Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoharjoittavatMonikkoharjoittavani
MonikkoharjoittavasiMonikkoharjoittavamme
MonikkoharjoittavanneMonikkoharjoittavansa
GenetiiviharjoittavanGenetiiviharjoittavani
GenetiiviharjoittavasiGenetiiviharjoittavamme
GenetiiviharjoittavanneGenetiiviharjoittavansa
Monikon genetiiviharjoittavienMonikon genetiiviharjoittavieni
Monikon genetiiviharjoittaviesiMonikon genetiiviharjoittaviemme
Monikon genetiiviharjoittavienneMonikon genetiiviharjoittaviensa
PartitiiviharjoittavaaPartitiiviharjoittavaani
PartitiiviharjoittavaasiPartitiiviharjoittavaamme
PartitiiviharjoittavaannePartitiiviharjoittavaansa
Monikon partitiiviharjoittaviaMonikon partitiiviharjoittaviani
Monikon partitiiviharjoittaviasiMonikon partitiiviharjoittaviamme
Monikon partitiiviharjoittavianneMonikon partitiiviharjoittaviaan
Monikon partitiiviharjoittaviansaInessiiviharjoittavassa
InessiiviharjoittavassaniInessiiviharjoittavassasi
InessiiviharjoittavassammeInessiiviharjoittavassanne
InessiiviharjoittavassaanInessiiviharjoittavassansa
Monikon inessiiviharjoittavissaMonikon inessiiviharjoittavissani
Monikon inessiiviharjoittavissasiMonikon inessiiviharjoittavissamme
Monikon inessiiviharjoittavissanneMonikon inessiiviharjoittavissaan
Monikon inessiiviharjoittavissansaElatiiviharjoittavasta
ElatiiviharjoittavastaniElatiiviharjoittavastasi
ElatiiviharjoittavastammeElatiiviharjoittavastanne
ElatiiviharjoittavastaanElatiiviharjoittavastansa
Monikon elatiiviharjoittavistaMonikon elatiiviharjoittavistani
Monikon elatiiviharjoittavistasiMonikon elatiiviharjoittavistamme
Monikon elatiiviharjoittavistanneMonikon elatiiviharjoittavistaan
Monikon elatiiviharjoittavistansaIllatiiviharjoittavaan
IllatiiviharjoittavaaniIllatiiviharjoittavaasi
IllatiiviharjoittavaammeIllatiiviharjoittavaanne
IllatiiviharjoittavaansaMonikon illatiiviharjoittaviin
Monikon illatiiviharjoittaviiniMonikon illatiiviharjoittaviisi
Monikon illatiiviharjoittaviimmeMonikon illatiiviharjoittaviinne
Monikon illatiiviharjoittaviinsaAdessiiviharjoittavalla
AdessiiviharjoittavallaniAdessiiviharjoittavallasi
AdessiiviharjoittavallammeAdessiiviharjoittavallanne
AdessiiviharjoittavallaanAdessiiviharjoittavallansa
Monikon adessiiviharjoittavillaMonikon adessiiviharjoittavillani
Monikon adessiiviharjoittavillasiMonikon adessiiviharjoittavillamme
Monikon adessiiviharjoittavillanneMonikon adessiiviharjoittavillaan
Monikon adessiiviharjoittavillansaAblatiiviharjoittavalta
AblatiiviharjoittavaltaniAblatiiviharjoittavaltasi
AblatiiviharjoittavaltammeAblatiiviharjoittavaltanne
AblatiiviharjoittavaltaanAblatiiviharjoittavaltansa
Monikon ablatiiviharjoittaviltaMonikon ablatiiviharjoittaviltani
Monikon ablatiiviharjoittaviltasiMonikon ablatiiviharjoittaviltamme
Monikon ablatiiviharjoittaviltanneMonikon ablatiiviharjoittaviltaan
Monikon ablatiiviharjoittaviltansaAllatiiviharjoittavalle
AllatiiviharjoittavalleniAllatiiviharjoittavallesi
AllatiiviharjoittavallemmeAllatiiviharjoittavallenne
AllatiiviharjoittavalleenAllatiiviharjoittavallensa
Monikon allatiiviharjoittavilleMonikon allatiiviharjoittavilleni
Monikon allatiiviharjoittavillesiMonikon allatiiviharjoittavillemme
Monikon allatiiviharjoittavillenneMonikon allatiiviharjoittavilleen
Monikon allatiiviharjoittavillensaEssiiviharjoittavana
EssiiviharjoittavananiEssiiviharjoittavanasi
EssiiviharjoittavanammeEssiiviharjoittavananne
EssiiviharjoittavanaanEssiiviharjoittavanansa
Monikon essiiviharjoittavinaMonikon essiiviharjoittavinani
Monikon essiiviharjoittavinasiMonikon essiiviharjoittavinamme
Monikon essiiviharjoittavinanneMonikon essiiviharjoittavinaan
Monikon essiiviharjoittavinansaTranslatiiviharjoittavaksi
TranslatiiviharjoittavakseniTranslatiiviharjoittavaksesi
TranslatiiviharjoittavaksemmeTranslatiiviharjoittavaksenne
TranslatiiviharjoittavakseenTranslatiiviharjoittavaksensa
Monikon translatiiviharjoittaviksiMonikon translatiiviharjoittavikseni
Monikon translatiiviharjoittaviksesiMonikon translatiiviharjoittaviksemme
Monikon translatiiviharjoittaviksenneMonikon translatiiviharjoittavikseen
Monikon translatiiviharjoittaviksensaMonikon instruktiiviharjoittavin
AbessiiviharjoittavattaAbessiiviharjoittavattani
AbessiiviharjoittavattasiAbessiiviharjoittavattamme
AbessiiviharjoittavattanneAbessiiviharjoittavattaan
AbessiiviharjoittavattansaMonikon abessiiviharjoittavitta
Monikon abessiiviharjoittavittaniMonikon abessiiviharjoittavittasi
Monikon abessiiviharjoittavittammeMonikon abessiiviharjoittavittanne
Monikon abessiiviharjoittavittaanMonikon abessiiviharjoittavittansa
Monikon komitatiiviharjoittavineMonikon komitatiiviharjoittavineni
Monikon komitatiiviharjoittavinesiMonikon komitatiiviharjoittavinemme
Monikon komitatiiviharjoittavinenneMonikon komitatiiviharjoittavineen
Monikon komitatiiviharjoittavinensaMonikon akkusatiiviharjoittavat
Monikon akkusatiiviharjoittavaniMonikon akkusatiiviharjoittavasi
Monikon akkusatiiviharjoittavammeMonikon akkusatiiviharjoittavanne
Monikon akkusatiiviharjoittavansaAkkusatiiviharjoittavani
AkkusatiiviharjoittavasiAkkusatiiviharjoittavamme
AkkusatiiviharjoittavanneAkkusatiiviharjoittavansa