Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Tarkoititko läppä?

Määritelmät

Adjektiivi

  1. läpällä varustettu

Taivutusmuodot

MonikkoläpällisetMonikkoläpälliseni
MonikkoläpällisesiMonikkoläpällisemme
MonikkoläpällisenneMonikkoläpällisensä
GenetiiviläpällisenGenetiiviläpälliseni
GenetiiviläpällisesiGenetiiviläpällisemme
GenetiiviläpällisenneGenetiiviläpällisensä
Monikon genetiiviläpällistenMonikon genetiiviläpällisien
Monikon genetiiviläpällisteniMonikon genetiiviläpällisieni
Monikon genetiiviläpällistesiMonikon genetiiviläpällisiesi
Monikon genetiiviläpällistemmeMonikon genetiiviläpällisiemme
Monikon genetiiviläpällistenneMonikon genetiiviläpällisienne
Monikon genetiiviläpällistensäMonikon genetiiviläpällisiensä
PartitiiviläpällistäPartitiiviläpällistäni
PartitiiviläpällistäsiPartitiiviläpällistämme
PartitiiviläpällistännePartitiiviläpällistään
PartitiiviläpällistänsäMonikon partitiiviläpällisiä
Monikon partitiiviläpällisiäniMonikon partitiiviläpällisiäsi
Monikon partitiiviläpällisiämmeMonikon partitiiviläpällisiänne
Monikon partitiiviläpällisiäänMonikon partitiiviläpällisiänsä
InessiiviläpällisessäInessiiviläpällisessäni
InessiiviläpällisessäsiInessiiviläpällisessämme
InessiiviläpällisessänneInessiiviläpällisessään
InessiiviläpällisessänsäMonikon inessiiviläpällisissä
Monikon inessiiviläpällisissäniMonikon inessiiviläpällisissäsi
Monikon inessiiviläpällisissämmeMonikon inessiiviläpällisissänne
Monikon inessiiviläpällisissäänMonikon inessiiviläpällisissänsä
ElatiiviläpällisestäElatiiviläpällisestäni
ElatiiviläpällisestäsiElatiiviläpällisestämme
ElatiiviläpällisestänneElatiiviläpällisestään
ElatiiviläpällisestänsäMonikon elatiiviläpällisistä
Monikon elatiiviläpällisistäniMonikon elatiiviläpällisistäsi
Monikon elatiiviläpällisistämmeMonikon elatiiviläpällisistänne
Monikon elatiiviläpällisistäänMonikon elatiiviläpällisistänsä
IllatiiviläpälliseenIllatiiviläpälliseeni
IllatiiviläpälliseesiIllatiiviläpälliseemme
IllatiiviläpälliseenneIllatiiviläpälliseensä
Monikon illatiiviläpällisiinMonikon illatiiviläpällisiini
Monikon illatiiviläpällisiisiMonikon illatiiviläpällisiimme
Monikon illatiiviläpällisiinneMonikon illatiiviläpällisiinsä
AdessiiviläpälliselläAdessiiviläpälliselläni
AdessiiviläpälliselläsiAdessiiviläpällisellämme
AdessiiviläpällisellänneAdessiiviläpällisellään
AdessiiviläpällisellänsäMonikon adessiiviläpällisillä
Monikon adessiiviläpällisilläniMonikon adessiiviläpällisilläsi
Monikon adessiiviläpällisillämmeMonikon adessiiviläpällisillänne
Monikon adessiiviläpällisilläänMonikon adessiiviläpällisillänsä
AblatiiviläpälliseltäAblatiiviläpälliseltäni
AblatiiviläpälliseltäsiAblatiiviläpälliseltämme
AblatiiviläpälliseltänneAblatiiviläpälliseltään
AblatiiviläpälliseltänsäMonikon ablatiiviläpällisiltä
Monikon ablatiiviläpällisiltäniMonikon ablatiiviläpällisiltäsi
Monikon ablatiiviläpällisiltämmeMonikon ablatiiviläpällisiltänne
Monikon ablatiiviläpällisiltäänMonikon ablatiiviläpällisiltänsä
AllatiiviläpälliselleAllatiiviläpälliselleni
AllatiiviläpällisellesiAllatiiviläpällisellemme
AllatiiviläpällisellenneAllatiiviläpälliselleen
AllatiiviläpällisellensäMonikon allatiiviläpällisille
Monikon allatiiviläpällisilleniMonikon allatiiviläpällisillesi
Monikon allatiiviläpällisillemmeMonikon allatiiviläpällisillenne
Monikon allatiiviläpällisilleenMonikon allatiiviläpällisillensä
EssiiviläpällisenäEssiiviläpällisenäni
EssiiviläpällisenäsiEssiiviläpällisenämme
EssiiviläpällisenänneEssiiviläpällisenään
EssiiviläpällisenänsäMonikon essiiviläpällisinä
Monikon essiiviläpällisinäniMonikon essiiviläpällisinäsi
Monikon essiiviläpällisinämmeMonikon essiiviläpällisinänne
Monikon essiiviläpällisinäänMonikon essiiviläpällisinänsä
TranslatiiviläpälliseksiTranslatiiviläpällisekseni
TranslatiiviläpälliseksesiTranslatiiviläpälliseksemme
TranslatiiviläpälliseksenneTranslatiiviläpällisekseen
TranslatiiviläpälliseksensäMonikon translatiiviläpällisiksi
Monikon translatiiviläpällisikseniMonikon translatiiviläpällisiksesi
Monikon translatiiviläpällisiksemmeMonikon translatiiviläpällisiksenne
Monikon translatiiviläpällisikseenMonikon translatiiviläpällisiksensä
Monikon instruktiiviläpällisinAbessiiviläpällisettä
AbessiiviläpällisettäniAbessiiviläpällisettäsi
AbessiiviläpällisettämmeAbessiiviläpällisettänne
AbessiiviläpällisettäänAbessiiviläpällisettänsä
Monikon abessiiviläpällisittäMonikon abessiiviläpällisittäni
Monikon abessiiviläpällisittäsiMonikon abessiiviläpällisittämme
Monikon abessiiviläpällisittänneMonikon abessiiviläpällisittään
Monikon abessiiviläpällisittänsäMonikon komitatiiviläpällisine
Monikon komitatiiviläpällisineniMonikon komitatiiviläpällisinesi
Monikon komitatiiviläpällisinemmeMonikon komitatiiviläpällisinenne
Monikon komitatiiviläpällisineenMonikon komitatiiviläpällisinensä
Monikon akkusatiiviläpällisetMonikon akkusatiiviläpälliseni
Monikon akkusatiiviläpällisesiMonikon akkusatiiviläpällisemme
Monikon akkusatiiviläpällisenneMonikon akkusatiiviläpällisensä
AkkusatiiviläpälliseniAkkusatiiviläpällisesi
AkkusatiiviläpällisemmeAkkusatiiviläpällisenne
Akkusatiiviläpällisensä