Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | äestämiset | Genetiivi | äestämisen |
| Monikon genetiivi | äestämisten | Monikon genetiivi | äestämisien |
| Partitiivi | äestämistä | Monikon partitiivi | äestämisiä |
| Inessiivi | äestämisessä | Monikon inessiivi | äestämisissä |
| Elatiivi | äestämisestä | Monikon elatiivi | äestämisistä |
| Illatiivi | äestämiseen | Monikon illatiivi | äestämisiin |
| Adessiivi | äestämisellä | Monikon adessiivi | äestämisillä |
| Ablatiivi | äestämiseltä | Monikon ablatiivi | äestämisiltä |
| Allatiivi | äestämiselle | Monikon allatiivi | äestämisille |
| Essiivi | äestämisenä | Monikon essiivi | äestämisinä |
| Translatiivi | äestämiseksi | Monikon translatiivi | äestämisiksi |
| Monikon instruktiivi | äestämisin | Abessiivi | äestämisettä |
| Monikon abessiivi | äestämisittä | Monikon akkusatiivi | äestämiset |