Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Samankaltaisia sanoja
reseptori
reseptoria sitova domeeni
reseptorimolekyyli
reseptorimääritys
reseptorisidos
reserpiini
reservaatio
reservaation
Taivutusmuodot
Monikko
reseptoriset
Monikko
reseptoriseni
Monikko
reseptorisesi
Monikko
reseptorisemme
Monikko
reseptorisenne
Monikko
reseptorisensa
Genetiivi
reseptorisen
Genetiivi
reseptoriseni
Genetiivi
reseptorisesi
Genetiivi
reseptorisemme
Genetiivi
reseptorisenne
Genetiivi
reseptorisensa
Monikon genetiivi
reseptoristen
Monikon genetiivi
reseptorisien
Monikon genetiivi
reseptoristeni
Monikon genetiivi
reseptorisieni
Monikon genetiivi
reseptoristesi
Monikon genetiivi
reseptorisiesi
Monikon genetiivi
reseptoristemme
Monikon genetiivi
reseptorisiemme
Monikon genetiivi
reseptoristenne
Monikon genetiivi
reseptorisienne
Monikon genetiivi
reseptoristensa
Monikon genetiivi
reseptorisiensa
Partitiivi
reseptorista
Partitiivi
reseptoristani
Partitiivi
reseptoristasi
Partitiivi
reseptoristamme
Partitiivi
reseptoristanne
Partitiivi
reseptoristaan
Partitiivi
reseptoristansa
Monikon partitiivi
reseptorisia
Monikon partitiivi
reseptorisiani
Monikon partitiivi
reseptorisiasi
Monikon partitiivi
reseptorisiamme
Monikon partitiivi
reseptorisianne
Monikon partitiivi
reseptorisiaan
Monikon partitiivi
reseptorisiansa
Inessiivi
reseptorisessa
Inessiivi
reseptorisessani
Inessiivi
reseptorisessasi
Inessiivi
reseptorisessamme
Inessiivi
reseptorisessanne
Inessiivi
reseptorisessaan
Inessiivi
reseptorisessansa
Monikon inessiivi
reseptorisissa
Monikon inessiivi
reseptorisissani
Monikon inessiivi
reseptorisissasi
Monikon inessiivi
reseptorisissamme
Monikon inessiivi
reseptorisissanne
Monikon inessiivi
reseptorisissaan
Monikon inessiivi
reseptorisissansa
Elatiivi
reseptorisesta
Elatiivi
reseptorisestani
Elatiivi
reseptorisestasi
Elatiivi
reseptorisestamme
Elatiivi
reseptorisestanne
Elatiivi
reseptorisestaan
Elatiivi
reseptorisestansa
Monikon elatiivi
reseptorisista
Monikon elatiivi
reseptorisistani
Monikon elatiivi
reseptorisistasi
Monikon elatiivi
reseptorisistamme
Monikon elatiivi
reseptorisistanne
Monikon elatiivi
reseptorisistaan
Monikon elatiivi
reseptorisistansa
Illatiivi
reseptoriseen
Illatiivi
reseptoriseeni
Illatiivi
reseptoriseesi
Illatiivi
reseptoriseemme
Illatiivi
reseptoriseenne
Illatiivi
reseptoriseensa
Monikon illatiivi
reseptorisiin
Monikon illatiivi
reseptorisiini
Monikon illatiivi
reseptorisiisi
Monikon illatiivi
reseptorisiimme
Monikon illatiivi
reseptorisiinne
Monikon illatiivi
reseptorisiinsa
Adessiivi
reseptorisella
Adessiivi
reseptorisellani
Adessiivi
reseptorisellasi
Adessiivi
reseptorisellamme
Adessiivi
reseptorisellanne
Adessiivi
reseptorisellaan
Adessiivi
reseptorisellansa
Monikon adessiivi
reseptorisilla
Monikon adessiivi
reseptorisillani
Monikon adessiivi
reseptorisillasi
Monikon adessiivi
reseptorisillamme
Monikon adessiivi
reseptorisillanne
Monikon adessiivi
reseptorisillaan
Monikon adessiivi
reseptorisillansa
Ablatiivi
reseptoriselta
Ablatiivi
reseptoriseltani
Ablatiivi
reseptoriseltasi
Ablatiivi
reseptoriseltamme
Ablatiivi
reseptoriseltanne
Ablatiivi
reseptoriseltaan
Ablatiivi
reseptoriseltansa
Monikon ablatiivi
reseptorisilta
Monikon ablatiivi
reseptorisiltani
Monikon ablatiivi
reseptorisiltasi
Monikon ablatiivi
reseptorisiltamme
Monikon ablatiivi
reseptorisiltanne
Monikon ablatiivi
reseptorisiltaan
Monikon ablatiivi
reseptorisiltansa
Allatiivi
reseptoriselle
Allatiivi
reseptoriselleni
Allatiivi
reseptorisellesi
Allatiivi
reseptorisellemme
Allatiivi
reseptorisellenne
Allatiivi
reseptoriselleen
Allatiivi
reseptorisellensa
Monikon allatiivi
reseptorisille
Monikon allatiivi
reseptorisilleni
Monikon allatiivi
reseptorisillesi
Monikon allatiivi
reseptorisillemme
Monikon allatiivi
reseptorisillenne
Monikon allatiivi
reseptorisilleen
Monikon allatiivi
reseptorisillensa
Essiivi
reseptorisena
Essiivi
reseptorisenani
Essiivi
reseptorisenasi
Essiivi
reseptorisenamme
Essiivi
reseptorisenanne
Essiivi
reseptorisenaan
Essiivi
reseptorisenansa
Monikon essiivi
reseptorisina
Monikon essiivi
reseptorisinani
Monikon essiivi
reseptorisinasi
Monikon essiivi
reseptorisinamme
Monikon essiivi
reseptorisinanne
Monikon essiivi
reseptorisinaan
Monikon essiivi
reseptorisinansa
Translatiivi
reseptoriseksi
Translatiivi
reseptorisekseni
Translatiivi
reseptoriseksesi
Translatiivi
reseptoriseksemme
Translatiivi
reseptoriseksenne
Translatiivi
reseptorisekseen
Translatiivi
reseptoriseksensa
Monikon translatiivi
reseptorisiksi
Monikon translatiivi
reseptorisikseni
Monikon translatiivi
reseptorisiksesi
Monikon translatiivi
reseptorisiksemme
Monikon translatiivi
reseptorisiksenne
Monikon translatiivi
reseptorisikseen
Monikon translatiivi
reseptorisiksensa
Monikon instruktiivi
reseptorisin
Abessiivi
reseptorisetta
Abessiivi
reseptorisettani
Abessiivi
reseptorisettasi
Abessiivi
reseptorisettamme
Abessiivi
reseptorisettanne
Abessiivi
reseptorisettaan
Abessiivi
reseptorisettansa
Monikon abessiivi
reseptorisitta
Monikon abessiivi
reseptorisittani
Monikon abessiivi
reseptorisittasi
Monikon abessiivi
reseptorisittamme
Monikon abessiivi
reseptorisittanne
Monikon abessiivi
reseptorisittaan
Monikon abessiivi
reseptorisittansa
Monikon komitatiivi
reseptorisine
Monikon komitatiivi
reseptorisineni
Monikon komitatiivi
reseptorisinesi
Monikon komitatiivi
reseptorisinemme
Monikon komitatiivi
reseptorisinenne
Monikon komitatiivi
reseptorisineen
Monikon komitatiivi
reseptorisinensa
Monikon akkusatiivi
reseptoriset
Monikon akkusatiivi
reseptoriseni
Monikon akkusatiivi
reseptorisesi
Monikon akkusatiivi
reseptorisemme
Monikon akkusatiivi
reseptorisenne
Monikon akkusatiivi
reseptorisensa
Akkusatiivi
reseptoriseni
Akkusatiivi
reseptorisesi
Akkusatiivi
reseptorisemme
Akkusatiivi
reseptorisenne
Akkusatiivi
reseptorisensa