Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkotervaksisetMonikkotervaksiseni
MonikkotervaksisesiMonikkotervaksisemme
MonikkotervaksisenneMonikkotervaksisensa
GenetiivitervaksisenGenetiivitervaksiseni
GenetiivitervaksisesiGenetiivitervaksisemme
GenetiivitervaksisenneGenetiivitervaksisensa
Monikon genetiivitervaksistenMonikon genetiivitervaksisien
Monikon genetiivitervaksisteniMonikon genetiivitervaksisieni
Monikon genetiivitervaksistesiMonikon genetiivitervaksisiesi
Monikon genetiivitervaksistemmeMonikon genetiivitervaksisiemme
Monikon genetiivitervaksistenneMonikon genetiivitervaksisienne
Monikon genetiivitervaksistensaMonikon genetiivitervaksisiensa
PartitiivitervaksistaPartitiivitervaksistani
PartitiivitervaksistasiPartitiivitervaksistamme
PartitiivitervaksistannePartitiivitervaksistaan
PartitiivitervaksistansaMonikon partitiivitervaksisia
Monikon partitiivitervaksisianiMonikon partitiivitervaksisiasi
Monikon partitiivitervaksisiammeMonikon partitiivitervaksisianne
Monikon partitiivitervaksisiaanMonikon partitiivitervaksisiansa
InessiivitervaksisessaInessiivitervaksisessani
InessiivitervaksisessasiInessiivitervaksisessamme
InessiivitervaksisessanneInessiivitervaksisessaan
InessiivitervaksisessansaMonikon inessiivitervaksisissa
Monikon inessiivitervaksisissaniMonikon inessiivitervaksisissasi
Monikon inessiivitervaksisissammeMonikon inessiivitervaksisissanne
Monikon inessiivitervaksisissaanMonikon inessiivitervaksisissansa
ElatiivitervaksisestaElatiivitervaksisestani
ElatiivitervaksisestasiElatiivitervaksisestamme
ElatiivitervaksisestanneElatiivitervaksisestaan
ElatiivitervaksisestansaMonikon elatiivitervaksisista
Monikon elatiivitervaksisistaniMonikon elatiivitervaksisistasi
Monikon elatiivitervaksisistammeMonikon elatiivitervaksisistanne
Monikon elatiivitervaksisistaanMonikon elatiivitervaksisistansa
IllatiivitervaksiseenIllatiivitervaksiseeni
IllatiivitervaksiseesiIllatiivitervaksiseemme
IllatiivitervaksiseenneIllatiivitervaksiseensa
Monikon illatiivitervaksisiinMonikon illatiivitervaksisiini
Monikon illatiivitervaksisiisiMonikon illatiivitervaksisiimme
Monikon illatiivitervaksisiinneMonikon illatiivitervaksisiinsa
AdessiivitervaksisellaAdessiivitervaksisellani
AdessiivitervaksisellasiAdessiivitervaksisellamme
AdessiivitervaksisellanneAdessiivitervaksisellaan
AdessiivitervaksisellansaMonikon adessiivitervaksisilla
Monikon adessiivitervaksisillaniMonikon adessiivitervaksisillasi
Monikon adessiivitervaksisillammeMonikon adessiivitervaksisillanne
Monikon adessiivitervaksisillaanMonikon adessiivitervaksisillansa
AblatiivitervaksiseltaAblatiivitervaksiseltani
AblatiivitervaksiseltasiAblatiivitervaksiseltamme
AblatiivitervaksiseltanneAblatiivitervaksiseltaan
AblatiivitervaksiseltansaMonikon ablatiivitervaksisilta
Monikon ablatiivitervaksisiltaniMonikon ablatiivitervaksisiltasi
Monikon ablatiivitervaksisiltammeMonikon ablatiivitervaksisiltanne
Monikon ablatiivitervaksisiltaanMonikon ablatiivitervaksisiltansa
AllatiivitervaksiselleAllatiivitervaksiselleni
AllatiivitervaksisellesiAllatiivitervaksisellemme
AllatiivitervaksisellenneAllatiivitervaksiselleen
AllatiivitervaksisellensaMonikon allatiivitervaksisille
Monikon allatiivitervaksisilleniMonikon allatiivitervaksisillesi
Monikon allatiivitervaksisillemmeMonikon allatiivitervaksisillenne
Monikon allatiivitervaksisilleenMonikon allatiivitervaksisillensa
EssiivitervaksisenaEssiivitervaksisenani
EssiivitervaksisenasiEssiivitervaksisenamme
EssiivitervaksisenanneEssiivitervaksisenaan
EssiivitervaksisenansaMonikon essiivitervaksisina
Monikon essiivitervaksisinaniMonikon essiivitervaksisinasi
Monikon essiivitervaksisinammeMonikon essiivitervaksisinanne
Monikon essiivitervaksisinaanMonikon essiivitervaksisinansa
TranslatiivitervaksiseksiTranslatiivitervaksisekseni
TranslatiivitervaksiseksesiTranslatiivitervaksiseksemme
TranslatiivitervaksiseksenneTranslatiivitervaksisekseen
TranslatiivitervaksiseksensaMonikon translatiivitervaksisiksi
Monikon translatiivitervaksisikseniMonikon translatiivitervaksisiksesi
Monikon translatiivitervaksisiksemmeMonikon translatiivitervaksisiksenne
Monikon translatiivitervaksisikseenMonikon translatiivitervaksisiksensa
Monikon instruktiivitervaksisinAbessiivitervaksisetta
AbessiivitervaksisettaniAbessiivitervaksisettasi
AbessiivitervaksisettammeAbessiivitervaksisettanne
AbessiivitervaksisettaanAbessiivitervaksisettansa
Monikon abessiivitervaksisittaMonikon abessiivitervaksisittani
Monikon abessiivitervaksisittasiMonikon abessiivitervaksisittamme
Monikon abessiivitervaksisittanneMonikon abessiivitervaksisittaan
Monikon abessiivitervaksisittansaMonikon komitatiivitervaksisine
Monikon komitatiivitervaksisineniMonikon komitatiivitervaksisinesi
Monikon komitatiivitervaksisinemmeMonikon komitatiivitervaksisinenne
Monikon komitatiivitervaksisineenMonikon komitatiivitervaksisinensa
Monikon akkusatiivitervaksisetMonikon akkusatiivitervaksiseni
Monikon akkusatiivitervaksisesiMonikon akkusatiivitervaksisemme
Monikon akkusatiivitervaksisenneMonikon akkusatiivitervaksisensa
AkkusatiivitervaksiseniAkkusatiivitervaksisesi
AkkusatiivitervaksisemmeAkkusatiivitervaksisenne
Akkusatiivitervaksisensa