Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | läpälliset | Monikko | läpälliseni |
| Monikko | läpällisesi | Monikko | läpällisemme |
| Monikko | läpällisenne | Monikko | läpällisensä |
| Genetiivi | läpällisen | Genetiivi | läpälliseni |
| Genetiivi | läpällisesi | Genetiivi | läpällisemme |
| Genetiivi | läpällisenne | Genetiivi | läpällisensä |
| Monikon genetiivi | läpällisten | Monikon genetiivi | läpällisien |
| Monikon genetiivi | läpällisteni | Monikon genetiivi | läpällisieni |
| Monikon genetiivi | läpällistesi | Monikon genetiivi | läpällisiesi |
| Monikon genetiivi | läpällistemme | Monikon genetiivi | läpällisiemme |
| Monikon genetiivi | läpällistenne | Monikon genetiivi | läpällisienne |
| Monikon genetiivi | läpällistensä | Monikon genetiivi | läpällisiensä |
| Partitiivi | läpällistä | Partitiivi | läpällistäni |
| Partitiivi | läpällistäsi | Partitiivi | läpällistämme |
| Partitiivi | läpällistänne | Partitiivi | läpällistään |
| Partitiivi | läpällistänsä | Monikon partitiivi | läpällisiä |
| Monikon partitiivi | läpällisiäni | Monikon partitiivi | läpällisiäsi |
| Monikon partitiivi | läpällisiämme | Monikon partitiivi | läpällisiänne |
| Monikon partitiivi | läpällisiään | Monikon partitiivi | läpällisiänsä |
| Inessiivi | läpällisessä | Inessiivi | läpällisessäni |
| Inessiivi | läpällisessäsi | Inessiivi | läpällisessämme |
| Inessiivi | läpällisessänne | Inessiivi | läpällisessään |
| Inessiivi | läpällisessänsä | Monikon inessiivi | läpällisissä |
| Monikon inessiivi | läpällisissäni | Monikon inessiivi | läpällisissäsi |
| Monikon inessiivi | läpällisissämme | Monikon inessiivi | läpällisissänne |
| Monikon inessiivi | läpällisissään | Monikon inessiivi | läpällisissänsä |
| Elatiivi | läpällisestä | Elatiivi | läpällisestäni |
| Elatiivi | läpällisestäsi | Elatiivi | läpällisestämme |
| Elatiivi | läpällisestänne | Elatiivi | läpällisestään |
| Elatiivi | läpällisestänsä | Monikon elatiivi | läpällisistä |
| Monikon elatiivi | läpällisistäni | Monikon elatiivi | läpällisistäsi |
| Monikon elatiivi | läpällisistämme | Monikon elatiivi | läpällisistänne |
| Monikon elatiivi | läpällisistään | Monikon elatiivi | läpällisistänsä |
| Illatiivi | läpälliseen | Illatiivi | läpälliseeni |
| Illatiivi | läpälliseesi | Illatiivi | läpälliseemme |
| Illatiivi | läpälliseenne | Illatiivi | läpälliseensä |
| Monikon illatiivi | läpällisiin | Monikon illatiivi | läpällisiini |
| Monikon illatiivi | läpällisiisi | Monikon illatiivi | läpällisiimme |
| Monikon illatiivi | läpällisiinne | Monikon illatiivi | läpällisiinsä |
| Adessiivi | läpällisellä | Adessiivi | läpälliselläni |
| Adessiivi | läpälliselläsi | Adessiivi | läpällisellämme |
| Adessiivi | läpällisellänne | Adessiivi | läpällisellään |
| Adessiivi | läpällisellänsä | Monikon adessiivi | läpällisillä |
| Monikon adessiivi | läpällisilläni | Monikon adessiivi | läpällisilläsi |
| Monikon adessiivi | läpällisillämme | Monikon adessiivi | läpällisillänne |
| Monikon adessiivi | läpällisillään | Monikon adessiivi | läpällisillänsä |
| Ablatiivi | läpälliseltä | Ablatiivi | läpälliseltäni |
| Ablatiivi | läpälliseltäsi | Ablatiivi | läpälliseltämme |
| Ablatiivi | läpälliseltänne | Ablatiivi | läpälliseltään |
| Ablatiivi | läpälliseltänsä | Monikon ablatiivi | läpällisiltä |
| Monikon ablatiivi | läpällisiltäni | Monikon ablatiivi | läpällisiltäsi |
| Monikon ablatiivi | läpällisiltämme | Monikon ablatiivi | läpällisiltänne |
| Monikon ablatiivi | läpällisiltään | Monikon ablatiivi | läpällisiltänsä |
| Allatiivi | läpälliselle | Allatiivi | läpälliselleni |
| Allatiivi | läpällisellesi | Allatiivi | läpällisellemme |
| Allatiivi | läpällisellenne | Allatiivi | läpälliselleen |
| Allatiivi | läpällisellensä | Monikon allatiivi | läpällisille |
| Monikon allatiivi | läpällisilleni | Monikon allatiivi | läpällisillesi |
| Monikon allatiivi | läpällisillemme | Monikon allatiivi | läpällisillenne |
| Monikon allatiivi | läpällisilleen | Monikon allatiivi | läpällisillensä |
| Essiivi | läpällisenä | Essiivi | läpällisenäni |
| Essiivi | läpällisenäsi | Essiivi | läpällisenämme |
| Essiivi | läpällisenänne | Essiivi | läpällisenään |
| Essiivi | läpällisenänsä | Monikon essiivi | läpällisinä |
| Monikon essiivi | läpällisinäni | Monikon essiivi | läpällisinäsi |
| Monikon essiivi | läpällisinämme | Monikon essiivi | läpällisinänne |
| Monikon essiivi | läpällisinään | Monikon essiivi | läpällisinänsä |
| Translatiivi | läpälliseksi | Translatiivi | läpällisekseni |
| Translatiivi | läpälliseksesi | Translatiivi | läpälliseksemme |
| Translatiivi | läpälliseksenne | Translatiivi | läpällisekseen |
| Translatiivi | läpälliseksensä | Monikon translatiivi | läpällisiksi |
| Monikon translatiivi | läpällisikseni | Monikon translatiivi | läpällisiksesi |
| Monikon translatiivi | läpällisiksemme | Monikon translatiivi | läpällisiksenne |
| Monikon translatiivi | läpällisikseen | Monikon translatiivi | läpällisiksensä |
| Monikon instruktiivi | läpällisin | Abessiivi | läpällisettä |
| Abessiivi | läpällisettäni | Abessiivi | läpällisettäsi |
| Abessiivi | läpällisettämme | Abessiivi | läpällisettänne |
| Abessiivi | läpällisettään | Abessiivi | läpällisettänsä |
| Monikon abessiivi | läpällisittä | Monikon abessiivi | läpällisittäni |
| Monikon abessiivi | läpällisittäsi | Monikon abessiivi | läpällisittämme |
| Monikon abessiivi | läpällisittänne | Monikon abessiivi | läpällisittään |
| Monikon abessiivi | läpällisittänsä | Monikon komitatiivi | läpällisine |
| Monikon komitatiivi | läpällisineni | Monikon komitatiivi | läpällisinesi |
| Monikon komitatiivi | läpällisinemme | Monikon komitatiivi | läpällisinenne |
| Monikon komitatiivi | läpällisineen | Monikon komitatiivi | läpällisinensä |
| Monikon akkusatiivi | läpälliset | Monikon akkusatiivi | läpälliseni |
| Monikon akkusatiivi | läpällisesi | Monikon akkusatiivi | läpällisemme |
| Monikon akkusatiivi | läpällisenne | Monikon akkusatiivi | läpällisensä |
| Akkusatiivi | läpälliseni | Akkusatiivi | läpällisesi |
| Akkusatiivi | läpällisemme | Akkusatiivi | läpällisenne |
| Akkusatiivi | läpällisensä |