Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Samankaltaisia sanoja
tervaaminen
tervainen
tervakolibri
tervakon
Tervakoski
tervakot
Tervala
Tervalahti
tervaleiju
tervaleppä
teräksinen
Taivutusmuodot
Monikko
tervaksiset
Monikko
tervaksiseni
Monikko
tervaksisesi
Monikko
tervaksisemme
Monikko
tervaksisenne
Monikko
tervaksisensa
Genetiivi
tervaksisen
Genetiivi
tervaksiseni
Genetiivi
tervaksisesi
Genetiivi
tervaksisemme
Genetiivi
tervaksisenne
Genetiivi
tervaksisensa
Monikon genetiivi
tervaksisten
Monikon genetiivi
tervaksisien
Monikon genetiivi
tervaksisteni
Monikon genetiivi
tervaksisieni
Monikon genetiivi
tervaksistesi
Monikon genetiivi
tervaksisiesi
Monikon genetiivi
tervaksistemme
Monikon genetiivi
tervaksisiemme
Monikon genetiivi
tervaksistenne
Monikon genetiivi
tervaksisienne
Monikon genetiivi
tervaksistensa
Monikon genetiivi
tervaksisiensa
Partitiivi
tervaksista
Partitiivi
tervaksistani
Partitiivi
tervaksistasi
Partitiivi
tervaksistamme
Partitiivi
tervaksistanne
Partitiivi
tervaksistaan
Partitiivi
tervaksistansa
Monikon partitiivi
tervaksisia
Monikon partitiivi
tervaksisiani
Monikon partitiivi
tervaksisiasi
Monikon partitiivi
tervaksisiamme
Monikon partitiivi
tervaksisianne
Monikon partitiivi
tervaksisiaan
Monikon partitiivi
tervaksisiansa
Inessiivi
tervaksisessa
Inessiivi
tervaksisessani
Inessiivi
tervaksisessasi
Inessiivi
tervaksisessamme
Inessiivi
tervaksisessanne
Inessiivi
tervaksisessaan
Inessiivi
tervaksisessansa
Monikon inessiivi
tervaksisissa
Monikon inessiivi
tervaksisissani
Monikon inessiivi
tervaksisissasi
Monikon inessiivi
tervaksisissamme
Monikon inessiivi
tervaksisissanne
Monikon inessiivi
tervaksisissaan
Monikon inessiivi
tervaksisissansa
Elatiivi
tervaksisesta
Elatiivi
tervaksisestani
Elatiivi
tervaksisestasi
Elatiivi
tervaksisestamme
Elatiivi
tervaksisestanne
Elatiivi
tervaksisestaan
Elatiivi
tervaksisestansa
Monikon elatiivi
tervaksisista
Monikon elatiivi
tervaksisistani
Monikon elatiivi
tervaksisistasi
Monikon elatiivi
tervaksisistamme
Monikon elatiivi
tervaksisistanne
Monikon elatiivi
tervaksisistaan
Monikon elatiivi
tervaksisistansa
Illatiivi
tervaksiseen
Illatiivi
tervaksiseeni
Illatiivi
tervaksiseesi
Illatiivi
tervaksiseemme
Illatiivi
tervaksiseenne
Illatiivi
tervaksiseensa
Monikon illatiivi
tervaksisiin
Monikon illatiivi
tervaksisiini
Monikon illatiivi
tervaksisiisi
Monikon illatiivi
tervaksisiimme
Monikon illatiivi
tervaksisiinne
Monikon illatiivi
tervaksisiinsa
Adessiivi
tervaksisella
Adessiivi
tervaksisellani
Adessiivi
tervaksisellasi
Adessiivi
tervaksisellamme
Adessiivi
tervaksisellanne
Adessiivi
tervaksisellaan
Adessiivi
tervaksisellansa
Monikon adessiivi
tervaksisilla
Monikon adessiivi
tervaksisillani
Monikon adessiivi
tervaksisillasi
Monikon adessiivi
tervaksisillamme
Monikon adessiivi
tervaksisillanne
Monikon adessiivi
tervaksisillaan
Monikon adessiivi
tervaksisillansa
Ablatiivi
tervaksiselta
Ablatiivi
tervaksiseltani
Ablatiivi
tervaksiseltasi
Ablatiivi
tervaksiseltamme
Ablatiivi
tervaksiseltanne
Ablatiivi
tervaksiseltaan
Ablatiivi
tervaksiseltansa
Monikon ablatiivi
tervaksisilta
Monikon ablatiivi
tervaksisiltani
Monikon ablatiivi
tervaksisiltasi
Monikon ablatiivi
tervaksisiltamme
Monikon ablatiivi
tervaksisiltanne
Monikon ablatiivi
tervaksisiltaan
Monikon ablatiivi
tervaksisiltansa
Allatiivi
tervaksiselle
Allatiivi
tervaksiselleni
Allatiivi
tervaksisellesi
Allatiivi
tervaksisellemme
Allatiivi
tervaksisellenne
Allatiivi
tervaksiselleen
Allatiivi
tervaksisellensa
Monikon allatiivi
tervaksisille
Monikon allatiivi
tervaksisilleni
Monikon allatiivi
tervaksisillesi
Monikon allatiivi
tervaksisillemme
Monikon allatiivi
tervaksisillenne
Monikon allatiivi
tervaksisilleen
Monikon allatiivi
tervaksisillensa
Essiivi
tervaksisena
Essiivi
tervaksisenani
Essiivi
tervaksisenasi
Essiivi
tervaksisenamme
Essiivi
tervaksisenanne
Essiivi
tervaksisenaan
Essiivi
tervaksisenansa
Monikon essiivi
tervaksisina
Monikon essiivi
tervaksisinani
Monikon essiivi
tervaksisinasi
Monikon essiivi
tervaksisinamme
Monikon essiivi
tervaksisinanne
Monikon essiivi
tervaksisinaan
Monikon essiivi
tervaksisinansa
Translatiivi
tervaksiseksi
Translatiivi
tervaksisekseni
Translatiivi
tervaksiseksesi
Translatiivi
tervaksiseksemme
Translatiivi
tervaksiseksenne
Translatiivi
tervaksisekseen
Translatiivi
tervaksiseksensa
Monikon translatiivi
tervaksisiksi
Monikon translatiivi
tervaksisikseni
Monikon translatiivi
tervaksisiksesi
Monikon translatiivi
tervaksisiksemme
Monikon translatiivi
tervaksisiksenne
Monikon translatiivi
tervaksisikseen
Monikon translatiivi
tervaksisiksensa
Monikon instruktiivi
tervaksisin
Abessiivi
tervaksisetta
Abessiivi
tervaksisettani
Abessiivi
tervaksisettasi
Abessiivi
tervaksisettamme
Abessiivi
tervaksisettanne
Abessiivi
tervaksisettaan
Abessiivi
tervaksisettansa
Monikon abessiivi
tervaksisitta
Monikon abessiivi
tervaksisittani
Monikon abessiivi
tervaksisittasi
Monikon abessiivi
tervaksisittamme
Monikon abessiivi
tervaksisittanne
Monikon abessiivi
tervaksisittaan
Monikon abessiivi
tervaksisittansa
Monikon komitatiivi
tervaksisine
Monikon komitatiivi
tervaksisineni
Monikon komitatiivi
tervaksisinesi
Monikon komitatiivi
tervaksisinemme
Monikon komitatiivi
tervaksisinenne
Monikon komitatiivi
tervaksisineen
Monikon komitatiivi
tervaksisinensa
Monikon akkusatiivi
tervaksiset
Monikon akkusatiivi
tervaksiseni
Monikon akkusatiivi
tervaksisesi
Monikon akkusatiivi
tervaksisemme
Monikon akkusatiivi
tervaksisenne
Monikon akkusatiivi
tervaksisensa
Akkusatiivi
tervaksiseni
Akkusatiivi
tervaksisesi
Akkusatiivi
tervaksisemme
Akkusatiivi
tervaksisenne
Akkusatiivi
tervaksisensa