Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
early Christian
Taivutusmuodot
Monikko
varhaiskristilliset
Monikko
varhaiskristilliseni
Monikko
varhaiskristillisesi
Monikko
varhaiskristillisemme
Monikko
varhaiskristillisenne
Monikko
varhaiskristillisensä
Genetiivi
varhaiskristillisen
Genetiivi
varhaiskristilliseni
Genetiivi
varhaiskristillisesi
Genetiivi
varhaiskristillisemme
Genetiivi
varhaiskristillisenne
Genetiivi
varhaiskristillisensä
Monikon genetiivi
varhaiskristillisten
Monikon genetiivi
varhaiskristillisien
Monikon genetiivi
varhaiskristillisteni
Monikon genetiivi
varhaiskristillisieni
Monikon genetiivi
varhaiskristillistesi
Monikon genetiivi
varhaiskristillisiesi
Monikon genetiivi
varhaiskristillistemme
Monikon genetiivi
varhaiskristillisiemme
Monikon genetiivi
varhaiskristillistenne
Monikon genetiivi
varhaiskristillisienne
Monikon genetiivi
varhaiskristillistensä
Monikon genetiivi
varhaiskristillisiensä
Partitiivi
varhaiskristillistä
Partitiivi
varhaiskristillistäni
Partitiivi
varhaiskristillistäsi
Partitiivi
varhaiskristillistämme
Partitiivi
varhaiskristillistänne
Partitiivi
varhaiskristillistään
Partitiivi
varhaiskristillistänsä
Monikon partitiivi
varhaiskristillisiä
Monikon partitiivi
varhaiskristillisiäni
Monikon partitiivi
varhaiskristillisiäsi
Monikon partitiivi
varhaiskristillisiämme
Monikon partitiivi
varhaiskristillisiänne
Monikon partitiivi
varhaiskristillisiään
Monikon partitiivi
varhaiskristillisiänsä
Inessiivi
varhaiskristillisessä
Inessiivi
varhaiskristillisessäni
Inessiivi
varhaiskristillisessäsi
Inessiivi
varhaiskristillisessämme
Inessiivi
varhaiskristillisessänne
Inessiivi
varhaiskristillisessään
Inessiivi
varhaiskristillisessänsä
Monikon inessiivi
varhaiskristillisissä
Monikon inessiivi
varhaiskristillisissäni
Monikon inessiivi
varhaiskristillisissäsi
Monikon inessiivi
varhaiskristillisissämme
Monikon inessiivi
varhaiskristillisissänne
Monikon inessiivi
varhaiskristillisissään
Monikon inessiivi
varhaiskristillisissänsä
Elatiivi
varhaiskristillisestä
Elatiivi
varhaiskristillisestäni
Elatiivi
varhaiskristillisestäsi
Elatiivi
varhaiskristillisestämme
Elatiivi
varhaiskristillisestänne
Elatiivi
varhaiskristillisestään
Elatiivi
varhaiskristillisestänsä
Monikon elatiivi
varhaiskristillisistä
Monikon elatiivi
varhaiskristillisistäni
Monikon elatiivi
varhaiskristillisistäsi
Monikon elatiivi
varhaiskristillisistämme
Monikon elatiivi
varhaiskristillisistänne
Monikon elatiivi
varhaiskristillisistään
Monikon elatiivi
varhaiskristillisistänsä
Illatiivi
varhaiskristilliseen
Illatiivi
varhaiskristilliseeni
Illatiivi
varhaiskristilliseesi
Illatiivi
varhaiskristilliseemme
Illatiivi
varhaiskristilliseenne
Illatiivi
varhaiskristilliseensä
Monikon illatiivi
varhaiskristillisiin
Monikon illatiivi
varhaiskristillisiini
Monikon illatiivi
varhaiskristillisiisi
Monikon illatiivi
varhaiskristillisiimme
Monikon illatiivi
varhaiskristillisiinne
Monikon illatiivi
varhaiskristillisiinsä
Adessiivi
varhaiskristillisellä
Adessiivi
varhaiskristilliselläni
Adessiivi
varhaiskristilliselläsi
Adessiivi
varhaiskristillisellämme
Adessiivi
varhaiskristillisellänne
Adessiivi
varhaiskristillisellään
Adessiivi
varhaiskristillisellänsä
Monikon adessiivi
varhaiskristillisillä
Monikon adessiivi
varhaiskristillisilläni
Monikon adessiivi
varhaiskristillisilläsi
Monikon adessiivi
varhaiskristillisillämme
Monikon adessiivi
varhaiskristillisillänne
Monikon adessiivi
varhaiskristillisillään
Monikon adessiivi
varhaiskristillisillänsä
Ablatiivi
varhaiskristilliseltä
Ablatiivi
varhaiskristilliseltäni
Ablatiivi
varhaiskristilliseltäsi
Ablatiivi
varhaiskristilliseltämme
Ablatiivi
varhaiskristilliseltänne
Ablatiivi
varhaiskristilliseltään
Ablatiivi
varhaiskristilliseltänsä
Monikon ablatiivi
varhaiskristillisiltä
Monikon ablatiivi
varhaiskristillisiltäni
Monikon ablatiivi
varhaiskristillisiltäsi
Monikon ablatiivi
varhaiskristillisiltämme
Monikon ablatiivi
varhaiskristillisiltänne
Monikon ablatiivi
varhaiskristillisiltään
Monikon ablatiivi
varhaiskristillisiltänsä
Allatiivi
varhaiskristilliselle
Allatiivi
varhaiskristilliselleni
Allatiivi
varhaiskristillisellesi
Allatiivi
varhaiskristillisellemme
Allatiivi
varhaiskristillisellenne
Allatiivi
varhaiskristilliselleen
Allatiivi
varhaiskristillisellensä
Monikon allatiivi
varhaiskristillisille
Monikon allatiivi
varhaiskristillisilleni
Monikon allatiivi
varhaiskristillisillesi
Monikon allatiivi
varhaiskristillisillemme
Monikon allatiivi
varhaiskristillisillenne
Monikon allatiivi
varhaiskristillisilleen
Monikon allatiivi
varhaiskristillisillensä
Essiivi
varhaiskristillisenä
Essiivi
varhaiskristillisenäni
Essiivi
varhaiskristillisenäsi
Essiivi
varhaiskristillisenämme
Essiivi
varhaiskristillisenänne
Essiivi
varhaiskristillisenään
Essiivi
varhaiskristillisenänsä
Monikon essiivi
varhaiskristillisinä
Monikon essiivi
varhaiskristillisinäni
Monikon essiivi
varhaiskristillisinäsi
Monikon essiivi
varhaiskristillisinämme
Monikon essiivi
varhaiskristillisinänne
Monikon essiivi
varhaiskristillisinään
Monikon essiivi
varhaiskristillisinänsä
Translatiivi
varhaiskristilliseksi
Translatiivi
varhaiskristillisekseni
Translatiivi
varhaiskristilliseksesi
Translatiivi
varhaiskristilliseksemme
Translatiivi
varhaiskristilliseksenne
Translatiivi
varhaiskristillisekseen
Translatiivi
varhaiskristilliseksensä
Monikon translatiivi
varhaiskristillisiksi
Monikon translatiivi
varhaiskristillisikseni
Monikon translatiivi
varhaiskristillisiksesi
Monikon translatiivi
varhaiskristillisiksemme
Monikon translatiivi
varhaiskristillisiksenne
Monikon translatiivi
varhaiskristillisikseen
Monikon translatiivi
varhaiskristillisiksensä
Monikon instruktiivi
varhaiskristillisin
Abessiivi
varhaiskristillisettä
Abessiivi
varhaiskristillisettäni
Abessiivi
varhaiskristillisettäsi
Abessiivi
varhaiskristillisettämme
Abessiivi
varhaiskristillisettänne
Abessiivi
varhaiskristillisettään
Abessiivi
varhaiskristillisettänsä
Monikon abessiivi
varhaiskristillisittä
Monikon abessiivi
varhaiskristillisittäni
Monikon abessiivi
varhaiskristillisittäsi
Monikon abessiivi
varhaiskristillisittämme
Monikon abessiivi
varhaiskristillisittänne
Monikon abessiivi
varhaiskristillisittään
Monikon abessiivi
varhaiskristillisittänsä
Monikon komitatiivi
varhaiskristillisine
Monikon komitatiivi
varhaiskristillisineni
Monikon komitatiivi
varhaiskristillisinesi
Monikon komitatiivi
varhaiskristillisinemme
Monikon komitatiivi
varhaiskristillisinenne
Monikon komitatiivi
varhaiskristillisineen
Monikon komitatiivi
varhaiskristillisinensä
Monikon akkusatiivi
varhaiskristilliset
Monikon akkusatiivi
varhaiskristilliseni
Monikon akkusatiivi
varhaiskristillisesi
Monikon akkusatiivi
varhaiskristillisemme
Monikon akkusatiivi
varhaiskristillisenne
Monikon akkusatiivi
varhaiskristillisensä
Akkusatiivi
varhaiskristilliseni
Akkusatiivi
varhaiskristillisesi
Akkusatiivi
varhaiskristillisemme
Akkusatiivi
varhaiskristillisenne
Akkusatiivi
varhaiskristillisensä