Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoreseptorisetMonikkoreseptoriseni
MonikkoreseptorisesiMonikkoreseptorisemme
MonikkoreseptorisenneMonikkoreseptorisensa
GenetiivireseptorisenGenetiivireseptoriseni
GenetiivireseptorisesiGenetiivireseptorisemme
GenetiivireseptorisenneGenetiivireseptorisensa
Monikon genetiivireseptoristenMonikon genetiivireseptorisien
Monikon genetiivireseptoristeniMonikon genetiivireseptorisieni
Monikon genetiivireseptoristesiMonikon genetiivireseptorisiesi
Monikon genetiivireseptoristemmeMonikon genetiivireseptorisiemme
Monikon genetiivireseptoristenneMonikon genetiivireseptorisienne
Monikon genetiivireseptoristensaMonikon genetiivireseptorisiensa
PartitiivireseptoristaPartitiivireseptoristani
PartitiivireseptoristasiPartitiivireseptoristamme
PartitiivireseptoristannePartitiivireseptoristaan
PartitiivireseptoristansaMonikon partitiivireseptorisia
Monikon partitiivireseptorisianiMonikon partitiivireseptorisiasi
Monikon partitiivireseptorisiammeMonikon partitiivireseptorisianne
Monikon partitiivireseptorisiaanMonikon partitiivireseptorisiansa
InessiivireseptorisessaInessiivireseptorisessani
InessiivireseptorisessasiInessiivireseptorisessamme
InessiivireseptorisessanneInessiivireseptorisessaan
InessiivireseptorisessansaMonikon inessiivireseptorisissa
Monikon inessiivireseptorisissaniMonikon inessiivireseptorisissasi
Monikon inessiivireseptorisissammeMonikon inessiivireseptorisissanne
Monikon inessiivireseptorisissaanMonikon inessiivireseptorisissansa
ElatiivireseptorisestaElatiivireseptorisestani
ElatiivireseptorisestasiElatiivireseptorisestamme
ElatiivireseptorisestanneElatiivireseptorisestaan
ElatiivireseptorisestansaMonikon elatiivireseptorisista
Monikon elatiivireseptorisistaniMonikon elatiivireseptorisistasi
Monikon elatiivireseptorisistammeMonikon elatiivireseptorisistanne
Monikon elatiivireseptorisistaanMonikon elatiivireseptorisistansa
IllatiivireseptoriseenIllatiivireseptoriseeni
IllatiivireseptoriseesiIllatiivireseptoriseemme
IllatiivireseptoriseenneIllatiivireseptoriseensa
Monikon illatiivireseptorisiinMonikon illatiivireseptorisiini
Monikon illatiivireseptorisiisiMonikon illatiivireseptorisiimme
Monikon illatiivireseptorisiinneMonikon illatiivireseptorisiinsa
AdessiivireseptorisellaAdessiivireseptorisellani
AdessiivireseptorisellasiAdessiivireseptorisellamme
AdessiivireseptorisellanneAdessiivireseptorisellaan
AdessiivireseptorisellansaMonikon adessiivireseptorisilla
Monikon adessiivireseptorisillaniMonikon adessiivireseptorisillasi
Monikon adessiivireseptorisillammeMonikon adessiivireseptorisillanne
Monikon adessiivireseptorisillaanMonikon adessiivireseptorisillansa
AblatiivireseptoriseltaAblatiivireseptoriseltani
AblatiivireseptoriseltasiAblatiivireseptoriseltamme
AblatiivireseptoriseltanneAblatiivireseptoriseltaan
AblatiivireseptoriseltansaMonikon ablatiivireseptorisilta
Monikon ablatiivireseptorisiltaniMonikon ablatiivireseptorisiltasi
Monikon ablatiivireseptorisiltammeMonikon ablatiivireseptorisiltanne
Monikon ablatiivireseptorisiltaanMonikon ablatiivireseptorisiltansa
AllatiivireseptoriselleAllatiivireseptoriselleni
AllatiivireseptorisellesiAllatiivireseptorisellemme
AllatiivireseptorisellenneAllatiivireseptoriselleen
AllatiivireseptorisellensaMonikon allatiivireseptorisille
Monikon allatiivireseptorisilleniMonikon allatiivireseptorisillesi
Monikon allatiivireseptorisillemmeMonikon allatiivireseptorisillenne
Monikon allatiivireseptorisilleenMonikon allatiivireseptorisillensa
EssiivireseptorisenaEssiivireseptorisenani
EssiivireseptorisenasiEssiivireseptorisenamme
EssiivireseptorisenanneEssiivireseptorisenaan
EssiivireseptorisenansaMonikon essiivireseptorisina
Monikon essiivireseptorisinaniMonikon essiivireseptorisinasi
Monikon essiivireseptorisinammeMonikon essiivireseptorisinanne
Monikon essiivireseptorisinaanMonikon essiivireseptorisinansa
TranslatiivireseptoriseksiTranslatiivireseptorisekseni
TranslatiivireseptoriseksesiTranslatiivireseptoriseksemme
TranslatiivireseptoriseksenneTranslatiivireseptorisekseen
TranslatiivireseptoriseksensaMonikon translatiivireseptorisiksi
Monikon translatiivireseptorisikseniMonikon translatiivireseptorisiksesi
Monikon translatiivireseptorisiksemmeMonikon translatiivireseptorisiksenne
Monikon translatiivireseptorisikseenMonikon translatiivireseptorisiksensa
Monikon instruktiivireseptorisinAbessiivireseptorisetta
AbessiivireseptorisettaniAbessiivireseptorisettasi
AbessiivireseptorisettammeAbessiivireseptorisettanne
AbessiivireseptorisettaanAbessiivireseptorisettansa
Monikon abessiivireseptorisittaMonikon abessiivireseptorisittani
Monikon abessiivireseptorisittasiMonikon abessiivireseptorisittamme
Monikon abessiivireseptorisittanneMonikon abessiivireseptorisittaan
Monikon abessiivireseptorisittansaMonikon komitatiivireseptorisine
Monikon komitatiivireseptorisineniMonikon komitatiivireseptorisinesi
Monikon komitatiivireseptorisinemmeMonikon komitatiivireseptorisinenne
Monikon komitatiivireseptorisineenMonikon komitatiivireseptorisinensa
Monikon akkusatiivireseptorisetMonikon akkusatiivireseptoriseni
Monikon akkusatiivireseptorisesiMonikon akkusatiivireseptorisemme
Monikon akkusatiivireseptorisenneMonikon akkusatiivireseptorisensa
AkkusatiivireseptoriseniAkkusatiivireseptorisesi
AkkusatiivireseptorisemmeAkkusatiivireseptorisenne
Akkusatiivireseptorisensa