Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkohidasteisetMonikkohidasteiseni
MonikkohidasteisesiMonikkohidasteisemme
MonikkohidasteisenneMonikkohidasteisensa
GenetiivihidasteisenGenetiivihidasteiseni
GenetiivihidasteisesiGenetiivihidasteisemme
GenetiivihidasteisenneGenetiivihidasteisensa
Monikon genetiivihidasteistenMonikon genetiivihidasteisien
Monikon genetiivihidasteisteniMonikon genetiivihidasteisieni
Monikon genetiivihidasteistesiMonikon genetiivihidasteisiesi
Monikon genetiivihidasteistemmeMonikon genetiivihidasteisiemme
Monikon genetiivihidasteistenneMonikon genetiivihidasteisienne
Monikon genetiivihidasteistensaMonikon genetiivihidasteisiensa
PartitiivihidasteistaPartitiivihidasteistani
PartitiivihidasteistasiPartitiivihidasteistamme
PartitiivihidasteistannePartitiivihidasteistaan
PartitiivihidasteistansaMonikon partitiivihidasteisia
Monikon partitiivihidasteisianiMonikon partitiivihidasteisiasi
Monikon partitiivihidasteisiammeMonikon partitiivihidasteisianne
Monikon partitiivihidasteisiaanMonikon partitiivihidasteisiansa
InessiivihidasteisessaInessiivihidasteisessani
InessiivihidasteisessasiInessiivihidasteisessamme
InessiivihidasteisessanneInessiivihidasteisessaan
InessiivihidasteisessansaMonikon inessiivihidasteisissa
Monikon inessiivihidasteisissaniMonikon inessiivihidasteisissasi
Monikon inessiivihidasteisissammeMonikon inessiivihidasteisissanne
Monikon inessiivihidasteisissaanMonikon inessiivihidasteisissansa
ElatiivihidasteisestaElatiivihidasteisestani
ElatiivihidasteisestasiElatiivihidasteisestamme
ElatiivihidasteisestanneElatiivihidasteisestaan
ElatiivihidasteisestansaMonikon elatiivihidasteisista
Monikon elatiivihidasteisistaniMonikon elatiivihidasteisistasi
Monikon elatiivihidasteisistammeMonikon elatiivihidasteisistanne
Monikon elatiivihidasteisistaanMonikon elatiivihidasteisistansa
IllatiivihidasteiseenIllatiivihidasteiseeni
IllatiivihidasteiseesiIllatiivihidasteiseemme
IllatiivihidasteiseenneIllatiivihidasteiseensa
Monikon illatiivihidasteisiinMonikon illatiivihidasteisiini
Monikon illatiivihidasteisiisiMonikon illatiivihidasteisiimme
Monikon illatiivihidasteisiinneMonikon illatiivihidasteisiinsa
AdessiivihidasteisellaAdessiivihidasteisellani
AdessiivihidasteisellasiAdessiivihidasteisellamme
AdessiivihidasteisellanneAdessiivihidasteisellaan
AdessiivihidasteisellansaMonikon adessiivihidasteisilla
Monikon adessiivihidasteisillaniMonikon adessiivihidasteisillasi
Monikon adessiivihidasteisillammeMonikon adessiivihidasteisillanne
Monikon adessiivihidasteisillaanMonikon adessiivihidasteisillansa
AblatiivihidasteiseltaAblatiivihidasteiseltani
AblatiivihidasteiseltasiAblatiivihidasteiseltamme
AblatiivihidasteiseltanneAblatiivihidasteiseltaan
AblatiivihidasteiseltansaMonikon ablatiivihidasteisilta
Monikon ablatiivihidasteisiltaniMonikon ablatiivihidasteisiltasi
Monikon ablatiivihidasteisiltammeMonikon ablatiivihidasteisiltanne
Monikon ablatiivihidasteisiltaanMonikon ablatiivihidasteisiltansa
AllatiivihidasteiselleAllatiivihidasteiselleni
AllatiivihidasteisellesiAllatiivihidasteisellemme
AllatiivihidasteisellenneAllatiivihidasteiselleen
AllatiivihidasteisellensaMonikon allatiivihidasteisille
Monikon allatiivihidasteisilleniMonikon allatiivihidasteisillesi
Monikon allatiivihidasteisillemmeMonikon allatiivihidasteisillenne
Monikon allatiivihidasteisilleenMonikon allatiivihidasteisillensa
EssiivihidasteisenaEssiivihidasteisenani
EssiivihidasteisenasiEssiivihidasteisenamme
EssiivihidasteisenanneEssiivihidasteisenaan
EssiivihidasteisenansaMonikon essiivihidasteisina
Monikon essiivihidasteisinaniMonikon essiivihidasteisinasi
Monikon essiivihidasteisinammeMonikon essiivihidasteisinanne
Monikon essiivihidasteisinaanMonikon essiivihidasteisinansa
TranslatiivihidasteiseksiTranslatiivihidasteisekseni
TranslatiivihidasteiseksesiTranslatiivihidasteiseksemme
TranslatiivihidasteiseksenneTranslatiivihidasteisekseen
TranslatiivihidasteiseksensaMonikon translatiivihidasteisiksi
Monikon translatiivihidasteisikseniMonikon translatiivihidasteisiksesi
Monikon translatiivihidasteisiksemmeMonikon translatiivihidasteisiksenne
Monikon translatiivihidasteisikseenMonikon translatiivihidasteisiksensa
Monikon instruktiivihidasteisinAbessiivihidasteisetta
AbessiivihidasteisettaniAbessiivihidasteisettasi
AbessiivihidasteisettammeAbessiivihidasteisettanne
AbessiivihidasteisettaanAbessiivihidasteisettansa
Monikon abessiivihidasteisittaMonikon abessiivihidasteisittani
Monikon abessiivihidasteisittasiMonikon abessiivihidasteisittamme
Monikon abessiivihidasteisittanneMonikon abessiivihidasteisittaan
Monikon abessiivihidasteisittansaMonikon komitatiivihidasteisine
Monikon komitatiivihidasteisineniMonikon komitatiivihidasteisinesi
Monikon komitatiivihidasteisinemmeMonikon komitatiivihidasteisinenne
Monikon komitatiivihidasteisineenMonikon komitatiivihidasteisinensa
Monikon akkusatiivihidasteisetMonikon akkusatiivihidasteiseni
Monikon akkusatiivihidasteisesiMonikon akkusatiivihidasteisemme
Monikon akkusatiivihidasteisenneMonikon akkusatiivihidasteisensa
AkkusatiivihidasteiseniAkkusatiivihidasteisesi
AkkusatiivihidasteisemmeAkkusatiivihidasteisenne
Akkusatiivihidasteisensa