Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkovarhaiskristillisetMonikkovarhaiskristilliseni
MonikkovarhaiskristillisesiMonikkovarhaiskristillisemme
MonikkovarhaiskristillisenneMonikkovarhaiskristillisensä
GenetiivivarhaiskristillisenGenetiivivarhaiskristilliseni
GenetiivivarhaiskristillisesiGenetiivivarhaiskristillisemme
GenetiivivarhaiskristillisenneGenetiivivarhaiskristillisensä
Monikon genetiivivarhaiskristillistenMonikon genetiivivarhaiskristillisien
Monikon genetiivivarhaiskristillisteniMonikon genetiivivarhaiskristillisieni
Monikon genetiivivarhaiskristillistesiMonikon genetiivivarhaiskristillisiesi
Monikon genetiivivarhaiskristillistemmeMonikon genetiivivarhaiskristillisiemme
Monikon genetiivivarhaiskristillistenneMonikon genetiivivarhaiskristillisienne
Monikon genetiivivarhaiskristillistensäMonikon genetiivivarhaiskristillisiensä
PartitiivivarhaiskristillistäPartitiivivarhaiskristillistäni
PartitiivivarhaiskristillistäsiPartitiivivarhaiskristillistämme
PartitiivivarhaiskristillistännePartitiivivarhaiskristillistään
PartitiivivarhaiskristillistänsäMonikon partitiivivarhaiskristillisiä
Monikon partitiivivarhaiskristillisiäniMonikon partitiivivarhaiskristillisiäsi
Monikon partitiivivarhaiskristillisiämmeMonikon partitiivivarhaiskristillisiänne
Monikon partitiivivarhaiskristillisiäänMonikon partitiivivarhaiskristillisiänsä
InessiivivarhaiskristillisessäInessiivivarhaiskristillisessäni
InessiivivarhaiskristillisessäsiInessiivivarhaiskristillisessämme
InessiivivarhaiskristillisessänneInessiivivarhaiskristillisessään
InessiivivarhaiskristillisessänsäMonikon inessiivivarhaiskristillisissä
Monikon inessiivivarhaiskristillisissäniMonikon inessiivivarhaiskristillisissäsi
Monikon inessiivivarhaiskristillisissämmeMonikon inessiivivarhaiskristillisissänne
Monikon inessiivivarhaiskristillisissäänMonikon inessiivivarhaiskristillisissänsä
ElatiivivarhaiskristillisestäElatiivivarhaiskristillisestäni
ElatiivivarhaiskristillisestäsiElatiivivarhaiskristillisestämme
ElatiivivarhaiskristillisestänneElatiivivarhaiskristillisestään
ElatiivivarhaiskristillisestänsäMonikon elatiivivarhaiskristillisistä
Monikon elatiivivarhaiskristillisistäniMonikon elatiivivarhaiskristillisistäsi
Monikon elatiivivarhaiskristillisistämmeMonikon elatiivivarhaiskristillisistänne
Monikon elatiivivarhaiskristillisistäänMonikon elatiivivarhaiskristillisistänsä
IllatiivivarhaiskristilliseenIllatiivivarhaiskristilliseeni
IllatiivivarhaiskristilliseesiIllatiivivarhaiskristilliseemme
IllatiivivarhaiskristilliseenneIllatiivivarhaiskristilliseensä
Monikon illatiivivarhaiskristillisiinMonikon illatiivivarhaiskristillisiini
Monikon illatiivivarhaiskristillisiisiMonikon illatiivivarhaiskristillisiimme
Monikon illatiivivarhaiskristillisiinneMonikon illatiivivarhaiskristillisiinsä
AdessiivivarhaiskristilliselläAdessiivivarhaiskristilliselläni
AdessiivivarhaiskristilliselläsiAdessiivivarhaiskristillisellämme
AdessiivivarhaiskristillisellänneAdessiivivarhaiskristillisellään
AdessiivivarhaiskristillisellänsäMonikon adessiivivarhaiskristillisillä
Monikon adessiivivarhaiskristillisilläniMonikon adessiivivarhaiskristillisilläsi
Monikon adessiivivarhaiskristillisillämmeMonikon adessiivivarhaiskristillisillänne
Monikon adessiivivarhaiskristillisilläänMonikon adessiivivarhaiskristillisillänsä
AblatiivivarhaiskristilliseltäAblatiivivarhaiskristilliseltäni
AblatiivivarhaiskristilliseltäsiAblatiivivarhaiskristilliseltämme
AblatiivivarhaiskristilliseltänneAblatiivivarhaiskristilliseltään
AblatiivivarhaiskristilliseltänsäMonikon ablatiivivarhaiskristillisiltä
Monikon ablatiivivarhaiskristillisiltäniMonikon ablatiivivarhaiskristillisiltäsi
Monikon ablatiivivarhaiskristillisiltämmeMonikon ablatiivivarhaiskristillisiltänne
Monikon ablatiivivarhaiskristillisiltäänMonikon ablatiivivarhaiskristillisiltänsä
AllatiivivarhaiskristilliselleAllatiivivarhaiskristilliselleni
AllatiivivarhaiskristillisellesiAllatiivivarhaiskristillisellemme
AllatiivivarhaiskristillisellenneAllatiivivarhaiskristilliselleen
AllatiivivarhaiskristillisellensäMonikon allatiivivarhaiskristillisille
Monikon allatiivivarhaiskristillisilleniMonikon allatiivivarhaiskristillisillesi
Monikon allatiivivarhaiskristillisillemmeMonikon allatiivivarhaiskristillisillenne
Monikon allatiivivarhaiskristillisilleenMonikon allatiivivarhaiskristillisillensä
EssiivivarhaiskristillisenäEssiivivarhaiskristillisenäni
EssiivivarhaiskristillisenäsiEssiivivarhaiskristillisenämme
EssiivivarhaiskristillisenänneEssiivivarhaiskristillisenään
EssiivivarhaiskristillisenänsäMonikon essiivivarhaiskristillisinä
Monikon essiivivarhaiskristillisinäniMonikon essiivivarhaiskristillisinäsi
Monikon essiivivarhaiskristillisinämmeMonikon essiivivarhaiskristillisinänne
Monikon essiivivarhaiskristillisinäänMonikon essiivivarhaiskristillisinänsä
TranslatiivivarhaiskristilliseksiTranslatiivivarhaiskristillisekseni
TranslatiivivarhaiskristilliseksesiTranslatiivivarhaiskristilliseksemme
TranslatiivivarhaiskristilliseksenneTranslatiivivarhaiskristillisekseen
TranslatiivivarhaiskristilliseksensäMonikon translatiivivarhaiskristillisiksi
Monikon translatiivivarhaiskristillisikseniMonikon translatiivivarhaiskristillisiksesi
Monikon translatiivivarhaiskristillisiksemmeMonikon translatiivivarhaiskristillisiksenne
Monikon translatiivivarhaiskristillisikseenMonikon translatiivivarhaiskristillisiksensä
Monikon instruktiivivarhaiskristillisinAbessiivivarhaiskristillisettä
AbessiivivarhaiskristillisettäniAbessiivivarhaiskristillisettäsi
AbessiivivarhaiskristillisettämmeAbessiivivarhaiskristillisettänne
AbessiivivarhaiskristillisettäänAbessiivivarhaiskristillisettänsä
Monikon abessiivivarhaiskristillisittäMonikon abessiivivarhaiskristillisittäni
Monikon abessiivivarhaiskristillisittäsiMonikon abessiivivarhaiskristillisittämme
Monikon abessiivivarhaiskristillisittänneMonikon abessiivivarhaiskristillisittään
Monikon abessiivivarhaiskristillisittänsäMonikon komitatiivivarhaiskristillisine
Monikon komitatiivivarhaiskristillisineniMonikon komitatiivivarhaiskristillisinesi
Monikon komitatiivivarhaiskristillisinemmeMonikon komitatiivivarhaiskristillisinenne
Monikon komitatiivivarhaiskristillisineenMonikon komitatiivivarhaiskristillisinensä
Monikon akkusatiivivarhaiskristillisetMonikon akkusatiivivarhaiskristilliseni
Monikon akkusatiivivarhaiskristillisesiMonikon akkusatiivivarhaiskristillisemme
Monikon akkusatiivivarhaiskristillisenneMonikon akkusatiivivarhaiskristillisensä
AkkusatiivivarhaiskristilliseniAkkusatiivivarhaiskristillisesi
AkkusatiivivarhaiskristillisemmeAkkusatiivivarhaiskristillisenne
Akkusatiivivarhaiskristillisensä