Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Adjektiivit
1.slangi

Taivutusmuodot

MonikkohelkkarinmoisetMonikkohelkkarinmoiseni
MonikkohelkkarinmoisesiMonikkohelkkarinmoisemme
MonikkohelkkarinmoisenneMonikkohelkkarinmoisensa
GenetiivihelkkarinmoisenGenetiivihelkkarinmoiseni
GenetiivihelkkarinmoisesiGenetiivihelkkarinmoisemme
GenetiivihelkkarinmoisenneGenetiivihelkkarinmoisensa
Monikon genetiivihelkkarinmoistenMonikon genetiivihelkkarinmoisien
Monikon genetiivihelkkarinmoisteniMonikon genetiivihelkkarinmoisieni
Monikon genetiivihelkkarinmoistesiMonikon genetiivihelkkarinmoisiesi
Monikon genetiivihelkkarinmoistemmeMonikon genetiivihelkkarinmoisiemme
Monikon genetiivihelkkarinmoistenneMonikon genetiivihelkkarinmoisienne
Monikon genetiivihelkkarinmoistensaMonikon genetiivihelkkarinmoisiensa
PartitiivihelkkarinmoistaPartitiivihelkkarinmoistani
PartitiivihelkkarinmoistasiPartitiivihelkkarinmoistamme
PartitiivihelkkarinmoistannePartitiivihelkkarinmoistaan
PartitiivihelkkarinmoistansaMonikon partitiivihelkkarinmoisia
Monikon partitiivihelkkarinmoisianiMonikon partitiivihelkkarinmoisiasi
Monikon partitiivihelkkarinmoisiammeMonikon partitiivihelkkarinmoisianne
Monikon partitiivihelkkarinmoisiaanMonikon partitiivihelkkarinmoisiansa
InessiivihelkkarinmoisessaInessiivihelkkarinmoisessani
InessiivihelkkarinmoisessasiInessiivihelkkarinmoisessamme
InessiivihelkkarinmoisessanneInessiivihelkkarinmoisessaan
InessiivihelkkarinmoisessansaMonikon inessiivihelkkarinmoisissa
Monikon inessiivihelkkarinmoisissaniMonikon inessiivihelkkarinmoisissasi
Monikon inessiivihelkkarinmoisissammeMonikon inessiivihelkkarinmoisissanne
Monikon inessiivihelkkarinmoisissaanMonikon inessiivihelkkarinmoisissansa
ElatiivihelkkarinmoisestaElatiivihelkkarinmoisestani
ElatiivihelkkarinmoisestasiElatiivihelkkarinmoisestamme
ElatiivihelkkarinmoisestanneElatiivihelkkarinmoisestaan
ElatiivihelkkarinmoisestansaMonikon elatiivihelkkarinmoisista
Monikon elatiivihelkkarinmoisistaniMonikon elatiivihelkkarinmoisistasi
Monikon elatiivihelkkarinmoisistammeMonikon elatiivihelkkarinmoisistanne
Monikon elatiivihelkkarinmoisistaanMonikon elatiivihelkkarinmoisistansa
IllatiivihelkkarinmoiseenIllatiivihelkkarinmoiseeni
IllatiivihelkkarinmoiseesiIllatiivihelkkarinmoiseemme
IllatiivihelkkarinmoiseenneIllatiivihelkkarinmoiseensa
Monikon illatiivihelkkarinmoisiinMonikon illatiivihelkkarinmoisiini
Monikon illatiivihelkkarinmoisiisiMonikon illatiivihelkkarinmoisiimme
Monikon illatiivihelkkarinmoisiinneMonikon illatiivihelkkarinmoisiinsa
AdessiivihelkkarinmoisellaAdessiivihelkkarinmoisellani
AdessiivihelkkarinmoisellasiAdessiivihelkkarinmoisellamme
AdessiivihelkkarinmoisellanneAdessiivihelkkarinmoisellaan
AdessiivihelkkarinmoisellansaMonikon adessiivihelkkarinmoisilla
Monikon adessiivihelkkarinmoisillaniMonikon adessiivihelkkarinmoisillasi
Monikon adessiivihelkkarinmoisillammeMonikon adessiivihelkkarinmoisillanne
Monikon adessiivihelkkarinmoisillaanMonikon adessiivihelkkarinmoisillansa
AblatiivihelkkarinmoiseltaAblatiivihelkkarinmoiseltani
AblatiivihelkkarinmoiseltasiAblatiivihelkkarinmoiseltamme
AblatiivihelkkarinmoiseltanneAblatiivihelkkarinmoiseltaan
AblatiivihelkkarinmoiseltansaMonikon ablatiivihelkkarinmoisilta
Monikon ablatiivihelkkarinmoisiltaniMonikon ablatiivihelkkarinmoisiltasi
Monikon ablatiivihelkkarinmoisiltammeMonikon ablatiivihelkkarinmoisiltanne
Monikon ablatiivihelkkarinmoisiltaanMonikon ablatiivihelkkarinmoisiltansa
AllatiivihelkkarinmoiselleAllatiivihelkkarinmoiselleni
AllatiivihelkkarinmoisellesiAllatiivihelkkarinmoisellemme
AllatiivihelkkarinmoisellenneAllatiivihelkkarinmoiselleen
AllatiivihelkkarinmoisellensaMonikon allatiivihelkkarinmoisille
Monikon allatiivihelkkarinmoisilleniMonikon allatiivihelkkarinmoisillesi
Monikon allatiivihelkkarinmoisillemmeMonikon allatiivihelkkarinmoisillenne
Monikon allatiivihelkkarinmoisilleenMonikon allatiivihelkkarinmoisillensa
EssiivihelkkarinmoisenaEssiivihelkkarinmoisenani
EssiivihelkkarinmoisenasiEssiivihelkkarinmoisenamme
EssiivihelkkarinmoisenanneEssiivihelkkarinmoisenaan
EssiivihelkkarinmoisenansaMonikon essiivihelkkarinmoisina
Monikon essiivihelkkarinmoisinaniMonikon essiivihelkkarinmoisinasi
Monikon essiivihelkkarinmoisinammeMonikon essiivihelkkarinmoisinanne
Monikon essiivihelkkarinmoisinaanMonikon essiivihelkkarinmoisinansa
TranslatiivihelkkarinmoiseksiTranslatiivihelkkarinmoisekseni
TranslatiivihelkkarinmoiseksesiTranslatiivihelkkarinmoiseksemme
TranslatiivihelkkarinmoiseksenneTranslatiivihelkkarinmoisekseen
TranslatiivihelkkarinmoiseksensaMonikon translatiivihelkkarinmoisiksi
Monikon translatiivihelkkarinmoisikseniMonikon translatiivihelkkarinmoisiksesi
Monikon translatiivihelkkarinmoisiksemmeMonikon translatiivihelkkarinmoisiksenne
Monikon translatiivihelkkarinmoisikseenMonikon translatiivihelkkarinmoisiksensa
Monikon instruktiivihelkkarinmoisinAbessiivihelkkarinmoisetta
AbessiivihelkkarinmoisettaniAbessiivihelkkarinmoisettasi
AbessiivihelkkarinmoisettammeAbessiivihelkkarinmoisettanne
AbessiivihelkkarinmoisettaanAbessiivihelkkarinmoisettansa
Monikon abessiivihelkkarinmoisittaMonikon abessiivihelkkarinmoisittani
Monikon abessiivihelkkarinmoisittasiMonikon abessiivihelkkarinmoisittamme
Monikon abessiivihelkkarinmoisittanneMonikon abessiivihelkkarinmoisittaan
Monikon abessiivihelkkarinmoisittansaMonikon komitatiivihelkkarinmoisine
Monikon komitatiivihelkkarinmoisineniMonikon komitatiivihelkkarinmoisinesi
Monikon komitatiivihelkkarinmoisinemmeMonikon komitatiivihelkkarinmoisinenne
Monikon komitatiivihelkkarinmoisineenMonikon komitatiivihelkkarinmoisinensa
Monikon akkusatiivihelkkarinmoisetMonikon akkusatiivihelkkarinmoiseni
Monikon akkusatiivihelkkarinmoisesiMonikon akkusatiivihelkkarinmoisemme
Monikon akkusatiivihelkkarinmoisenneMonikon akkusatiivihelkkarinmoisensa
AkkusatiivihelkkarinmoiseniAkkusatiivihelkkarinmoisesi
AkkusatiivihelkkarinmoisemmeAkkusatiivihelkkarinmoisenne
Akkusatiivihelkkarinmoisensa