Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | kuolioiset | Monikko | kuolioiseni |
| Monikko | kuolioisesi | Monikko | kuolioisemme |
| Monikko | kuolioisenne | Monikko | kuolioisensa |
| Genetiivi | kuolioisen | Genetiivi | kuolioiseni |
| Genetiivi | kuolioisesi | Genetiivi | kuolioisemme |
| Genetiivi | kuolioisenne | Genetiivi | kuolioisensa |
| Monikon genetiivi | kuolioisten | Monikon genetiivi | kuolioisien |
| Monikon genetiivi | kuolioisteni | Monikon genetiivi | kuolioisieni |
| Monikon genetiivi | kuolioistesi | Monikon genetiivi | kuolioisiesi |
| Monikon genetiivi | kuolioistemme | Monikon genetiivi | kuolioisiemme |
| Monikon genetiivi | kuolioistenne | Monikon genetiivi | kuolioisienne |
| Monikon genetiivi | kuolioistensa | Monikon genetiivi | kuolioisiensa |
| Partitiivi | kuolioista | Partitiivi | kuolioistani |
| Partitiivi | kuolioistasi | Partitiivi | kuolioistamme |
| Partitiivi | kuolioistanne | Partitiivi | kuolioistaan |
| Partitiivi | kuolioistansa | Monikon partitiivi | kuolioisia |
| Monikon partitiivi | kuolioisiani | Monikon partitiivi | kuolioisiasi |
| Monikon partitiivi | kuolioisiamme | Monikon partitiivi | kuolioisianne |
| Monikon partitiivi | kuolioisiaan | Monikon partitiivi | kuolioisiansa |
| Inessiivi | kuolioisessa | Inessiivi | kuolioisessani |
| Inessiivi | kuolioisessasi | Inessiivi | kuolioisessamme |
| Inessiivi | kuolioisessanne | Inessiivi | kuolioisessaan |
| Inessiivi | kuolioisessansa | Monikon inessiivi | kuolioisissa |
| Monikon inessiivi | kuolioisissani | Monikon inessiivi | kuolioisissasi |
| Monikon inessiivi | kuolioisissamme | Monikon inessiivi | kuolioisissanne |
| Monikon inessiivi | kuolioisissaan | Monikon inessiivi | kuolioisissansa |
| Elatiivi | kuolioisesta | Elatiivi | kuolioisestani |
| Elatiivi | kuolioisestasi | Elatiivi | kuolioisestamme |
| Elatiivi | kuolioisestanne | Elatiivi | kuolioisestaan |
| Elatiivi | kuolioisestansa | Monikon elatiivi | kuolioisista |
| Monikon elatiivi | kuolioisistani | Monikon elatiivi | kuolioisistasi |
| Monikon elatiivi | kuolioisistamme | Monikon elatiivi | kuolioisistanne |
| Monikon elatiivi | kuolioisistaan | Monikon elatiivi | kuolioisistansa |
| Illatiivi | kuolioiseen | Illatiivi | kuolioiseeni |
| Illatiivi | kuolioiseesi | Illatiivi | kuolioiseemme |
| Illatiivi | kuolioiseenne | Illatiivi | kuolioiseensa |
| Monikon illatiivi | kuolioisiin | Monikon illatiivi | kuolioisiini |
| Monikon illatiivi | kuolioisiisi | Monikon illatiivi | kuolioisiimme |
| Monikon illatiivi | kuolioisiinne | Monikon illatiivi | kuolioisiinsa |
| Adessiivi | kuolioisella | Adessiivi | kuolioisellani |
| Adessiivi | kuolioisellasi | Adessiivi | kuolioisellamme |
| Adessiivi | kuolioisellanne | Adessiivi | kuolioisellaan |
| Adessiivi | kuolioisellansa | Monikon adessiivi | kuolioisilla |
| Monikon adessiivi | kuolioisillani | Monikon adessiivi | kuolioisillasi |
| Monikon adessiivi | kuolioisillamme | Monikon adessiivi | kuolioisillanne |
| Monikon adessiivi | kuolioisillaan | Monikon adessiivi | kuolioisillansa |
| Ablatiivi | kuolioiselta | Ablatiivi | kuolioiseltani |
| Ablatiivi | kuolioiseltasi | Ablatiivi | kuolioiseltamme |
| Ablatiivi | kuolioiseltanne | Ablatiivi | kuolioiseltaan |
| Ablatiivi | kuolioiseltansa | Monikon ablatiivi | kuolioisilta |
| Monikon ablatiivi | kuolioisiltani | Monikon ablatiivi | kuolioisiltasi |
| Monikon ablatiivi | kuolioisiltamme | Monikon ablatiivi | kuolioisiltanne |
| Monikon ablatiivi | kuolioisiltaan | Monikon ablatiivi | kuolioisiltansa |
| Allatiivi | kuolioiselle | Allatiivi | kuolioiselleni |
| Allatiivi | kuolioisellesi | Allatiivi | kuolioisellemme |
| Allatiivi | kuolioisellenne | Allatiivi | kuolioiselleen |
| Allatiivi | kuolioisellensa | Monikon allatiivi | kuolioisille |
| Monikon allatiivi | kuolioisilleni | Monikon allatiivi | kuolioisillesi |
| Monikon allatiivi | kuolioisillemme | Monikon allatiivi | kuolioisillenne |
| Monikon allatiivi | kuolioisilleen | Monikon allatiivi | kuolioisillensa |
| Essiivi | kuolioisena | Essiivi | kuolioisenani |
| Essiivi | kuolioisenasi | Essiivi | kuolioisenamme |
| Essiivi | kuolioisenanne | Essiivi | kuolioisenaan |
| Essiivi | kuolioisenansa | Monikon essiivi | kuolioisina |
| Monikon essiivi | kuolioisinani | Monikon essiivi | kuolioisinasi |
| Monikon essiivi | kuolioisinamme | Monikon essiivi | kuolioisinanne |
| Monikon essiivi | kuolioisinaan | Monikon essiivi | kuolioisinansa |
| Translatiivi | kuolioiseksi | Translatiivi | kuolioisekseni |
| Translatiivi | kuolioiseksesi | Translatiivi | kuolioiseksemme |
| Translatiivi | kuolioiseksenne | Translatiivi | kuolioisekseen |
| Translatiivi | kuolioiseksensa | Monikon translatiivi | kuolioisiksi |
| Monikon translatiivi | kuolioisikseni | Monikon translatiivi | kuolioisiksesi |
| Monikon translatiivi | kuolioisiksemme | Monikon translatiivi | kuolioisiksenne |
| Monikon translatiivi | kuolioisikseen | Monikon translatiivi | kuolioisiksensa |
| Monikon instruktiivi | kuolioisin | Abessiivi | kuolioisetta |
| Abessiivi | kuolioisettani | Abessiivi | kuolioisettasi |
| Abessiivi | kuolioisettamme | Abessiivi | kuolioisettanne |
| Abessiivi | kuolioisettaan | Abessiivi | kuolioisettansa |
| Monikon abessiivi | kuolioisitta | Monikon abessiivi | kuolioisittani |
| Monikon abessiivi | kuolioisittasi | Monikon abessiivi | kuolioisittamme |
| Monikon abessiivi | kuolioisittanne | Monikon abessiivi | kuolioisittaan |
| Monikon abessiivi | kuolioisittansa | Monikon komitatiivi | kuolioisine |
| Monikon komitatiivi | kuolioisineni | Monikon komitatiivi | kuolioisinesi |
| Monikon komitatiivi | kuolioisinemme | Monikon komitatiivi | kuolioisinenne |
| Monikon komitatiivi | kuolioisineen | Monikon komitatiivi | kuolioisinensa |
| Monikon akkusatiivi | kuolioiset | Monikon akkusatiivi | kuolioiseni |
| Monikon akkusatiivi | kuolioisesi | Monikon akkusatiivi | kuolioisemme |
| Monikon akkusatiivi | kuolioisenne | Monikon akkusatiivi | kuolioisensa |
| Akkusatiivi | kuolioiseni | Akkusatiivi | kuolioisesi |
| Akkusatiivi | kuolioisemme | Akkusatiivi | kuolioisenne |
| Akkusatiivi | kuolioisensa |