Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | nuolaisemiset | Genetiivi | nuolaisemisen |
| Monikon genetiivi | nuolaisemisten | Monikon genetiivi | nuolaisemisien |
| Partitiivi | nuolaisemista | Monikon partitiivi | nuolaisemisia |
| Inessiivi | nuolaisemisessa | Monikon inessiivi | nuolaisemisissa |
| Elatiivi | nuolaisemisesta | Monikon elatiivi | nuolaisemisista |
| Illatiivi | nuolaisemiseen | Monikon illatiivi | nuolaisemisiin |
| Adessiivi | nuolaisemisella | Monikon adessiivi | nuolaisemisilla |
| Ablatiivi | nuolaisemiselta | Monikon ablatiivi | nuolaisemisilta |
| Allatiivi | nuolaisemiselle | Monikon allatiivi | nuolaisemisille |
| Essiivi | nuolaisemisena | Monikon essiivi | nuolaisemisina |
| Translatiivi | nuolaisemiseksi | Monikon translatiivi | nuolaisemisiksi |
| Monikon instruktiivi | nuolaisemisin | Abessiivi | nuolaisemisetta |
| Monikon abessiivi | nuolaisemisitta | Monikon akkusatiivi | nuolaisemiset |