Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkokuolioisetMonikkokuolioiseni
MonikkokuolioisesiMonikkokuolioisemme
MonikkokuolioisenneMonikkokuolioisensa
GenetiivikuolioisenGenetiivikuolioiseni
GenetiivikuolioisesiGenetiivikuolioisemme
GenetiivikuolioisenneGenetiivikuolioisensa
Monikon genetiivikuolioistenMonikon genetiivikuolioisien
Monikon genetiivikuolioisteniMonikon genetiivikuolioisieni
Monikon genetiivikuolioistesiMonikon genetiivikuolioisiesi
Monikon genetiivikuolioistemmeMonikon genetiivikuolioisiemme
Monikon genetiivikuolioistenneMonikon genetiivikuolioisienne
Monikon genetiivikuolioistensaMonikon genetiivikuolioisiensa
PartitiivikuolioistaPartitiivikuolioistani
PartitiivikuolioistasiPartitiivikuolioistamme
PartitiivikuolioistannePartitiivikuolioistaan
PartitiivikuolioistansaMonikon partitiivikuolioisia
Monikon partitiivikuolioisianiMonikon partitiivikuolioisiasi
Monikon partitiivikuolioisiammeMonikon partitiivikuolioisianne
Monikon partitiivikuolioisiaanMonikon partitiivikuolioisiansa
InessiivikuolioisessaInessiivikuolioisessani
InessiivikuolioisessasiInessiivikuolioisessamme
InessiivikuolioisessanneInessiivikuolioisessaan
InessiivikuolioisessansaMonikon inessiivikuolioisissa
Monikon inessiivikuolioisissaniMonikon inessiivikuolioisissasi
Monikon inessiivikuolioisissammeMonikon inessiivikuolioisissanne
Monikon inessiivikuolioisissaanMonikon inessiivikuolioisissansa
ElatiivikuolioisestaElatiivikuolioisestani
ElatiivikuolioisestasiElatiivikuolioisestamme
ElatiivikuolioisestanneElatiivikuolioisestaan
ElatiivikuolioisestansaMonikon elatiivikuolioisista
Monikon elatiivikuolioisistaniMonikon elatiivikuolioisistasi
Monikon elatiivikuolioisistammeMonikon elatiivikuolioisistanne
Monikon elatiivikuolioisistaanMonikon elatiivikuolioisistansa
IllatiivikuolioiseenIllatiivikuolioiseeni
IllatiivikuolioiseesiIllatiivikuolioiseemme
IllatiivikuolioiseenneIllatiivikuolioiseensa
Monikon illatiivikuolioisiinMonikon illatiivikuolioisiini
Monikon illatiivikuolioisiisiMonikon illatiivikuolioisiimme
Monikon illatiivikuolioisiinneMonikon illatiivikuolioisiinsa
AdessiivikuolioisellaAdessiivikuolioisellani
AdessiivikuolioisellasiAdessiivikuolioisellamme
AdessiivikuolioisellanneAdessiivikuolioisellaan
AdessiivikuolioisellansaMonikon adessiivikuolioisilla
Monikon adessiivikuolioisillaniMonikon adessiivikuolioisillasi
Monikon adessiivikuolioisillammeMonikon adessiivikuolioisillanne
Monikon adessiivikuolioisillaanMonikon adessiivikuolioisillansa
AblatiivikuolioiseltaAblatiivikuolioiseltani
AblatiivikuolioiseltasiAblatiivikuolioiseltamme
AblatiivikuolioiseltanneAblatiivikuolioiseltaan
AblatiivikuolioiseltansaMonikon ablatiivikuolioisilta
Monikon ablatiivikuolioisiltaniMonikon ablatiivikuolioisiltasi
Monikon ablatiivikuolioisiltammeMonikon ablatiivikuolioisiltanne
Monikon ablatiivikuolioisiltaanMonikon ablatiivikuolioisiltansa
AllatiivikuolioiselleAllatiivikuolioiselleni
AllatiivikuolioisellesiAllatiivikuolioisellemme
AllatiivikuolioisellenneAllatiivikuolioiselleen
AllatiivikuolioisellensaMonikon allatiivikuolioisille
Monikon allatiivikuolioisilleniMonikon allatiivikuolioisillesi
Monikon allatiivikuolioisillemmeMonikon allatiivikuolioisillenne
Monikon allatiivikuolioisilleenMonikon allatiivikuolioisillensa
EssiivikuolioisenaEssiivikuolioisenani
EssiivikuolioisenasiEssiivikuolioisenamme
EssiivikuolioisenanneEssiivikuolioisenaan
EssiivikuolioisenansaMonikon essiivikuolioisina
Monikon essiivikuolioisinaniMonikon essiivikuolioisinasi
Monikon essiivikuolioisinammeMonikon essiivikuolioisinanne
Monikon essiivikuolioisinaanMonikon essiivikuolioisinansa
TranslatiivikuolioiseksiTranslatiivikuolioisekseni
TranslatiivikuolioiseksesiTranslatiivikuolioiseksemme
TranslatiivikuolioiseksenneTranslatiivikuolioisekseen
TranslatiivikuolioiseksensaMonikon translatiivikuolioisiksi
Monikon translatiivikuolioisikseniMonikon translatiivikuolioisiksesi
Monikon translatiivikuolioisiksemmeMonikon translatiivikuolioisiksenne
Monikon translatiivikuolioisikseenMonikon translatiivikuolioisiksensa
Monikon instruktiivikuolioisinAbessiivikuolioisetta
AbessiivikuolioisettaniAbessiivikuolioisettasi
AbessiivikuolioisettammeAbessiivikuolioisettanne
AbessiivikuolioisettaanAbessiivikuolioisettansa
Monikon abessiivikuolioisittaMonikon abessiivikuolioisittani
Monikon abessiivikuolioisittasiMonikon abessiivikuolioisittamme
Monikon abessiivikuolioisittanneMonikon abessiivikuolioisittaan
Monikon abessiivikuolioisittansaMonikon komitatiivikuolioisine
Monikon komitatiivikuolioisineniMonikon komitatiivikuolioisinesi
Monikon komitatiivikuolioisinemmeMonikon komitatiivikuolioisinenne
Monikon komitatiivikuolioisineenMonikon komitatiivikuolioisinensa
Monikon akkusatiivikuolioisetMonikon akkusatiivikuolioiseni
Monikon akkusatiivikuolioisesiMonikon akkusatiivikuolioisemme
Monikon akkusatiivikuolioisenneMonikon akkusatiivikuolioisensa
AkkusatiivikuolioiseniAkkusatiivikuolioisesi
AkkusatiivikuolioisemmeAkkusatiivikuolioisenne
Akkusatiivikuolioisensa