Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | vakioiset | Monikko | vakioiseni |
| Monikko | vakioisesi | Monikko | vakioisemme |
| Monikko | vakioisenne | Monikko | vakioisensa |
| Genetiivi | vakioisen | Genetiivi | vakioiseni |
| Genetiivi | vakioisesi | Genetiivi | vakioisemme |
| Genetiivi | vakioisenne | Genetiivi | vakioisensa |
| Monikon genetiivi | vakioisten | Monikon genetiivi | vakioisien |
| Monikon genetiivi | vakioisteni | Monikon genetiivi | vakioisieni |
| Monikon genetiivi | vakioistesi | Monikon genetiivi | vakioisiesi |
| Monikon genetiivi | vakioistemme | Monikon genetiivi | vakioisiemme |
| Monikon genetiivi | vakioistenne | Monikon genetiivi | vakioisienne |
| Monikon genetiivi | vakioistensa | Monikon genetiivi | vakioisiensa |
| Partitiivi | vakioista | Partitiivi | vakioistani |
| Partitiivi | vakioistasi | Partitiivi | vakioistamme |
| Partitiivi | vakioistanne | Partitiivi | vakioistaan |
| Partitiivi | vakioistansa | Monikon partitiivi | vakioisia |
| Monikon partitiivi | vakioisiani | Monikon partitiivi | vakioisiasi |
| Monikon partitiivi | vakioisiamme | Monikon partitiivi | vakioisianne |
| Monikon partitiivi | vakioisiaan | Monikon partitiivi | vakioisiansa |
| Inessiivi | vakioisessa | Inessiivi | vakioisessani |
| Inessiivi | vakioisessasi | Inessiivi | vakioisessamme |
| Inessiivi | vakioisessanne | Inessiivi | vakioisessaan |
| Inessiivi | vakioisessansa | Monikon inessiivi | vakioisissa |
| Monikon inessiivi | vakioisissani | Monikon inessiivi | vakioisissasi |
| Monikon inessiivi | vakioisissamme | Monikon inessiivi | vakioisissanne |
| Monikon inessiivi | vakioisissaan | Monikon inessiivi | vakioisissansa |
| Elatiivi | vakioisesta | Elatiivi | vakioisestani |
| Elatiivi | vakioisestasi | Elatiivi | vakioisestamme |
| Elatiivi | vakioisestanne | Elatiivi | vakioisestaan |
| Elatiivi | vakioisestansa | Monikon elatiivi | vakioisista |
| Monikon elatiivi | vakioisistani | Monikon elatiivi | vakioisistasi |
| Monikon elatiivi | vakioisistamme | Monikon elatiivi | vakioisistanne |
| Monikon elatiivi | vakioisistaan | Monikon elatiivi | vakioisistansa |
| Illatiivi | vakioiseen | Illatiivi | vakioiseeni |
| Illatiivi | vakioiseesi | Illatiivi | vakioiseemme |
| Illatiivi | vakioiseenne | Illatiivi | vakioiseensa |
| Monikon illatiivi | vakioisiin | Monikon illatiivi | vakioisiini |
| Monikon illatiivi | vakioisiisi | Monikon illatiivi | vakioisiimme |
| Monikon illatiivi | vakioisiinne | Monikon illatiivi | vakioisiinsa |
| Adessiivi | vakioisella | Adessiivi | vakioisellani |
| Adessiivi | vakioisellasi | Adessiivi | vakioisellamme |
| Adessiivi | vakioisellanne | Adessiivi | vakioisellaan |
| Adessiivi | vakioisellansa | Monikon adessiivi | vakioisilla |
| Monikon adessiivi | vakioisillani | Monikon adessiivi | vakioisillasi |
| Monikon adessiivi | vakioisillamme | Monikon adessiivi | vakioisillanne |
| Monikon adessiivi | vakioisillaan | Monikon adessiivi | vakioisillansa |
| Ablatiivi | vakioiselta | Ablatiivi | vakioiseltani |
| Ablatiivi | vakioiseltasi | Ablatiivi | vakioiseltamme |
| Ablatiivi | vakioiseltanne | Ablatiivi | vakioiseltaan |
| Ablatiivi | vakioiseltansa | Monikon ablatiivi | vakioisilta |
| Monikon ablatiivi | vakioisiltani | Monikon ablatiivi | vakioisiltasi |
| Monikon ablatiivi | vakioisiltamme | Monikon ablatiivi | vakioisiltanne |
| Monikon ablatiivi | vakioisiltaan | Monikon ablatiivi | vakioisiltansa |
| Allatiivi | vakioiselle | Allatiivi | vakioiselleni |
| Allatiivi | vakioisellesi | Allatiivi | vakioisellemme |
| Allatiivi | vakioisellenne | Allatiivi | vakioiselleen |
| Allatiivi | vakioisellensa | Monikon allatiivi | vakioisille |
| Monikon allatiivi | vakioisilleni | Monikon allatiivi | vakioisillesi |
| Monikon allatiivi | vakioisillemme | Monikon allatiivi | vakioisillenne |
| Monikon allatiivi | vakioisilleen | Monikon allatiivi | vakioisillensa |
| Essiivi | vakioisena | Essiivi | vakioisenani |
| Essiivi | vakioisenasi | Essiivi | vakioisenamme |
| Essiivi | vakioisenanne | Essiivi | vakioisenaan |
| Essiivi | vakioisenansa | Monikon essiivi | vakioisina |
| Monikon essiivi | vakioisinani | Monikon essiivi | vakioisinasi |
| Monikon essiivi | vakioisinamme | Monikon essiivi | vakioisinanne |
| Monikon essiivi | vakioisinaan | Monikon essiivi | vakioisinansa |
| Translatiivi | vakioiseksi | Translatiivi | vakioisekseni |
| Translatiivi | vakioiseksesi | Translatiivi | vakioiseksemme |
| Translatiivi | vakioiseksenne | Translatiivi | vakioisekseen |
| Translatiivi | vakioiseksensa | Monikon translatiivi | vakioisiksi |
| Monikon translatiivi | vakioisikseni | Monikon translatiivi | vakioisiksesi |
| Monikon translatiivi | vakioisiksemme | Monikon translatiivi | vakioisiksenne |
| Monikon translatiivi | vakioisikseen | Monikon translatiivi | vakioisiksensa |
| Monikon instruktiivi | vakioisin | Abessiivi | vakioisetta |
| Abessiivi | vakioisettani | Abessiivi | vakioisettasi |
| Abessiivi | vakioisettamme | Abessiivi | vakioisettanne |
| Abessiivi | vakioisettaan | Abessiivi | vakioisettansa |
| Monikon abessiivi | vakioisitta | Monikon abessiivi | vakioisittani |
| Monikon abessiivi | vakioisittasi | Monikon abessiivi | vakioisittamme |
| Monikon abessiivi | vakioisittanne | Monikon abessiivi | vakioisittaan |
| Monikon abessiivi | vakioisittansa | Monikon komitatiivi | vakioisine |
| Monikon komitatiivi | vakioisineni | Monikon komitatiivi | vakioisinesi |
| Monikon komitatiivi | vakioisinemme | Monikon komitatiivi | vakioisinenne |
| Monikon komitatiivi | vakioisineen | Monikon komitatiivi | vakioisinensa |
| Monikon akkusatiivi | vakioiset | Monikon akkusatiivi | vakioiseni |
| Monikon akkusatiivi | vakioisesi | Monikon akkusatiivi | vakioisemme |
| Monikon akkusatiivi | vakioisenne | Monikon akkusatiivi | vakioisensa |
| Akkusatiivi | vakioiseni | Akkusatiivi | vakioisesi |
| Akkusatiivi | vakioisemme | Akkusatiivi | vakioisenne |
| Akkusatiivi | vakioisensa |