Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | nöyräselkäisyydet | Genetiivi | nöyräselkäisyyden |
| Monikon genetiivi | nöyräselkäisyyksien | Partitiivi | nöyräselkäisyyttä |
| Monikon partitiivi | nöyräselkäisyyksiä | Inessiivi | nöyräselkäisyydessä |
| Monikon inessiivi | nöyräselkäisyyksissä | Elatiivi | nöyräselkäisyydestä |
| Monikon elatiivi | nöyräselkäisyyksistä | Illatiivi | nöyräselkäisyyteen |
| Monikon illatiivi | nöyräselkäisyyksiin | Adessiivi | nöyräselkäisyydellä |
| Monikon adessiivi | nöyräselkäisyyksillä | Ablatiivi | nöyräselkäisyydeltä |
| Monikon ablatiivi | nöyräselkäisyyksiltä | Allatiivi | nöyräselkäisyydelle |
| Monikon allatiivi | nöyräselkäisyyksille | Essiivi | nöyräselkäisyytenä |
| Monikon essiivi | nöyräselkäisyyksinä | Translatiivi | nöyräselkäisyydeksi |
| Monikon translatiivi | nöyräselkäisyyksiksi | Monikon instruktiivi | nöyräselkäisyyksin |
| Abessiivi | nöyräselkäisyydettä | Monikon abessiivi | nöyräselkäisyyksittä |
| Monikon akkusatiivi | nöyräselkäisyydet |