Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | laistot | Genetiivi | laiston |
| Monikon genetiivi | laistojen | Partitiivi | laistoa |
| Monikon partitiivi | laistoja | Inessiivi | laistossa |
| Monikon inessiivi | laistoissa | Elatiivi | laistosta |
| Monikon elatiivi | laistoista | Illatiivi | laistoon |
| Monikon illatiivi | laistoihin | Adessiivi | laistolla |
| Monikon adessiivi | laistoilla | Ablatiivi | laistolta |
| Monikon ablatiivi | laistoilta | Allatiivi | laistolle |
| Monikon allatiivi | laistoille | Essiivi | laistona |
| Monikon essiivi | laistoina | Translatiivi | laistoksi |
| Monikon translatiivi | laistoiksi | Monikon instruktiivi | laistoin |
| Abessiivi | laistotta | Monikon abessiivi | laistoitta |
| Monikon akkusatiivi | laistot |