Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
turkkiTatarca

Taivutusmuodot

MonikkotataarinkielisetMonikkotataarinkieliseni
MonikkotataarinkielisesiMonikkotataarinkielisemme
MonikkotataarinkielisenneMonikkotataarinkielisensa
GenetiivitataarinkielisenGenetiivitataarinkieliseni
GenetiivitataarinkielisesiGenetiivitataarinkielisemme
GenetiivitataarinkielisenneGenetiivitataarinkielisensa
Monikon genetiivitataarinkielistenMonikon genetiivitataarinkielisien
Monikon genetiivitataarinkielisteniMonikon genetiivitataarinkielisieni
Monikon genetiivitataarinkielistesiMonikon genetiivitataarinkielisiesi
Monikon genetiivitataarinkielistemmeMonikon genetiivitataarinkielisiemme
Monikon genetiivitataarinkielistenneMonikon genetiivitataarinkielisienne
Monikon genetiivitataarinkielistensaMonikon genetiivitataarinkielisiensa
PartitiivitataarinkielistaPartitiivitataarinkielistani
PartitiivitataarinkielistasiPartitiivitataarinkielistamme
PartitiivitataarinkielistannePartitiivitataarinkielistaan
PartitiivitataarinkielistansaMonikon partitiivitataarinkielisia
Monikon partitiivitataarinkielisianiMonikon partitiivitataarinkielisiasi
Monikon partitiivitataarinkielisiammeMonikon partitiivitataarinkielisianne
Monikon partitiivitataarinkielisiaanMonikon partitiivitataarinkielisiansa
InessiivitataarinkielisessaInessiivitataarinkielisessani
InessiivitataarinkielisessasiInessiivitataarinkielisessamme
InessiivitataarinkielisessanneInessiivitataarinkielisessaan
InessiivitataarinkielisessansaMonikon inessiivitataarinkielisissa
Monikon inessiivitataarinkielisissaniMonikon inessiivitataarinkielisissasi
Monikon inessiivitataarinkielisissammeMonikon inessiivitataarinkielisissanne
Monikon inessiivitataarinkielisissaanMonikon inessiivitataarinkielisissansa
ElatiivitataarinkielisestaElatiivitataarinkielisestani
ElatiivitataarinkielisestasiElatiivitataarinkielisestamme
ElatiivitataarinkielisestanneElatiivitataarinkielisestaan
ElatiivitataarinkielisestansaMonikon elatiivitataarinkielisista
Monikon elatiivitataarinkielisistaniMonikon elatiivitataarinkielisistasi
Monikon elatiivitataarinkielisistammeMonikon elatiivitataarinkielisistanne
Monikon elatiivitataarinkielisistaanMonikon elatiivitataarinkielisistansa
IllatiivitataarinkieliseenIllatiivitataarinkieliseeni
IllatiivitataarinkieliseesiIllatiivitataarinkieliseemme
IllatiivitataarinkieliseenneIllatiivitataarinkieliseensa
Monikon illatiivitataarinkielisiinMonikon illatiivitataarinkielisiini
Monikon illatiivitataarinkielisiisiMonikon illatiivitataarinkielisiimme
Monikon illatiivitataarinkielisiinneMonikon illatiivitataarinkielisiinsa
AdessiivitataarinkielisellaAdessiivitataarinkielisellani
AdessiivitataarinkielisellasiAdessiivitataarinkielisellamme
AdessiivitataarinkielisellanneAdessiivitataarinkielisellaan
AdessiivitataarinkielisellansaMonikon adessiivitataarinkielisilla
Monikon adessiivitataarinkielisillaniMonikon adessiivitataarinkielisillasi
Monikon adessiivitataarinkielisillammeMonikon adessiivitataarinkielisillanne
Monikon adessiivitataarinkielisillaanMonikon adessiivitataarinkielisillansa
AblatiivitataarinkieliseltaAblatiivitataarinkieliseltani
AblatiivitataarinkieliseltasiAblatiivitataarinkieliseltamme
AblatiivitataarinkieliseltanneAblatiivitataarinkieliseltaan
AblatiivitataarinkieliseltansaMonikon ablatiivitataarinkielisilta
Monikon ablatiivitataarinkielisiltaniMonikon ablatiivitataarinkielisiltasi
Monikon ablatiivitataarinkielisiltammeMonikon ablatiivitataarinkielisiltanne
Monikon ablatiivitataarinkielisiltaanMonikon ablatiivitataarinkielisiltansa
AllatiivitataarinkieliselleAllatiivitataarinkieliselleni
AllatiivitataarinkielisellesiAllatiivitataarinkielisellemme
AllatiivitataarinkielisellenneAllatiivitataarinkieliselleen
AllatiivitataarinkielisellensaMonikon allatiivitataarinkielisille
Monikon allatiivitataarinkielisilleniMonikon allatiivitataarinkielisillesi
Monikon allatiivitataarinkielisillemmeMonikon allatiivitataarinkielisillenne
Monikon allatiivitataarinkielisilleenMonikon allatiivitataarinkielisillensa
EssiivitataarinkielisenaEssiivitataarinkielisenani
EssiivitataarinkielisenasiEssiivitataarinkielisenamme
EssiivitataarinkielisenanneEssiivitataarinkielisenaan
EssiivitataarinkielisenansaMonikon essiivitataarinkielisina
Monikon essiivitataarinkielisinaniMonikon essiivitataarinkielisinasi
Monikon essiivitataarinkielisinammeMonikon essiivitataarinkielisinanne
Monikon essiivitataarinkielisinaanMonikon essiivitataarinkielisinansa
TranslatiivitataarinkieliseksiTranslatiivitataarinkielisekseni
TranslatiivitataarinkieliseksesiTranslatiivitataarinkieliseksemme
TranslatiivitataarinkieliseksenneTranslatiivitataarinkielisekseen
TranslatiivitataarinkieliseksensaMonikon translatiivitataarinkielisiksi
Monikon translatiivitataarinkielisikseniMonikon translatiivitataarinkielisiksesi
Monikon translatiivitataarinkielisiksemmeMonikon translatiivitataarinkielisiksenne
Monikon translatiivitataarinkielisikseenMonikon translatiivitataarinkielisiksensa
Monikon instruktiivitataarinkielisinAbessiivitataarinkielisetta
AbessiivitataarinkielisettaniAbessiivitataarinkielisettasi
AbessiivitataarinkielisettammeAbessiivitataarinkielisettanne
AbessiivitataarinkielisettaanAbessiivitataarinkielisettansa
Monikon abessiivitataarinkielisittaMonikon abessiivitataarinkielisittani
Monikon abessiivitataarinkielisittasiMonikon abessiivitataarinkielisittamme
Monikon abessiivitataarinkielisittanneMonikon abessiivitataarinkielisittaan
Monikon abessiivitataarinkielisittansaMonikon komitatiivitataarinkielisine
Monikon komitatiivitataarinkielisineniMonikon komitatiivitataarinkielisinesi
Monikon komitatiivitataarinkielisinemmeMonikon komitatiivitataarinkielisinenne
Monikon komitatiivitataarinkielisineenMonikon komitatiivitataarinkielisinensa
Monikon akkusatiivitataarinkielisetMonikon akkusatiivitataarinkieliseni
Monikon akkusatiivitataarinkielisesiMonikon akkusatiivitataarinkielisemme
Monikon akkusatiivitataarinkielisenneMonikon akkusatiivitataarinkielisensa
AkkusatiivitataarinkieliseniAkkusatiivitataarinkielisesi
AkkusatiivitataarinkielisemmeAkkusatiivitataarinkielisenne
Akkusatiivitataarinkielisensa