Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

Monikkokeittiövaa’atGenetiivikeittiövaa’an
Monikon genetiivikeittiövaakojenPartitiivikeittiövaakaa
Monikon partitiivikeittiövaakojaInessiivikeittiövaa’assa
Monikon inessiivikeittiövaaoissaElatiivikeittiövaa’asta
Monikon elatiivikeittiövaaoistaIllatiivikeittiövaakaan
Monikon illatiivikeittiövaakoihinAdessiivikeittiövaa’alla
Monikon adessiivikeittiövaaoillaAblatiivikeittiövaa’alta
Monikon ablatiivikeittiövaaoiltaAllatiivikeittiövaa’alle
Monikon allatiivikeittiövaaoilleEssiivikeittiövaakana
Monikon essiivikeittiövaakoinaTranslatiivikeittiövaa’aksi
Monikon translatiivikeittiövaaoiksiMonikon instruktiivikeittiövaaoin
Abessiivikeittiövaa’attaMonikon abessiivikeittiövaaoitta
Monikon akkusatiivikeittiövaa’at