Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | iskulliset | Monikko | iskulliseni |
| Monikko | iskullisesi | Monikko | iskullisemme |
| Monikko | iskullisenne | Monikko | iskullisensa |
| Genetiivi | iskullisen | Genetiivi | iskulliseni |
| Genetiivi | iskullisesi | Genetiivi | iskullisemme |
| Genetiivi | iskullisenne | Genetiivi | iskullisensa |
| Monikon genetiivi | iskullisten | Monikon genetiivi | iskullisien |
| Monikon genetiivi | iskullisteni | Monikon genetiivi | iskullisieni |
| Monikon genetiivi | iskullistesi | Monikon genetiivi | iskullisiesi |
| Monikon genetiivi | iskullistemme | Monikon genetiivi | iskullisiemme |
| Monikon genetiivi | iskullistenne | Monikon genetiivi | iskullisienne |
| Monikon genetiivi | iskullistensa | Monikon genetiivi | iskullisiensa |
| Partitiivi | iskullista | Partitiivi | iskullistani |
| Partitiivi | iskullistasi | Partitiivi | iskullistamme |
| Partitiivi | iskullistanne | Partitiivi | iskullistaan |
| Partitiivi | iskullistansa | Monikon partitiivi | iskullisia |
| Monikon partitiivi | iskullisiani | Monikon partitiivi | iskullisiasi |
| Monikon partitiivi | iskullisiamme | Monikon partitiivi | iskullisianne |
| Monikon partitiivi | iskullisiaan | Monikon partitiivi | iskullisiansa |
| Inessiivi | iskullisessa | Inessiivi | iskullisessani |
| Inessiivi | iskullisessasi | Inessiivi | iskullisessamme |
| Inessiivi | iskullisessanne | Inessiivi | iskullisessaan |
| Inessiivi | iskullisessansa | Monikon inessiivi | iskullisissa |
| Monikon inessiivi | iskullisissani | Monikon inessiivi | iskullisissasi |
| Monikon inessiivi | iskullisissamme | Monikon inessiivi | iskullisissanne |
| Monikon inessiivi | iskullisissaan | Monikon inessiivi | iskullisissansa |
| Elatiivi | iskullisesta | Elatiivi | iskullisestani |
| Elatiivi | iskullisestasi | Elatiivi | iskullisestamme |
| Elatiivi | iskullisestanne | Elatiivi | iskullisestaan |
| Elatiivi | iskullisestansa | Monikon elatiivi | iskullisista |
| Monikon elatiivi | iskullisistani | Monikon elatiivi | iskullisistasi |
| Monikon elatiivi | iskullisistamme | Monikon elatiivi | iskullisistanne |
| Monikon elatiivi | iskullisistaan | Monikon elatiivi | iskullisistansa |
| Illatiivi | iskulliseen | Illatiivi | iskulliseeni |
| Illatiivi | iskulliseesi | Illatiivi | iskulliseemme |
| Illatiivi | iskulliseenne | Illatiivi | iskulliseensa |
| Monikon illatiivi | iskullisiin | Monikon illatiivi | iskullisiini |
| Monikon illatiivi | iskullisiisi | Monikon illatiivi | iskullisiimme |
| Monikon illatiivi | iskullisiinne | Monikon illatiivi | iskullisiinsa |
| Adessiivi | iskullisella | Adessiivi | iskullisellani |
| Adessiivi | iskullisellasi | Adessiivi | iskullisellamme |
| Adessiivi | iskullisellanne | Adessiivi | iskullisellaan |
| Adessiivi | iskullisellansa | Monikon adessiivi | iskullisilla |
| Monikon adessiivi | iskullisillani | Monikon adessiivi | iskullisillasi |
| Monikon adessiivi | iskullisillamme | Monikon adessiivi | iskullisillanne |
| Monikon adessiivi | iskullisillaan | Monikon adessiivi | iskullisillansa |
| Ablatiivi | iskulliselta | Ablatiivi | iskulliseltani |
| Ablatiivi | iskulliseltasi | Ablatiivi | iskulliseltamme |
| Ablatiivi | iskulliseltanne | Ablatiivi | iskulliseltaan |
| Ablatiivi | iskulliseltansa | Monikon ablatiivi | iskullisilta |
| Monikon ablatiivi | iskullisiltani | Monikon ablatiivi | iskullisiltasi |
| Monikon ablatiivi | iskullisiltamme | Monikon ablatiivi | iskullisiltanne |
| Monikon ablatiivi | iskullisiltaan | Monikon ablatiivi | iskullisiltansa |
| Allatiivi | iskulliselle | Allatiivi | iskulliselleni |
| Allatiivi | iskullisellesi | Allatiivi | iskullisellemme |
| Allatiivi | iskullisellenne | Allatiivi | iskulliselleen |
| Allatiivi | iskullisellensa | Monikon allatiivi | iskullisille |
| Monikon allatiivi | iskullisilleni | Monikon allatiivi | iskullisillesi |
| Monikon allatiivi | iskullisillemme | Monikon allatiivi | iskullisillenne |
| Monikon allatiivi | iskullisilleen | Monikon allatiivi | iskullisillensa |
| Essiivi | iskullisena | Essiivi | iskullisenani |
| Essiivi | iskullisenasi | Essiivi | iskullisenamme |
| Essiivi | iskullisenanne | Essiivi | iskullisenaan |
| Essiivi | iskullisenansa | Monikon essiivi | iskullisina |
| Monikon essiivi | iskullisinani | Monikon essiivi | iskullisinasi |
| Monikon essiivi | iskullisinamme | Monikon essiivi | iskullisinanne |
| Monikon essiivi | iskullisinaan | Monikon essiivi | iskullisinansa |
| Translatiivi | iskulliseksi | Translatiivi | iskullisekseni |
| Translatiivi | iskulliseksesi | Translatiivi | iskulliseksemme |
| Translatiivi | iskulliseksenne | Translatiivi | iskullisekseen |
| Translatiivi | iskulliseksensa | Monikon translatiivi | iskullisiksi |
| Monikon translatiivi | iskullisikseni | Monikon translatiivi | iskullisiksesi |
| Monikon translatiivi | iskullisiksemme | Monikon translatiivi | iskullisiksenne |
| Monikon translatiivi | iskullisikseen | Monikon translatiivi | iskullisiksensa |
| Monikon instruktiivi | iskullisin | Abessiivi | iskullisetta |
| Abessiivi | iskullisettani | Abessiivi | iskullisettasi |
| Abessiivi | iskullisettamme | Abessiivi | iskullisettanne |
| Abessiivi | iskullisettaan | Abessiivi | iskullisettansa |
| Monikon abessiivi | iskullisitta | Monikon abessiivi | iskullisittani |
| Monikon abessiivi | iskullisittasi | Monikon abessiivi | iskullisittamme |
| Monikon abessiivi | iskullisittanne | Monikon abessiivi | iskullisittaan |
| Monikon abessiivi | iskullisittansa | Monikon komitatiivi | iskullisine |
| Monikon komitatiivi | iskullisineni | Monikon komitatiivi | iskullisinesi |
| Monikon komitatiivi | iskullisinemme | Monikon komitatiivi | iskullisinenne |
| Monikon komitatiivi | iskullisineen | Monikon komitatiivi | iskullisinensa |
| Monikon akkusatiivi | iskulliset | Monikon akkusatiivi | iskulliseni |
| Monikon akkusatiivi | iskullisesi | Monikon akkusatiivi | iskullisemme |
| Monikon akkusatiivi | iskullisenne | Monikon akkusatiivi | iskullisensa |
| Akkusatiivi | iskulliseni | Akkusatiivi | iskullisesi |
| Akkusatiivi | iskullisemme | Akkusatiivi | iskullisenne |
| Akkusatiivi | iskullisensa |