Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Määritelmät
Adjektiivi
lähimpänä
latvaa
sijaitseva
Samankaltaisia sanoja
latvialainen
Latvian tasavalta
Latvian tulkkausyksikkö
latviankielinen
latvianpunainen
latvo
latvoa
latvoi
latvoja
Taivutusmuodot
Monikko
latvimmaiset
Monikko
latvimmaiseni
Monikko
latvimmaisesi
Monikko
latvimmaisemme
Monikko
latvimmaisenne
Monikko
latvimmaisensa
Genetiivi
latvimmaisen
Genetiivi
latvimmaiseni
Genetiivi
latvimmaisesi
Genetiivi
latvimmaisemme
Genetiivi
latvimmaisenne
Genetiivi
latvimmaisensa
Monikon genetiivi
latvimmaisten
Monikon genetiivi
latvimmaisien
Monikon genetiivi
latvimmaisteni
Monikon genetiivi
latvimmaisieni
Monikon genetiivi
latvimmaistesi
Monikon genetiivi
latvimmaisiesi
Monikon genetiivi
latvimmaistemme
Monikon genetiivi
latvimmaisiemme
Monikon genetiivi
latvimmaistenne
Monikon genetiivi
latvimmaisienne
Monikon genetiivi
latvimmaistensa
Monikon genetiivi
latvimmaisiensa
Partitiivi
latvimmaista
Partitiivi
latvimmaistani
Partitiivi
latvimmaistasi
Partitiivi
latvimmaistamme
Partitiivi
latvimmaistanne
Partitiivi
latvimmaistaan
Partitiivi
latvimmaistansa
Monikon partitiivi
latvimmaisia
Monikon partitiivi
latvimmaisiani
Monikon partitiivi
latvimmaisiasi
Monikon partitiivi
latvimmaisiamme
Monikon partitiivi
latvimmaisianne
Monikon partitiivi
latvimmaisiaan
Monikon partitiivi
latvimmaisiansa
Inessiivi
latvimmaisessa
Inessiivi
latvimmaisessani
Inessiivi
latvimmaisessasi
Inessiivi
latvimmaisessamme
Inessiivi
latvimmaisessanne
Inessiivi
latvimmaisessaan
Inessiivi
latvimmaisessansa
Monikon inessiivi
latvimmaisissa
Monikon inessiivi
latvimmaisissani
Monikon inessiivi
latvimmaisissasi
Monikon inessiivi
latvimmaisissamme
Monikon inessiivi
latvimmaisissanne
Monikon inessiivi
latvimmaisissaan
Monikon inessiivi
latvimmaisissansa
Elatiivi
latvimmaisesta
Elatiivi
latvimmaisestani
Elatiivi
latvimmaisestasi
Elatiivi
latvimmaisestamme
Elatiivi
latvimmaisestanne
Elatiivi
latvimmaisestaan
Elatiivi
latvimmaisestansa
Monikon elatiivi
latvimmaisista
Monikon elatiivi
latvimmaisistani
Monikon elatiivi
latvimmaisistasi
Monikon elatiivi
latvimmaisistamme
Monikon elatiivi
latvimmaisistanne
Monikon elatiivi
latvimmaisistaan
Monikon elatiivi
latvimmaisistansa
Illatiivi
latvimmaiseen
Illatiivi
latvimmaiseeni
Illatiivi
latvimmaiseesi
Illatiivi
latvimmaiseemme
Illatiivi
latvimmaiseenne
Illatiivi
latvimmaiseensa
Monikon illatiivi
latvimmaisiin
Monikon illatiivi
latvimmaisiini
Monikon illatiivi
latvimmaisiisi
Monikon illatiivi
latvimmaisiimme
Monikon illatiivi
latvimmaisiinne
Monikon illatiivi
latvimmaisiinsa
Adessiivi
latvimmaisella
Adessiivi
latvimmaisellani
Adessiivi
latvimmaisellasi
Adessiivi
latvimmaisellamme
Adessiivi
latvimmaisellanne
Adessiivi
latvimmaisellaan
Adessiivi
latvimmaisellansa
Monikon adessiivi
latvimmaisilla
Monikon adessiivi
latvimmaisillani
Monikon adessiivi
latvimmaisillasi
Monikon adessiivi
latvimmaisillamme
Monikon adessiivi
latvimmaisillanne
Monikon adessiivi
latvimmaisillaan
Monikon adessiivi
latvimmaisillansa
Ablatiivi
latvimmaiselta
Ablatiivi
latvimmaiseltani
Ablatiivi
latvimmaiseltasi
Ablatiivi
latvimmaiseltamme
Ablatiivi
latvimmaiseltanne
Ablatiivi
latvimmaiseltaan
Ablatiivi
latvimmaiseltansa
Monikon ablatiivi
latvimmaisilta
Monikon ablatiivi
latvimmaisiltani
Monikon ablatiivi
latvimmaisiltasi
Monikon ablatiivi
latvimmaisiltamme
Monikon ablatiivi
latvimmaisiltanne
Monikon ablatiivi
latvimmaisiltaan
Monikon ablatiivi
latvimmaisiltansa
Allatiivi
latvimmaiselle
Allatiivi
latvimmaiselleni
Allatiivi
latvimmaisellesi
Allatiivi
latvimmaisellemme
Allatiivi
latvimmaisellenne
Allatiivi
latvimmaiselleen
Allatiivi
latvimmaisellensa
Monikon allatiivi
latvimmaisille
Monikon allatiivi
latvimmaisilleni
Monikon allatiivi
latvimmaisillesi
Monikon allatiivi
latvimmaisillemme
Monikon allatiivi
latvimmaisillenne
Monikon allatiivi
latvimmaisilleen
Monikon allatiivi
latvimmaisillensa
Essiivi
latvimmaisena
Essiivi
latvimmaisenani
Essiivi
latvimmaisenasi
Essiivi
latvimmaisenamme
Essiivi
latvimmaisenanne
Essiivi
latvimmaisenaan
Essiivi
latvimmaisenansa
Monikon essiivi
latvimmaisina
Monikon essiivi
latvimmaisinani
Monikon essiivi
latvimmaisinasi
Monikon essiivi
latvimmaisinamme
Monikon essiivi
latvimmaisinanne
Monikon essiivi
latvimmaisinaan
Monikon essiivi
latvimmaisinansa
Translatiivi
latvimmaiseksi
Translatiivi
latvimmaisekseni
Translatiivi
latvimmaiseksesi
Translatiivi
latvimmaiseksemme
Translatiivi
latvimmaiseksenne
Translatiivi
latvimmaisekseen
Translatiivi
latvimmaiseksensa
Monikon translatiivi
latvimmaisiksi
Monikon translatiivi
latvimmaisikseni
Monikon translatiivi
latvimmaisiksesi
Monikon translatiivi
latvimmaisiksemme
Monikon translatiivi
latvimmaisiksenne
Monikon translatiivi
latvimmaisikseen
Monikon translatiivi
latvimmaisiksensa
Monikon instruktiivi
latvimmaisin
Abessiivi
latvimmaisetta
Abessiivi
latvimmaisettani
Abessiivi
latvimmaisettasi
Abessiivi
latvimmaisettamme
Abessiivi
latvimmaisettanne
Abessiivi
latvimmaisettaan
Abessiivi
latvimmaisettansa
Monikon abessiivi
latvimmaisitta
Monikon abessiivi
latvimmaisittani
Monikon abessiivi
latvimmaisittasi
Monikon abessiivi
latvimmaisittamme
Monikon abessiivi
latvimmaisittanne
Monikon abessiivi
latvimmaisittaan
Monikon abessiivi
latvimmaisittansa
Monikon komitatiivi
latvimmaisine
Monikon komitatiivi
latvimmaisineni
Monikon komitatiivi
latvimmaisinesi
Monikon komitatiivi
latvimmaisinemme
Monikon komitatiivi
latvimmaisinenne
Monikon komitatiivi
latvimmaisineen
Monikon komitatiivi
latvimmaisinensa
Monikon akkusatiivi
latvimmaiset
Monikon akkusatiivi
latvimmaiseni
Monikon akkusatiivi
latvimmaisesi
Monikon akkusatiivi
latvimmaisemme
Monikon akkusatiivi
latvimmaisenne
Monikon akkusatiivi
latvimmaisensa
Akkusatiivi
latvimmaiseni
Akkusatiivi
latvimmaisesi
Akkusatiivi
latvimmaisemme
Akkusatiivi
latvimmaisenne
Akkusatiivi
latvimmaisensa