Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

KieliKäännökset
englantihay
espanjaheno
hollantihooi
italiafieno
kreikkaξηρό χόρτο
portugalia feno
ranskafoin
saksaheuartig
tanska

Taivutusmuodot

MonikkoheinäisetMonikkoheinäiseni
MonikkoheinäisesiMonikkoheinäisemme
MonikkoheinäisenneMonikkoheinäisensä
GenetiiviheinäisenGenetiiviheinäiseni
GenetiiviheinäisesiGenetiiviheinäisemme
GenetiiviheinäisenneGenetiiviheinäisensä
Monikon genetiiviheinäistenMonikon genetiiviheinäisien
Monikon genetiiviheinäisteniMonikon genetiiviheinäisieni
Monikon genetiiviheinäistesiMonikon genetiiviheinäisiesi
Monikon genetiiviheinäistemmeMonikon genetiiviheinäisiemme
Monikon genetiiviheinäistenneMonikon genetiiviheinäisienne
Monikon genetiiviheinäistensäMonikon genetiiviheinäisiensä
PartitiiviheinäistäPartitiiviheinäistäni
PartitiiviheinäistäsiPartitiiviheinäistämme
PartitiiviheinäistännePartitiiviheinäistään
PartitiiviheinäistänsäMonikon partitiiviheinäisiä
Monikon partitiiviheinäisiäniMonikon partitiiviheinäisiäsi
Monikon partitiiviheinäisiämmeMonikon partitiiviheinäisiänne
Monikon partitiiviheinäisiäänMonikon partitiiviheinäisiänsä
InessiiviheinäisessäInessiiviheinäisessäni
InessiiviheinäisessäsiInessiiviheinäisessämme
InessiiviheinäisessänneInessiiviheinäisessään
InessiiviheinäisessänsäMonikon inessiiviheinäisissä
Monikon inessiiviheinäisissäniMonikon inessiiviheinäisissäsi
Monikon inessiiviheinäisissämmeMonikon inessiiviheinäisissänne
Monikon inessiiviheinäisissäänMonikon inessiiviheinäisissänsä
ElatiiviheinäisestäElatiiviheinäisestäni
ElatiiviheinäisestäsiElatiiviheinäisestämme
ElatiiviheinäisestänneElatiiviheinäisestään
ElatiiviheinäisestänsäMonikon elatiiviheinäisistä
Monikon elatiiviheinäisistäniMonikon elatiiviheinäisistäsi
Monikon elatiiviheinäisistämmeMonikon elatiiviheinäisistänne
Monikon elatiiviheinäisistäänMonikon elatiiviheinäisistänsä
IllatiiviheinäiseenIllatiiviheinäiseeni
IllatiiviheinäiseesiIllatiiviheinäiseemme
IllatiiviheinäiseenneIllatiiviheinäiseensä
Monikon illatiiviheinäisiinMonikon illatiiviheinäisiini
Monikon illatiiviheinäisiisiMonikon illatiiviheinäisiimme
Monikon illatiiviheinäisiinneMonikon illatiiviheinäisiinsä
AdessiiviheinäiselläAdessiiviheinäiselläni
AdessiiviheinäiselläsiAdessiiviheinäisellämme
AdessiiviheinäisellänneAdessiiviheinäisellään
AdessiiviheinäisellänsäMonikon adessiiviheinäisillä
Monikon adessiiviheinäisilläniMonikon adessiiviheinäisilläsi
Monikon adessiiviheinäisillämmeMonikon adessiiviheinäisillänne
Monikon adessiiviheinäisilläänMonikon adessiiviheinäisillänsä
AblatiiviheinäiseltäAblatiiviheinäiseltäni
AblatiiviheinäiseltäsiAblatiiviheinäiseltämme
AblatiiviheinäiseltänneAblatiiviheinäiseltään
AblatiiviheinäiseltänsäMonikon ablatiiviheinäisiltä
Monikon ablatiiviheinäisiltäniMonikon ablatiiviheinäisiltäsi
Monikon ablatiiviheinäisiltämmeMonikon ablatiiviheinäisiltänne
Monikon ablatiiviheinäisiltäänMonikon ablatiiviheinäisiltänsä
AllatiiviheinäiselleAllatiiviheinäiselleni
AllatiiviheinäisellesiAllatiiviheinäisellemme
AllatiiviheinäisellenneAllatiiviheinäiselleen
AllatiiviheinäisellensäMonikon allatiiviheinäisille
Monikon allatiiviheinäisilleniMonikon allatiiviheinäisillesi
Monikon allatiiviheinäisillemmeMonikon allatiiviheinäisillenne
Monikon allatiiviheinäisilleenMonikon allatiiviheinäisillensä
EssiiviheinäisenäEssiiviheinäisenäni
EssiiviheinäisenäsiEssiiviheinäisenämme
EssiiviheinäisenänneEssiiviheinäisenään
EssiiviheinäisenänsäMonikon essiiviheinäisinä
Monikon essiiviheinäisinäniMonikon essiiviheinäisinäsi
Monikon essiiviheinäisinämmeMonikon essiiviheinäisinänne
Monikon essiiviheinäisinäänMonikon essiiviheinäisinänsä
TranslatiiviheinäiseksiTranslatiiviheinäisekseni
TranslatiiviheinäiseksesiTranslatiiviheinäiseksemme
TranslatiiviheinäiseksenneTranslatiiviheinäisekseen
TranslatiiviheinäiseksensäMonikon translatiiviheinäisiksi
Monikon translatiiviheinäisikseniMonikon translatiiviheinäisiksesi
Monikon translatiiviheinäisiksemmeMonikon translatiiviheinäisiksenne
Monikon translatiiviheinäisikseenMonikon translatiiviheinäisiksensä
Monikon instruktiiviheinäisinAbessiiviheinäisettä
AbessiiviheinäisettäniAbessiiviheinäisettäsi
AbessiiviheinäisettämmeAbessiiviheinäisettänne
AbessiiviheinäisettäänAbessiiviheinäisettänsä
Monikon abessiiviheinäisittäMonikon abessiiviheinäisittäni
Monikon abessiiviheinäisittäsiMonikon abessiiviheinäisittämme
Monikon abessiiviheinäisittänneMonikon abessiiviheinäisittään
Monikon abessiiviheinäisittänsäMonikon komitatiiviheinäisine
Monikon komitatiiviheinäisineniMonikon komitatiiviheinäisinesi
Monikon komitatiiviheinäisinemmeMonikon komitatiiviheinäisinenne
Monikon komitatiiviheinäisineenMonikon komitatiiviheinäisinensä
Monikon akkusatiiviheinäisetMonikon akkusatiiviheinäiseni
Monikon akkusatiiviheinäisesiMonikon akkusatiiviheinäisemme
Monikon akkusatiiviheinäisenneMonikon akkusatiiviheinäisensä
AkkusatiiviheinäiseniAkkusatiiviheinäisesi
AkkusatiiviheinäisemmeAkkusatiiviheinäisenne
Akkusatiiviheinäisensä