Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
volaarinen
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
palmar
latina
palmaris
Määritelmät
Adjektiivi
(anatomia)
kämmenen
puoleinen
Taivutusmuodot
Monikko
palmaariset
Monikko
palmaariseni
Monikko
palmaarisesi
Monikko
palmaarisemme
Monikko
palmaarisenne
Monikko
palmaarisensa
Genetiivi
palmaarisen
Genetiivi
palmaariseni
Genetiivi
palmaarisesi
Genetiivi
palmaarisemme
Genetiivi
palmaarisenne
Genetiivi
palmaarisensa
Monikon genetiivi
palmaaristen
Monikon genetiivi
palmaarisien
Monikon genetiivi
palmaaristeni
Monikon genetiivi
palmaarisieni
Monikon genetiivi
palmaaristesi
Monikon genetiivi
palmaarisiesi
Monikon genetiivi
palmaaristemme
Monikon genetiivi
palmaarisiemme
Monikon genetiivi
palmaaristenne
Monikon genetiivi
palmaarisienne
Monikon genetiivi
palmaaristensa
Monikon genetiivi
palmaarisiensa
Partitiivi
palmaarista
Partitiivi
palmaaristani
Partitiivi
palmaaristasi
Partitiivi
palmaaristamme
Partitiivi
palmaaristanne
Partitiivi
palmaaristaan
Partitiivi
palmaaristansa
Monikon partitiivi
palmaarisia
Monikon partitiivi
palmaarisiani
Monikon partitiivi
palmaarisiasi
Monikon partitiivi
palmaarisiamme
Monikon partitiivi
palmaarisianne
Monikon partitiivi
palmaarisiaan
Monikon partitiivi
palmaarisiansa
Inessiivi
palmaarisessa
Inessiivi
palmaarisessani
Inessiivi
palmaarisessasi
Inessiivi
palmaarisessamme
Inessiivi
palmaarisessanne
Inessiivi
palmaarisessaan
Inessiivi
palmaarisessansa
Monikon inessiivi
palmaarisissa
Monikon inessiivi
palmaarisissani
Monikon inessiivi
palmaarisissasi
Monikon inessiivi
palmaarisissamme
Monikon inessiivi
palmaarisissanne
Monikon inessiivi
palmaarisissaan
Monikon inessiivi
palmaarisissansa
Elatiivi
palmaarisesta
Elatiivi
palmaarisestani
Elatiivi
palmaarisestasi
Elatiivi
palmaarisestamme
Elatiivi
palmaarisestanne
Elatiivi
palmaarisestaan
Elatiivi
palmaarisestansa
Monikon elatiivi
palmaarisista
Monikon elatiivi
palmaarisistani
Monikon elatiivi
palmaarisistasi
Monikon elatiivi
palmaarisistamme
Monikon elatiivi
palmaarisistanne
Monikon elatiivi
palmaarisistaan
Monikon elatiivi
palmaarisistansa
Illatiivi
palmaariseen
Illatiivi
palmaariseeni
Illatiivi
palmaariseesi
Illatiivi
palmaariseemme
Illatiivi
palmaariseenne
Illatiivi
palmaariseensa
Monikon illatiivi
palmaarisiin
Monikon illatiivi
palmaarisiini
Monikon illatiivi
palmaarisiisi
Monikon illatiivi
palmaarisiimme
Monikon illatiivi
palmaarisiinne
Monikon illatiivi
palmaarisiinsa
Adessiivi
palmaarisella
Adessiivi
palmaarisellani
Adessiivi
palmaarisellasi
Adessiivi
palmaarisellamme
Adessiivi
palmaarisellanne
Adessiivi
palmaarisellaan
Adessiivi
palmaarisellansa
Monikon adessiivi
palmaarisilla
Monikon adessiivi
palmaarisillani
Monikon adessiivi
palmaarisillasi
Monikon adessiivi
palmaarisillamme
Monikon adessiivi
palmaarisillanne
Monikon adessiivi
palmaarisillaan
Monikon adessiivi
palmaarisillansa
Ablatiivi
palmaariselta
Ablatiivi
palmaariseltani
Ablatiivi
palmaariseltasi
Ablatiivi
palmaariseltamme
Ablatiivi
palmaariseltanne
Ablatiivi
palmaariseltaan
Ablatiivi
palmaariseltansa
Monikon ablatiivi
palmaarisilta
Monikon ablatiivi
palmaarisiltani
Monikon ablatiivi
palmaarisiltasi
Monikon ablatiivi
palmaarisiltamme
Monikon ablatiivi
palmaarisiltanne
Monikon ablatiivi
palmaarisiltaan
Monikon ablatiivi
palmaarisiltansa
Allatiivi
palmaariselle
Allatiivi
palmaariselleni
Allatiivi
palmaarisellesi
Allatiivi
palmaarisellemme
Allatiivi
palmaarisellenne
Allatiivi
palmaariselleen
Allatiivi
palmaarisellensa
Monikon allatiivi
palmaarisille
Monikon allatiivi
palmaarisilleni
Monikon allatiivi
palmaarisillesi
Monikon allatiivi
palmaarisillemme
Monikon allatiivi
palmaarisillenne
Monikon allatiivi
palmaarisilleen
Monikon allatiivi
palmaarisillensa
Essiivi
palmaarisena
Essiivi
palmaarisenani
Essiivi
palmaarisenasi
Essiivi
palmaarisenamme
Essiivi
palmaarisenanne
Essiivi
palmaarisenaan
Essiivi
palmaarisenansa
Monikon essiivi
palmaarisina
Monikon essiivi
palmaarisinani
Monikon essiivi
palmaarisinasi
Monikon essiivi
palmaarisinamme
Monikon essiivi
palmaarisinanne
Monikon essiivi
palmaarisinaan
Monikon essiivi
palmaarisinansa
Translatiivi
palmaariseksi
Translatiivi
palmaarisekseni
Translatiivi
palmaariseksesi
Translatiivi
palmaariseksemme
Translatiivi
palmaariseksenne
Translatiivi
palmaarisekseen
Translatiivi
palmaariseksensa
Monikon translatiivi
palmaarisiksi
Monikon translatiivi
palmaarisikseni
Monikon translatiivi
palmaarisiksesi
Monikon translatiivi
palmaarisiksemme
Monikon translatiivi
palmaarisiksenne
Monikon translatiivi
palmaarisikseen
Monikon translatiivi
palmaarisiksensa
Monikon instruktiivi
palmaarisin
Abessiivi
palmaarisetta
Abessiivi
palmaarisettani
Abessiivi
palmaarisettasi
Abessiivi
palmaarisettamme
Abessiivi
palmaarisettanne
Abessiivi
palmaarisettaan
Abessiivi
palmaarisettansa
Monikon abessiivi
palmaarisitta
Monikon abessiivi
palmaarisittani
Monikon abessiivi
palmaarisittasi
Monikon abessiivi
palmaarisittamme
Monikon abessiivi
palmaarisittanne
Monikon abessiivi
palmaarisittaan
Monikon abessiivi
palmaarisittansa
Monikon komitatiivi
palmaarisine
Monikon komitatiivi
palmaarisineni
Monikon komitatiivi
palmaarisinesi
Monikon komitatiivi
palmaarisinemme
Monikon komitatiivi
palmaarisinenne
Monikon komitatiivi
palmaarisineen
Monikon komitatiivi
palmaarisinensa
Monikon akkusatiivi
palmaariset
Monikon akkusatiivi
palmaariseni
Monikon akkusatiivi
palmaarisesi
Monikon akkusatiivi
palmaarisemme
Monikon akkusatiivi
palmaarisenne
Monikon akkusatiivi
palmaarisensa
Akkusatiivi
palmaariseni
Akkusatiivi
palmaarisesi
Akkusatiivi
palmaarisemme
Akkusatiivi
palmaarisenne
Akkusatiivi
palmaarisensa