| Käännös | Konteksti | |
|---|---|---|
| Substantiivit | ||
| 1. | matematiikka | |
| Monikko | integraalilaskennat | Genetiivi | integraalilaskennan |
| Monikon genetiivi | integraalilaskentojen | Partitiivi | integraalilaskentaa |
| Monikon partitiivi | integraalilaskentoja | Inessiivi | integraalilaskennassa |
| Monikon inessiivi | integraalilaskennoissa | Elatiivi | integraalilaskennasta |
| Monikon elatiivi | integraalilaskennoista | Illatiivi | integraalilaskentaan |
| Monikon illatiivi | integraalilaskentoihin | Adessiivi | integraalilaskennalla |
| Monikon adessiivi | integraalilaskennoilla | Ablatiivi | integraalilaskennalta |
| Monikon ablatiivi | integraalilaskennoilta | Allatiivi | integraalilaskennalle |
| Monikon allatiivi | integraalilaskennoille | Essiivi | integraalilaskentana |
| Monikon essiivi | integraalilaskentoina | Translatiivi | integraalilaskennaksi |
| Monikon translatiivi | integraalilaskennoiksi | Monikon instruktiivi | integraalilaskennoin |
| Abessiivi | integraalilaskennatta | Monikon abessiivi | integraalilaskennoitta |
| Monikon akkusatiivi | integraalilaskennat |