| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | chintz |
| espanja | indiana, zaraza |
| italia | calancà |
| portugali | chita |
| ranska | indienne |
| ruotsi | chintz |
| saksa | chintz |
| tanska | chintz |
| Monikko | sintsit | Genetiivi | sintsin |
| Monikon genetiivi | sintsien | Partitiivi | sintsiä |
| Monikon partitiivi | sintsejä | Inessiivi | sintsissä |
| Monikon inessiivi | sintseissä | Elatiivi | sintsistä |
| Monikon elatiivi | sintseistä | Illatiivi | sintsiin |
| Monikon illatiivi | sintseihin | Adessiivi | sintsillä |
| Monikon adessiivi | sintseillä | Ablatiivi | sintsiltä |
| Monikon ablatiivi | sintseiltä | Allatiivi | sintsille |
| Monikon allatiivi | sintseille | Essiivi | sintsinä |
| Monikon essiivi | sintseinä | Translatiivi | sintsiksi |
| Monikon translatiivi | sintseiksi | Monikon instruktiivi | sintsein |
| Abessiivi | sintsittä | Monikon abessiivi | sintseittä |
| Monikon akkusatiivi | sintsit |