Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
turkki
Tatarca
Taivutusmuodot
Monikko
tataarinkieliset
Monikko
tataarinkieliseni
Monikko
tataarinkielisesi
Monikko
tataarinkielisemme
Monikko
tataarinkielisenne
Monikko
tataarinkielisensa
Genetiivi
tataarinkielisen
Genetiivi
tataarinkieliseni
Genetiivi
tataarinkielisesi
Genetiivi
tataarinkielisemme
Genetiivi
tataarinkielisenne
Genetiivi
tataarinkielisensa
Monikon genetiivi
tataarinkielisten
Monikon genetiivi
tataarinkielisien
Monikon genetiivi
tataarinkielisteni
Monikon genetiivi
tataarinkielisieni
Monikon genetiivi
tataarinkielistesi
Monikon genetiivi
tataarinkielisiesi
Monikon genetiivi
tataarinkielistemme
Monikon genetiivi
tataarinkielisiemme
Monikon genetiivi
tataarinkielistenne
Monikon genetiivi
tataarinkielisienne
Monikon genetiivi
tataarinkielistensa
Monikon genetiivi
tataarinkielisiensa
Partitiivi
tataarinkielista
Partitiivi
tataarinkielistani
Partitiivi
tataarinkielistasi
Partitiivi
tataarinkielistamme
Partitiivi
tataarinkielistanne
Partitiivi
tataarinkielistaan
Partitiivi
tataarinkielistansa
Monikon partitiivi
tataarinkielisia
Monikon partitiivi
tataarinkielisiani
Monikon partitiivi
tataarinkielisiasi
Monikon partitiivi
tataarinkielisiamme
Monikon partitiivi
tataarinkielisianne
Monikon partitiivi
tataarinkielisiaan
Monikon partitiivi
tataarinkielisiansa
Inessiivi
tataarinkielisessa
Inessiivi
tataarinkielisessani
Inessiivi
tataarinkielisessasi
Inessiivi
tataarinkielisessamme
Inessiivi
tataarinkielisessanne
Inessiivi
tataarinkielisessaan
Inessiivi
tataarinkielisessansa
Monikon inessiivi
tataarinkielisissa
Monikon inessiivi
tataarinkielisissani
Monikon inessiivi
tataarinkielisissasi
Monikon inessiivi
tataarinkielisissamme
Monikon inessiivi
tataarinkielisissanne
Monikon inessiivi
tataarinkielisissaan
Monikon inessiivi
tataarinkielisissansa
Elatiivi
tataarinkielisesta
Elatiivi
tataarinkielisestani
Elatiivi
tataarinkielisestasi
Elatiivi
tataarinkielisestamme
Elatiivi
tataarinkielisestanne
Elatiivi
tataarinkielisestaan
Elatiivi
tataarinkielisestansa
Monikon elatiivi
tataarinkielisista
Monikon elatiivi
tataarinkielisistani
Monikon elatiivi
tataarinkielisistasi
Monikon elatiivi
tataarinkielisistamme
Monikon elatiivi
tataarinkielisistanne
Monikon elatiivi
tataarinkielisistaan
Monikon elatiivi
tataarinkielisistansa
Illatiivi
tataarinkieliseen
Illatiivi
tataarinkieliseeni
Illatiivi
tataarinkieliseesi
Illatiivi
tataarinkieliseemme
Illatiivi
tataarinkieliseenne
Illatiivi
tataarinkieliseensa
Monikon illatiivi
tataarinkielisiin
Monikon illatiivi
tataarinkielisiini
Monikon illatiivi
tataarinkielisiisi
Monikon illatiivi
tataarinkielisiimme
Monikon illatiivi
tataarinkielisiinne
Monikon illatiivi
tataarinkielisiinsa
Adessiivi
tataarinkielisella
Adessiivi
tataarinkielisellani
Adessiivi
tataarinkielisellasi
Adessiivi
tataarinkielisellamme
Adessiivi
tataarinkielisellanne
Adessiivi
tataarinkielisellaan
Adessiivi
tataarinkielisellansa
Monikon adessiivi
tataarinkielisilla
Monikon adessiivi
tataarinkielisillani
Monikon adessiivi
tataarinkielisillasi
Monikon adessiivi
tataarinkielisillamme
Monikon adessiivi
tataarinkielisillanne
Monikon adessiivi
tataarinkielisillaan
Monikon adessiivi
tataarinkielisillansa
Ablatiivi
tataarinkieliselta
Ablatiivi
tataarinkieliseltani
Ablatiivi
tataarinkieliseltasi
Ablatiivi
tataarinkieliseltamme
Ablatiivi
tataarinkieliseltanne
Ablatiivi
tataarinkieliseltaan
Ablatiivi
tataarinkieliseltansa
Monikon ablatiivi
tataarinkielisilta
Monikon ablatiivi
tataarinkielisiltani
Monikon ablatiivi
tataarinkielisiltasi
Monikon ablatiivi
tataarinkielisiltamme
Monikon ablatiivi
tataarinkielisiltanne
Monikon ablatiivi
tataarinkielisiltaan
Monikon ablatiivi
tataarinkielisiltansa
Allatiivi
tataarinkieliselle
Allatiivi
tataarinkieliselleni
Allatiivi
tataarinkielisellesi
Allatiivi
tataarinkielisellemme
Allatiivi
tataarinkielisellenne
Allatiivi
tataarinkieliselleen
Allatiivi
tataarinkielisellensa
Monikon allatiivi
tataarinkielisille
Monikon allatiivi
tataarinkielisilleni
Monikon allatiivi
tataarinkielisillesi
Monikon allatiivi
tataarinkielisillemme
Monikon allatiivi
tataarinkielisillenne
Monikon allatiivi
tataarinkielisilleen
Monikon allatiivi
tataarinkielisillensa
Essiivi
tataarinkielisena
Essiivi
tataarinkielisenani
Essiivi
tataarinkielisenasi
Essiivi
tataarinkielisenamme
Essiivi
tataarinkielisenanne
Essiivi
tataarinkielisenaan
Essiivi
tataarinkielisenansa
Monikon essiivi
tataarinkielisina
Monikon essiivi
tataarinkielisinani
Monikon essiivi
tataarinkielisinasi
Monikon essiivi
tataarinkielisinamme
Monikon essiivi
tataarinkielisinanne
Monikon essiivi
tataarinkielisinaan
Monikon essiivi
tataarinkielisinansa
Translatiivi
tataarinkieliseksi
Translatiivi
tataarinkielisekseni
Translatiivi
tataarinkieliseksesi
Translatiivi
tataarinkieliseksemme
Translatiivi
tataarinkieliseksenne
Translatiivi
tataarinkielisekseen
Translatiivi
tataarinkieliseksensa
Monikon translatiivi
tataarinkielisiksi
Monikon translatiivi
tataarinkielisikseni
Monikon translatiivi
tataarinkielisiksesi
Monikon translatiivi
tataarinkielisiksemme
Monikon translatiivi
tataarinkielisiksenne
Monikon translatiivi
tataarinkielisikseen
Monikon translatiivi
tataarinkielisiksensa
Monikon instruktiivi
tataarinkielisin
Abessiivi
tataarinkielisetta
Abessiivi
tataarinkielisettani
Abessiivi
tataarinkielisettasi
Abessiivi
tataarinkielisettamme
Abessiivi
tataarinkielisettanne
Abessiivi
tataarinkielisettaan
Abessiivi
tataarinkielisettansa
Monikon abessiivi
tataarinkielisitta
Monikon abessiivi
tataarinkielisittani
Monikon abessiivi
tataarinkielisittasi
Monikon abessiivi
tataarinkielisittamme
Monikon abessiivi
tataarinkielisittanne
Monikon abessiivi
tataarinkielisittaan
Monikon abessiivi
tataarinkielisittansa
Monikon komitatiivi
tataarinkielisine
Monikon komitatiivi
tataarinkielisineni
Monikon komitatiivi
tataarinkielisinesi
Monikon komitatiivi
tataarinkielisinemme
Monikon komitatiivi
tataarinkielisinenne
Monikon komitatiivi
tataarinkielisineen
Monikon komitatiivi
tataarinkielisinensa
Monikon akkusatiivi
tataarinkieliset
Monikon akkusatiivi
tataarinkieliseni
Monikon akkusatiivi
tataarinkielisesi
Monikon akkusatiivi
tataarinkielisemme
Monikon akkusatiivi
tataarinkielisenne
Monikon akkusatiivi
tataarinkielisensa
Akkusatiivi
tataarinkieliseni
Akkusatiivi
tataarinkielisesi
Akkusatiivi
tataarinkielisemme
Akkusatiivi
tataarinkielisenne
Akkusatiivi
tataarinkielisensa