Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoväriskaalatGenetiiviväriskaalan
Monikon genetiiviväriskaalojenPartitiiviväriskaalaa
Monikon partitiiviväriskaalojaInessiiviväriskaalassa
Monikon inessiiviväriskaaloissaElatiiviväriskaalasta
Monikon elatiiviväriskaaloistaIllatiiviväriskaalaan
Monikon illatiiviväriskaaloihinAdessiiviväriskaalalla
Monikon adessiiviväriskaaloillaAblatiiviväriskaalalta
Monikon ablatiiviväriskaaloiltaAllatiiviväriskaalalle
Monikon allatiiviväriskaaloilleEssiiviväriskaalana
Monikon essiiviväriskaaloinaTranslatiiviväriskaalaksi
Monikon translatiiviväriskaaloiksiMonikon instruktiiviväriskaaloin
AbessiiviväriskaalattaMonikon abessiiviväriskaaloitta
Monikon akkusatiiviväriskaalat