon ablatiivi
harjoittavilta
Monikon ablatiivi
harjoittaviltani
Monikon ablatiivi
harjoittaviltasi
Monikon ablatiivi
harjoittaviltamme
Monikon ablatiivi
harjoittaviltanne
Monikon ablatiivi
harjoittaviltaan
Monikon ablatiivi
harjoittaviltansa
Allatiivi
harjoittavalle
Allatiivi
harjoittavalleni
Allatiivi
harjoittavallesi
Allatiivi
harjoittavallemme
Allatiivi
harjoittavallenne
Allatiivi
harjoittavalleen
Allatiivi
harjoittavallensa
Monikon allatiivi
harjoittaville
Monikon allatiivi
harjoittavilleni
Monikon allatiivi
harjoittavillesi
Monikon allatiivi
harjoittavillemme
Monikon allatiivi
harjoittavillenne
Monikon allatiivi
harjoittavilleen
Monikon allatiivi
harjoittavillensa
Essiivi
harjoittavana
Essiivi
harjoittavanani
Essiivi
harjoittavanasi
Essiivi
harjoittavanamme
Essiivi
harjoittavananne
Essiivi
harjoittavanaan
Essiivi
harjoittavanansa
Monikon essiivi
harjoittavina
Monikon essiivi
harjoittavinani
Monikon essiivi
harjoittavinasi
Monikon essiivi
harjoittavinamme
Monikon essiivi
harjoittavinanne
Monikon essiivi
harjoittavinaan
Monikon essiivi
harjoittavinansa
Translatiivi
harjoittavaksi
Translatiivi
harjoittavakseni
Translatiivi
harjoittavaksesi
Translatiivi
harjoittavaksemme
Translatiivi
harjoittavaksenne
Translatiivi
harjoittavakseen
Translatiivi
harjoittavaksensa
Monikon translatiivi
harjoittaviksi
Monikon translatiivi
harjoittavikseni
Monikon translatiivi
harjoittaviksesi
Monikon translatiivi
harjoittaviksemme
Monikon translatiivi
harjoittaviksenne
Monikon translatiivi
harjoittavikseen
Monikon translatiivi
harjoittaviksensa
Monikon instruktiivi
harjoittavin
Abessiivi
harjoittavatta
Abessiivi
harjoittavattani
Abessiivi
harjoittavattasi
Abessiivi
harjoittavattamme
Abessiivi
harjoittavattanne
Abessiivi
harjoittavattaan
Abessiivi
harjoittavattansa
Monikon abessiivi
harjoittavitta
Monikon abessiivi
harjoittavittani
Monikon abessiivi
harjoittavittasi
Monikon abessiivi
harjoittavittamme
Monikon abessiivi
harjoittavittanne
Monikon abessiivi
harjoittavittaan
Monikon abessiivi
harjoittavittansa
Monikon komitatiivi
harjoittavine
Monikon komitatiivi
harjoittavineni
Monikon komitatiivi
harjoittavinesi
Monikon komitatiivi
harjoittavinemme
Monikon komitatiivi
harjoittavinenne
Monikon komitatiivi
harjoittavineen
Monikon komitatiivi
harjoittavinensa
Monikon akkusatiivi
harjoittavat
Monikon akkusatiivi
harjoittavani
Monikon akkusatiivi
harjoittavasi
Monikon akkusatiivi
harjoittavamme
Monikon akkusatiivi
harjoittavanne
Monikon akkusatiivi
harjoittavansa
Akkusatiivi
harjoittavani
Akkusatiivi
harjoittavasi
Akkusatiivi
harjoittavamme
Akkusatiivi
harjoittavanne
Akkusatiivi
harjoittavansa