Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | pärähtämiset | Genetiivi | pärähtämisen |
| Monikon genetiivi | pärähtämisten | Monikon genetiivi | pärähtämisien |
| Partitiivi | pärähtämistä | Monikon partitiivi | pärähtämisiä |
| Inessiivi | pärähtämisessä | Monikon inessiivi | pärähtämisissä |
| Elatiivi | pärähtämisestä | Monikon elatiivi | pärähtämisistä |
| Illatiivi | pärähtämiseen | Monikon illatiivi | pärähtämisiin |
| Adessiivi | pärähtämisellä | Monikon adessiivi | pärähtämisillä |
| Ablatiivi | pärähtämiseltä | Monikon ablatiivi | pärähtämisiltä |
| Allatiivi | pärähtämiselle | Monikon allatiivi | pärähtämisille |
| Essiivi | pärähtämisenä | Monikon essiivi | pärähtämisinä |
| Translatiivi | pärähtämiseksi | Monikon translatiivi | pärähtämisiksi |
| Monikon instruktiivi | pärähtämisin | Abessiivi | pärähtämisettä |
| Monikon abessiivi | pärähtämisittä | Monikon akkusatiivi | pärähtämiset |