Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | kunnostamot | Genetiivi | kunnostamon |
| Monikon genetiivi | kunnostamojen | Monikon genetiivi | kunnostamoiden |
| Monikon genetiivi | kunnostamoitten | Partitiivi | kunnostamoa |
| Monikon partitiivi | kunnostamoja | Monikon partitiivi | kunnostamoita |
| Inessiivi | kunnostamossa | Monikon inessiivi | kunnostamoissa |
| Elatiivi | kunnostamosta | Monikon elatiivi | kunnostamoista |
| Illatiivi | kunnostamoon | Monikon illatiivi | kunnostamoihin |
| Adessiivi | kunnostamolla | Monikon adessiivi | kunnostamoilla |
| Ablatiivi | kunnostamolta | Monikon ablatiivi | kunnostamoilta |
| Allatiivi | kunnostamolle | Monikon allatiivi | kunnostamoille |
| Essiivi | kunnostamona | Monikon essiivi | kunnostamoina |
| Translatiivi | kunnostamoksi | Monikon translatiivi | kunnostamoiksi |
| Monikon instruktiivi | kunnostamoin | Abessiivi | kunnostamotta |
| Monikon abessiivi | kunnostamoitta | Monikon akkusatiivi | kunnostamot |