Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkokalpeakasvoisetMonikkokalpeakasvoiseni
MonikkokalpeakasvoisesiMonikkokalpeakasvoisemme
MonikkokalpeakasvoisenneMonikkokalpeakasvoisensa
GenetiivikalpeakasvoisenGenetiivikalpeakasvoiseni
GenetiivikalpeakasvoisesiGenetiivikalpeakasvoisemme
GenetiivikalpeakasvoisenneGenetiivikalpeakasvoisensa
Monikon genetiivikalpeakasvoistenMonikon genetiivikalpeakasvoisien
Monikon genetiivikalpeakasvoisteniMonikon genetiivikalpeakasvoisieni
Monikon genetiivikalpeakasvoistesiMonikon genetiivikalpeakasvoisiesi
Monikon genetiivikalpeakasvoistemmeMonikon genetiivikalpeakasvoisiemme
Monikon genetiivikalpeakasvoistenneMonikon genetiivikalpeakasvoisienne
Monikon genetiivikalpeakasvoistensaMonikon genetiivikalpeakasvoisiensa
PartitiivikalpeakasvoistaPartitiivikalpeakasvoistani
PartitiivikalpeakasvoistasiPartitiivikalpeakasvoistamme
PartitiivikalpeakasvoistannePartitiivikalpeakasvoistaan
PartitiivikalpeakasvoistansaMonikon partitiivikalpeakasvoisia
Monikon partitiivikalpeakasvoisianiMonikon partitiivikalpeakasvoisiasi
Monikon partitiivikalpeakasvoisiammeMonikon partitiivikalpeakasvoisianne
Monikon partitiivikalpeakasvoisiaanMonikon partitiivikalpeakasvoisiansa
InessiivikalpeakasvoisessaInessiivikalpeakasvoisessani
InessiivikalpeakasvoisessasiInessiivikalpeakasvoisessamme
InessiivikalpeakasvoisessanneInessiivikalpeakasvoisessaan
InessiivikalpeakasvoisessansaMonikon inessiivikalpeakasvoisissa
Monikon inessiivikalpeakasvoisissaniMonikon inessiivikalpeakasvoisissasi
Monikon inessiivikalpeakasvoisissammeMonikon inessiivikalpeakasvoisissanne
Monikon inessiivikalpeakasvoisissaanMonikon inessiivikalpeakasvoisissansa
ElatiivikalpeakasvoisestaElatiivikalpeakasvoisestani
ElatiivikalpeakasvoisestasiElatiivikalpeakasvoisestamme
ElatiivikalpeakasvoisestanneElatiivikalpeakasvoisestaan
ElatiivikalpeakasvoisestansaMonikon elatiivikalpeakasvoisista
Monikon elatiivikalpeakasvoisistaniMonikon elatiivikalpeakasvoisistasi
Monikon elatiivikalpeakasvoisistammeMonikon elatiivikalpeakasvoisistanne
Monikon elatiivikalpeakasvoisistaanMonikon elatiivikalpeakasvoisistansa
IllatiivikalpeakasvoiseenIllatiivikalpeakasvoiseeni
IllatiivikalpeakasvoiseesiIllatiivikalpeakasvoiseemme
IllatiivikalpeakasvoiseenneIllatiivikalpeakasvoiseensa
Monikon illatiivikalpeakasvoisiinMonikon illatiivikalpeakasvoisiini
Monikon illatiivikalpeakasvoisiisiMonikon illatiivikalpeakasvoisiimme
Monikon illatiivikalpeakasvoisiinneMonikon illatiivikalpeakasvoisiinsa
AdessiivikalpeakasvoisellaAdessiivikalpeakasvoisellani
AdessiivikalpeakasvoisellasiAdessiivikalpeakasvoisellamme
AdessiivikalpeakasvoisellanneAdessiivikalpeakasvoisellaan
AdessiivikalpeakasvoisellansaMonikon adessiivikalpeakasvoisilla
Monikon adessiivikalpeakasvoisillaniMonikon adessiivikalpeakasvoisillasi
Monikon adessiivikalpeakasvoisillammeMonikon adessiivikalpeakasvoisillanne
Monikon adessiivikalpeakasvoisillaanMonikon adessiivikalpeakasvoisillansa
AblatiivikalpeakasvoiseltaAblatiivikalpeakasvoiseltani
AblatiivikalpeakasvoiseltasiAblatiivikalpeakasvoiseltamme
AblatiivikalpeakasvoiseltanneAblatiivikalpeakasvoiseltaan
AblatiivikalpeakasvoiseltansaMonikon ablatiivikalpeakasvoisilta
Monikon ablatiivikalpeakasvoisiltaniMonikon ablatiivikalpeakasvoisiltasi
Monikon ablatiivikalpeakasvoisiltammeMonikon ablatiivikalpeakasvoisiltanne
Monikon ablatiivikalpeakasvoisiltaanMonikon ablatiivikalpeakasvoisiltansa
AllatiivikalpeakasvoiselleAllatiivikalpeakasvoiselleni
AllatiivikalpeakasvoisellesiAllatiivikalpeakasvoisellemme
AllatiivikalpeakasvoisellenneAllatiivikalpeakasvoiselleen
AllatiivikalpeakasvoisellensaMonikon allatiivikalpeakasvoisille
Monikon allatiivikalpeakasvoisilleniMonikon allatiivikalpeakasvoisillesi
Monikon allatiivikalpeakasvoisillemmeMonikon allatiivikalpeakasvoisillenne
Monikon allatiivikalpeakasvoisilleenMonikon allatiivikalpeakasvoisillensa
EssiivikalpeakasvoisenaEssiivikalpeakasvoisenani
EssiivikalpeakasvoisenasiEssiivikalpeakasvoisenamme
EssiivikalpeakasvoisenanneEssiivikalpeakasvoisenaan
EssiivikalpeakasvoisenansaMonikon essiivikalpeakasvoisina
Monikon essiivikalpeakasvoisinaniMonikon essiivikalpeakasvoisinasi
Monikon essiivikalpeakasvoisinammeMonikon essiivikalpeakasvoisinanne
Monikon essiivikalpeakasvoisinaanMonikon essiivikalpeakasvoisinansa
TranslatiivikalpeakasvoiseksiTranslatiivikalpeakasvoisekseni
TranslatiivikalpeakasvoiseksesiTranslatiivikalpeakasvoiseksemme
TranslatiivikalpeakasvoiseksenneTranslatiivikalpeakasvoisekseen
TranslatiivikalpeakasvoiseksensaMonikon translatiivikalpeakasvoisiksi
Monikon translatiivikalpeakasvoisikseniMonikon translatiivikalpeakasvoisiksesi
Monikon translatiivikalpeakasvoisiksemmeMonikon translatiivikalpeakasvoisiksenne
Monikon translatiivikalpeakasvoisikseenMonikon translatiivikalpeakasvoisiksensa
Monikon instruktiivikalpeakasvoisinAbessiivikalpeakasvoisetta
AbessiivikalpeakasvoisettaniAbessiivikalpeakasvoisettasi
AbessiivikalpeakasvoisettammeAbessiivikalpeakasvoisettanne
AbessiivikalpeakasvoisettaanAbessiivikalpeakasvoisettansa
Monikon abessiivikalpeakasvoisittaMonikon abessiivikalpeakasvoisittani
Monikon abessiivikalpeakasvoisittasiMonikon abessiivikalpeakasvoisittamme
Monikon abessiivikalpeakasvoisittanneMonikon abessiivikalpeakasvoisittaan
Monikon abessiivikalpeakasvoisittansaMonikon komitatiivikalpeakasvoisine
Monikon komitatiivikalpeakasvoisineniMonikon komitatiivikalpeakasvoisinesi
Monikon komitatiivikalpeakasvoisinemmeMonikon komitatiivikalpeakasvoisinenne
Monikon komitatiivikalpeakasvoisineenMonikon komitatiivikalpeakasvoisinensa
Monikon akkusatiivikalpeakasvoisetMonikon akkusatiivikalpeakasvoiseni
Monikon akkusatiivikalpeakasvoisesiMonikon akkusatiivikalpeakasvoisemme
Monikon akkusatiivikalpeakasvoisenneMonikon akkusatiivikalpeakasvoisensa
AkkusatiivikalpeakasvoiseniAkkusatiivikalpeakasvoisesi
AkkusatiivikalpeakasvoisemmeAkkusatiivikalpeakasvoisenne
Akkusatiivikalpeakasvoisensa