Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Käännöksiä ei löytynyt.
| Monikko | raatilaiset | Genetiivi | raatilaisen |
| Monikon genetiivi | raatilaisten | Monikon genetiivi | raatilaisien |
| Partitiivi | raatilaista | Monikon partitiivi | raatilaisia |
| Inessiivi | raatilaisessa | Monikon inessiivi | raatilaisissa |
| Elatiivi | raatilaisesta | Monikon elatiivi | raatilaisista |
| Illatiivi | raatilaiseen | Monikon illatiivi | raatilaisiin |
| Adessiivi | raatilaisella | Monikon adessiivi | raatilaisilla |
| Ablatiivi | raatilaiselta | Monikon ablatiivi | raatilaisilta |
| Allatiivi | raatilaiselle | Monikon allatiivi | raatilaisille |
| Essiivi | raatilaisena | Monikon essiivi | raatilaisina |
| Translatiivi | raatilaiseksi | Monikon translatiivi | raatilaisiksi |
| Monikon instruktiivi | raatilaisin | Abessiivi | raatilaisetta |
| Monikon abessiivi | raatilaisitta | Monikon akkusatiivi | raatilaiset |