Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkolakoisetMonikkolakoiseni
MonikkolakoisesiMonikkolakoisemme
MonikkolakoisenneMonikkolakoisensa
GenetiivilakoisenGenetiivilakoiseni
GenetiivilakoisesiGenetiivilakoisemme
GenetiivilakoisenneGenetiivilakoisensa
Monikon genetiivilakoistenMonikon genetiivilakoisien
Monikon genetiivilakoisteniMonikon genetiivilakoisieni
Monikon genetiivilakoistesiMonikon genetiivilakoisiesi
Monikon genetiivilakoistemmeMonikon genetiivilakoisiemme
Monikon genetiivilakoistenneMonikon genetiivilakoisienne
Monikon genetiivilakoistensaMonikon genetiivilakoisiensa
PartitiivilakoistaPartitiivilakoistani
PartitiivilakoistasiPartitiivilakoistamme
PartitiivilakoistannePartitiivilakoistaan
PartitiivilakoistansaMonikon partitiivilakoisia
Monikon partitiivilakoisianiMonikon partitiivilakoisiasi
Monikon partitiivilakoisiammeMonikon partitiivilakoisianne
Monikon partitiivilakoisiaanMonikon partitiivilakoisiansa
InessiivilakoisessaInessiivilakoisessani
InessiivilakoisessasiInessiivilakoisessamme
InessiivilakoisessanneInessiivilakoisessaan
InessiivilakoisessansaMonikon inessiivilakoisissa
Monikon inessiivilakoisissaniMonikon inessiivilakoisissasi
Monikon inessiivilakoisissammeMonikon inessiivilakoisissanne
Monikon inessiivilakoisissaanMonikon inessiivilakoisissansa
ElatiivilakoisestaElatiivilakoisestani
ElatiivilakoisestasiElatiivilakoisestamme
ElatiivilakoisestanneElatiivilakoisestaan
ElatiivilakoisestansaMonikon elatiivilakoisista
Monikon elatiivilakoisistaniMonikon elatiivilakoisistasi
Monikon elatiivilakoisistammeMonikon elatiivilakoisistanne
Monikon elatiivilakoisistaanMonikon elatiivilakoisistansa
IllatiivilakoiseenIllatiivilakoiseeni
IllatiivilakoiseesiIllatiivilakoiseemme
IllatiivilakoiseenneIllatiivilakoiseensa
Monikon illatiivilakoisiinMonikon illatiivilakoisiini
Monikon illatiivilakoisiisiMonikon illatiivilakoisiimme
Monikon illatiivilakoisiinneMonikon illatiivilakoisiinsa
AdessiivilakoisellaAdessiivilakoisellani
AdessiivilakoisellasiAdessiivilakoisellamme
AdessiivilakoisellanneAdessiivilakoisellaan
AdessiivilakoisellansaMonikon adessiivilakoisilla
Monikon adessiivilakoisillaniMonikon adessiivilakoisillasi
Monikon adessiivilakoisillammeMonikon adessiivilakoisillanne
Monikon adessiivilakoisillaanMonikon adessiivilakoisillansa
AblatiivilakoiseltaAblatiivilakoiseltani
AblatiivilakoiseltasiAblatiivilakoiseltamme
AblatiivilakoiseltanneAblatiivilakoiseltaan
AblatiivilakoiseltansaMonikon ablatiivilakoisilta
Monikon ablatiivilakoisiltaniMonikon ablatiivilakoisiltasi
Monikon ablatiivilakoisiltammeMonikon ablatiivilakoisiltanne
Monikon ablatiivilakoisiltaanMonikon ablatiivilakoisiltansa
AllatiivilakoiselleAllatiivilakoiselleni
AllatiivilakoisellesiAllatiivilakoisellemme
AllatiivilakoisellenneAllatiivilakoiselleen
AllatiivilakoisellensaMonikon allatiivilakoisille
Monikon allatiivilakoisilleniMonikon allatiivilakoisillesi
Monikon allatiivilakoisillemmeMonikon allatiivilakoisillenne
Monikon allatiivilakoisilleenMonikon allatiivilakoisillensa
EssiivilakoisenaEssiivilakoisenani
EssiivilakoisenasiEssiivilakoisenamme
EssiivilakoisenanneEssiivilakoisenaan
EssiivilakoisenansaMonikon essiivilakoisina
Monikon essiivilakoisinaniMonikon essiivilakoisinasi
Monikon essiivilakoisinammeMonikon essiivilakoisinanne
Monikon essiivilakoisinaanMonikon essiivilakoisinansa
TranslatiivilakoiseksiTranslatiivilakoisekseni
TranslatiivilakoiseksesiTranslatiivilakoiseksemme
TranslatiivilakoiseksenneTranslatiivilakoisekseen
TranslatiivilakoiseksensaMonikon translatiivilakoisiksi
Monikon translatiivilakoisikseniMonikon translatiivilakoisiksesi
Monikon translatiivilakoisiksemmeMonikon translatiivilakoisiksenne
Monikon translatiivilakoisikseenMonikon translatiivilakoisiksensa
Monikon instruktiivilakoisinAbessiivilakoisetta
AbessiivilakoisettaniAbessiivilakoisettasi
AbessiivilakoisettammeAbessiivilakoisettanne
AbessiivilakoisettaanAbessiivilakoisettansa
Monikon abessiivilakoisittaMonikon abessiivilakoisittani
Monikon abessiivilakoisittasiMonikon abessiivilakoisittamme
Monikon abessiivilakoisittanneMonikon abessiivilakoisittaan
Monikon abessiivilakoisittansaMonikon komitatiivilakoisine
Monikon komitatiivilakoisineniMonikon komitatiivilakoisinesi
Monikon komitatiivilakoisinemmeMonikon komitatiivilakoisinenne
Monikon komitatiivilakoisineenMonikon komitatiivilakoisinensa
Monikon akkusatiivilakoisetMonikon akkusatiivilakoiseni
Monikon akkusatiivilakoisesiMonikon akkusatiivilakoisemme
Monikon akkusatiivilakoisenneMonikon akkusatiivilakoisensa
AkkusatiivilakoiseniAkkusatiivilakoisesi
AkkusatiivilakoisemmeAkkusatiivilakoisenne
Akkusatiivilakoisensa