Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Konteksti
Adjektiivit
1.
helluva
slangi
Taivutusmuodot
Monikko
helkkarinmoiset
Monikko
helkkarinmoiseni
Monikko
helkkarinmoisesi
Monikko
helkkarinmoisemme
Monikko
helkkarinmoisenne
Monikko
helkkarinmoisensa
Genetiivi
helkkarinmoisen
Genetiivi
helkkarinmoiseni
Genetiivi
helkkarinmoisesi
Genetiivi
helkkarinmoisemme
Genetiivi
helkkarinmoisenne
Genetiivi
helkkarinmoisensa
Monikon genetiivi
helkkarinmoisten
Monikon genetiivi
helkkarinmoisien
Monikon genetiivi
helkkarinmoisteni
Monikon genetiivi
helkkarinmoisieni
Monikon genetiivi
helkkarinmoistesi
Monikon genetiivi
helkkarinmoisiesi
Monikon genetiivi
helkkarinmoistemme
Monikon genetiivi
helkkarinmoisiemme
Monikon genetiivi
helkkarinmoistenne
Monikon genetiivi
helkkarinmoisienne
Monikon genetiivi
helkkarinmoistensa
Monikon genetiivi
helkkarinmoisiensa
Partitiivi
helkkarinmoista
Partitiivi
helkkarinmoistani
Partitiivi
helkkarinmoistasi
Partitiivi
helkkarinmoistamme
Partitiivi
helkkarinmoistanne
Partitiivi
helkkarinmoistaan
Partitiivi
helkkarinmoistansa
Monikon partitiivi
helkkarinmoisia
Monikon partitiivi
helkkarinmoisiani
Monikon partitiivi
helkkarinmoisiasi
Monikon partitiivi
helkkarinmoisiamme
Monikon partitiivi
helkkarinmoisianne
Monikon partitiivi
helkkarinmoisiaan
Monikon partitiivi
helkkarinmoisiansa
Inessiivi
helkkarinmoisessa
Inessiivi
helkkarinmoisessani
Inessiivi
helkkarinmoisessasi
Inessiivi
helkkarinmoisessamme
Inessiivi
helkkarinmoisessanne
Inessiivi
helkkarinmoisessaan
Inessiivi
helkkarinmoisessansa
Monikon inessiivi
helkkarinmoisissa
Monikon inessiivi
helkkarinmoisissani
Monikon inessiivi
helkkarinmoisissasi
Monikon inessiivi
helkkarinmoisissamme
Monikon inessiivi
helkkarinmoisissanne
Monikon inessiivi
helkkarinmoisissaan
Monikon inessiivi
helkkarinmoisissansa
Elatiivi
helkkarinmoisesta
Elatiivi
helkkarinmoisestani
Elatiivi
helkkarinmoisestasi
Elatiivi
helkkarinmoisestamme
Elatiivi
helkkarinmoisestanne
Elatiivi
helkkarinmoisestaan
Elatiivi
helkkarinmoisestansa
Monikon elatiivi
helkkarinmoisista
Monikon elatiivi
helkkarinmoisistani
Monikon elatiivi
helkkarinmoisistasi
Monikon elatiivi
helkkarinmoisistamme
Monikon elatiivi
helkkarinmoisistanne
Monikon elatiivi
helkkarinmoisistaan
Monikon elatiivi
helkkarinmoisistansa
Illatiivi
helkkarinmoiseen
Illatiivi
helkkarinmoiseeni
Illatiivi
helkkarinmoiseesi
Illatiivi
helkkarinmoiseemme
Illatiivi
helkkarinmoiseenne
Illatiivi
helkkarinmoiseensa
Monikon illatiivi
helkkarinmoisiin
Monikon illatiivi
helkkarinmoisiini
Monikon illatiivi
helkkarinmoisiisi
Monikon illatiivi
helkkarinmoisiimme
Monikon illatiivi
helkkarinmoisiinne
Monikon illatiivi
helkkarinmoisiinsa
Adessiivi
helkkarinmoisella
Adessiivi
helkkarinmoisellani
Adessiivi
helkkarinmoisellasi
Adessiivi
helkkarinmoisellamme
Adessiivi
helkkarinmoisellanne
Adessiivi
helkkarinmoisellaan
Adessiivi
helkkarinmoisellansa
Monikon adessiivi
helkkarinmoisilla
Monikon adessiivi
helkkarinmoisillani
Monikon adessiivi
helkkarinmoisillasi
Monikon adessiivi
helkkarinmoisillamme
Monikon adessiivi
helkkarinmoisillanne
Monikon adessiivi
helkkarinmoisillaan
Monikon adessiivi
helkkarinmoisillansa
Ablatiivi
helkkarinmoiselta
Ablatiivi
helkkarinmoiseltani
Ablatiivi
helkkarinmoiseltasi
Ablatiivi
helkkarinmoiseltamme
Ablatiivi
helkkarinmoiseltanne
Ablatiivi
helkkarinmoiseltaan
Ablatiivi
helkkarinmoiseltansa
Monikon ablatiivi
helkkarinmoisilta
Monikon ablatiivi
helkkarinmoisiltani
Monikon ablatiivi
helkkarinmoisiltasi
Monikon ablatiivi
helkkarinmoisiltamme
Monikon ablatiivi
helkkarinmoisiltanne
Monikon ablatiivi
helkkarinmoisiltaan
Monikon ablatiivi
helkkarinmoisiltansa
Allatiivi
helkkarinmoiselle
Allatiivi
helkkarinmoiselleni
Allatiivi
helkkarinmoisellesi
Allatiivi
helkkarinmoisellemme
Allatiivi
helkkarinmoisellenne
Allatiivi
helkkarinmoiselleen
Allatiivi
helkkarinmoisellensa
Monikon allatiivi
helkkarinmoisille
Monikon allatiivi
helkkarinmoisilleni
Monikon allatiivi
helkkarinmoisillesi
Monikon allatiivi
helkkarinmoisillemme
Monikon allatiivi
helkkarinmoisillenne
Monikon allatiivi
helkkarinmoisilleen
Monikon allatiivi
helkkarinmoisillensa
Essiivi
helkkarinmoisena
Essiivi
helkkarinmoisenani
Essiivi
helkkarinmoisenasi
Essiivi
helkkarinmoisenamme
Essiivi
helkkarinmoisenanne
Essiivi
helkkarinmoisenaan
Essiivi
helkkarinmoisenansa
Monikon essiivi
helkkarinmoisina
Monikon essiivi
helkkarinmoisinani
Monikon essiivi
helkkarinmoisinasi
Monikon essiivi
helkkarinmoisinamme
Monikon essiivi
helkkarinmoisinanne
Monikon essiivi
helkkarinmoisinaan
Monikon essiivi
helkkarinmoisinansa
Translatiivi
helkkarinmoiseksi
Translatiivi
helkkarinmoisekseni
Translatiivi
helkkarinmoiseksesi
Translatiivi
helkkarinmoiseksemme
Translatiivi
helkkarinmoiseksenne
Translatiivi
helkkarinmoisekseen
Translatiivi
helkkarinmoiseksensa
Monikon translatiivi
helkkarinmoisiksi
Monikon translatiivi
helkkarinmoisikseni
Monikon translatiivi
helkkarinmoisiksesi
Monikon translatiivi
helkkarinmoisiksemme
Monikon translatiivi
helkkarinmoisiksenne
Monikon translatiivi
helkkarinmoisikseen
Monikon translatiivi
helkkarinmoisiksensa
Monikon instruktiivi
helkkarinmoisin
Abessiivi
helkkarinmoisetta
Abessiivi
helkkarinmoisettani
Abessiivi
helkkarinmoisettasi
Abessiivi
helkkarinmoisettamme
Abessiivi
helkkarinmoisettanne
Abessiivi
helkkarinmoisettaan
Abessiivi
helkkarinmoisettansa
Monikon abessiivi
helkkarinmoisitta
Monikon abessiivi
helkkarinmoisittani
Monikon abessiivi
helkkarinmoisittasi
Monikon abessiivi
helkkarinmoisittamme
Monikon abessiivi
helkkarinmoisittanne
Monikon abessiivi
helkkarinmoisittaan
Monikon abessiivi
helkkarinmoisittansa
Monikon komitatiivi
helkkarinmoisine
Monikon komitatiivi
helkkarinmoisineni
Monikon komitatiivi
helkkarinmoisinesi
Monikon komitatiivi
helkkarinmoisinemme
Monikon komitatiivi
helkkarinmoisinenne
Monikon komitatiivi
helkkarinmoisineen
Monikon komitatiivi
helkkarinmoisinensa
Monikon akkusatiivi
helkkarinmoiset
Monikon akkusatiivi
helkkarinmoiseni
Monikon akkusatiivi
helkkarinmoisesi
Monikon akkusatiivi
helkkarinmoisemme
Monikon akkusatiivi
helkkarinmoisenne
Monikon akkusatiivi
helkkarinmoisensa
Akkusatiivi
helkkarinmoiseni
Akkusatiivi
helkkarinmoisesi
Akkusatiivi
helkkarinmoisemme
Akkusatiivi
helkkarinmoisenne
Akkusatiivi
helkkarinmoisensa