Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | töytäisemiset | Genetiivi | töytäisemisen |
| Monikon genetiivi | töytäisemisten | Monikon genetiivi | töytäisemisien |
| Partitiivi | töytäisemistä | Monikon partitiivi | töytäisemisiä |
| Inessiivi | töytäisemisessä | Monikon inessiivi | töytäisemisissä |
| Elatiivi | töytäisemisestä | Monikon elatiivi | töytäisemisistä |
| Illatiivi | töytäisemiseen | Monikon illatiivi | töytäisemisiin |
| Adessiivi | töytäisemisellä | Monikon adessiivi | töytäisemisillä |
| Ablatiivi | töytäisemiseltä | Monikon ablatiivi | töytäisemisiltä |
| Allatiivi | töytäisemiselle | Monikon allatiivi | töytäisemisille |
| Essiivi | töytäisemisenä | Monikon essiivi | töytäisemisinä |
| Translatiivi | töytäisemiseksi | Monikon translatiivi | töytäisemisiksi |
| Monikon instruktiivi | töytäisemisin | Abessiivi | töytäisemisettä |
| Monikon abessiivi | töytäisemisittä | Monikon akkusatiivi | töytäisemiset |