Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | hokit | Genetiivi | hokin |
| Monikon genetiivi | hokkien | Partitiivi | hokkia |
| Monikon partitiivi | hokkeja | Inessiivi | hokissa |
| Monikon inessiivi | hokeissa | Elatiivi | hokista |
| Monikon elatiivi | hokeista | Illatiivi | hokkiin |
| Monikon illatiivi | hokkeihin | Adessiivi | hokilla |
| Monikon adessiivi | hokeilla | Ablatiivi | hokilta |
| Monikon ablatiivi | hokeilta | Allatiivi | hokille |
| Monikon allatiivi | hokeille | Essiivi | hokkina |
| Monikon essiivi | hokkeina | Translatiivi | hokiksi |
| Monikon translatiivi | hokeiksi | Monikon instruktiivi | hokein |
| Abessiivi | hokitta | Monikon abessiivi | hokeitta |
| Monikon akkusatiivi | hokit |