Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | lakoiset | Monikko | lakoiseni |
| Monikko | lakoisesi | Monikko | lakoisemme |
| Monikko | lakoisenne | Monikko | lakoisensa |
| Genetiivi | lakoisen | Genetiivi | lakoiseni |
| Genetiivi | lakoisesi | Genetiivi | lakoisemme |
| Genetiivi | lakoisenne | Genetiivi | lakoisensa |
| Monikon genetiivi | lakoisten | Monikon genetiivi | lakoisien |
| Monikon genetiivi | lakoisteni | Monikon genetiivi | lakoisieni |
| Monikon genetiivi | lakoistesi | Monikon genetiivi | lakoisiesi |
| Monikon genetiivi | lakoistemme | Monikon genetiivi | lakoisiemme |
| Monikon genetiivi | lakoistenne | Monikon genetiivi | lakoisienne |
| Monikon genetiivi | lakoistensa | Monikon genetiivi | lakoisiensa |
| Partitiivi | lakoista | Partitiivi | lakoistani |
| Partitiivi | lakoistasi | Partitiivi | lakoistamme |
| Partitiivi | lakoistanne | Partitiivi | lakoistaan |
| Partitiivi | lakoistansa | Monikon partitiivi | lakoisia |
| Monikon partitiivi | lakoisiani | Monikon partitiivi | lakoisiasi |
| Monikon partitiivi | lakoisiamme | Monikon partitiivi | lakoisianne |
| Monikon partitiivi | lakoisiaan | Monikon partitiivi | lakoisiansa |
| Inessiivi | lakoisessa | Inessiivi | lakoisessani |
| Inessiivi | lakoisessasi | Inessiivi | lakoisessamme |
| Inessiivi | lakoisessanne | Inessiivi | lakoisessaan |
| Inessiivi | lakoisessansa | Monikon inessiivi | lakoisissa |
| Monikon inessiivi | lakoisissani | Monikon inessiivi | lakoisissasi |
| Monikon inessiivi | lakoisissamme | Monikon inessiivi | lakoisissanne |
| Monikon inessiivi | lakoisissaan | Monikon inessiivi | lakoisissansa |
| Elatiivi | lakoisesta | Elatiivi | lakoisestani |
| Elatiivi | lakoisestasi | Elatiivi | lakoisestamme |
| Elatiivi | lakoisestanne | Elatiivi | lakoisestaan |
| Elatiivi | lakoisestansa | Monikon elatiivi | lakoisista |
| Monikon elatiivi | lakoisistani | Monikon elatiivi | lakoisistasi |
| Monikon elatiivi | lakoisistamme | Monikon elatiivi | lakoisistanne |
| Monikon elatiivi | lakoisistaan | Monikon elatiivi | lakoisistansa |
| Illatiivi | lakoiseen | Illatiivi | lakoiseeni |
| Illatiivi | lakoiseesi | Illatiivi | lakoiseemme |
| Illatiivi | lakoiseenne | Illatiivi | lakoiseensa |
| Monikon illatiivi | lakoisiin | Monikon illatiivi | lakoisiini |
| Monikon illatiivi | lakoisiisi | Monikon illatiivi | lakoisiimme |
| Monikon illatiivi | lakoisiinne | Monikon illatiivi | lakoisiinsa |
| Adessiivi | lakoisella | Adessiivi | lakoisellani |
| Adessiivi | lakoisellasi | Adessiivi | lakoisellamme |
| Adessiivi | lakoisellanne | Adessiivi | lakoisellaan |
| Adessiivi | lakoisellansa | Monikon adessiivi | lakoisilla |
| Monikon adessiivi | lakoisillani | Monikon adessiivi | lakoisillasi |
| Monikon adessiivi | lakoisillamme | Monikon adessiivi | lakoisillanne |
| Monikon adessiivi | lakoisillaan | Monikon adessiivi | lakoisillansa |
| Ablatiivi | lakoiselta | Ablatiivi | lakoiseltani |
| Ablatiivi | lakoiseltasi | Ablatiivi | lakoiseltamme |
| Ablatiivi | lakoiseltanne | Ablatiivi | lakoiseltaan |
| Ablatiivi | lakoiseltansa | Monikon ablatiivi | lakoisilta |
| Monikon ablatiivi | lakoisiltani | Monikon ablatiivi | lakoisiltasi |
| Monikon ablatiivi | lakoisiltamme | Monikon ablatiivi | lakoisiltanne |
| Monikon ablatiivi | lakoisiltaan | Monikon ablatiivi | lakoisiltansa |
| Allatiivi | lakoiselle | Allatiivi | lakoiselleni |
| Allatiivi | lakoisellesi | Allatiivi | lakoisellemme |
| Allatiivi | lakoisellenne | Allatiivi | lakoiselleen |
| Allatiivi | lakoisellensa | Monikon allatiivi | lakoisille |
| Monikon allatiivi | lakoisilleni | Monikon allatiivi | lakoisillesi |
| Monikon allatiivi | lakoisillemme | Monikon allatiivi | lakoisillenne |
| Monikon allatiivi | lakoisilleen | Monikon allatiivi | lakoisillensa |
| Essiivi | lakoisena | Essiivi | lakoisenani |
| Essiivi | lakoisenasi | Essiivi | lakoisenamme |
| Essiivi | lakoisenanne | Essiivi | lakoisenaan |
| Essiivi | lakoisenansa | Monikon essiivi | lakoisina |
| Monikon essiivi | lakoisinani | Monikon essiivi | lakoisinasi |
| Monikon essiivi | lakoisinamme | Monikon essiivi | lakoisinanne |
| Monikon essiivi | lakoisinaan | Monikon essiivi | lakoisinansa |
| Translatiivi | lakoiseksi | Translatiivi | lakoisekseni |
| Translatiivi | lakoiseksesi | Translatiivi | lakoiseksemme |
| Translatiivi | lakoiseksenne | Translatiivi | lakoisekseen |
| Translatiivi | lakoiseksensa | Monikon translatiivi | lakoisiksi |
| Monikon translatiivi | lakoisikseni | Monikon translatiivi | lakoisiksesi |
| Monikon translatiivi | lakoisiksemme | Monikon translatiivi | lakoisiksenne |
| Monikon translatiivi | lakoisikseen | Monikon translatiivi | lakoisiksensa |
| Monikon instruktiivi | lakoisin | Abessiivi | lakoisetta |
| Abessiivi | lakoisettani | Abessiivi | lakoisettasi |
| Abessiivi | lakoisettamme | Abessiivi | lakoisettanne |
| Abessiivi | lakoisettaan | Abessiivi | lakoisettansa |
| Monikon abessiivi | lakoisitta | Monikon abessiivi | lakoisittani |
| Monikon abessiivi | lakoisittasi | Monikon abessiivi | lakoisittamme |
| Monikon abessiivi | lakoisittanne | Monikon abessiivi | lakoisittaan |
| Monikon abessiivi | lakoisittansa | Monikon komitatiivi | lakoisine |
| Monikon komitatiivi | lakoisineni | Monikon komitatiivi | lakoisinesi |
| Monikon komitatiivi | lakoisinemme | Monikon komitatiivi | lakoisinenne |
| Monikon komitatiivi | lakoisineen | Monikon komitatiivi | lakoisinensa |
| Monikon akkusatiivi | lakoiset | Monikon akkusatiivi | lakoiseni |
| Monikon akkusatiivi | lakoisesi | Monikon akkusatiivi | lakoisemme |
| Monikon akkusatiivi | lakoisenne | Monikon akkusatiivi | lakoisensa |
| Akkusatiivi | lakoiseni | Akkusatiivi | lakoisesi |
| Akkusatiivi | lakoisemme | Akkusatiivi | lakoisenne |
| Akkusatiivi | lakoisensa |