Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoseinällisetMonikkoseinälliseni
MonikkoseinällisesiMonikkoseinällisemme
MonikkoseinällisenneMonikkoseinällisensä
GenetiiviseinällisenGenetiiviseinälliseni
GenetiiviseinällisesiGenetiiviseinällisemme
GenetiiviseinällisenneGenetiiviseinällisensä
Monikon genetiiviseinällistenMonikon genetiiviseinällisien
Monikon genetiiviseinällisteniMonikon genetiiviseinällisieni
Monikon genetiiviseinällistesiMonikon genetiiviseinällisiesi
Monikon genetiiviseinällistemmeMonikon genetiiviseinällisiemme
Monikon genetiiviseinällistenneMonikon genetiiviseinällisienne
Monikon genetiiviseinällistensäMonikon genetiiviseinällisiensä
PartitiiviseinällistäPartitiiviseinällistäni
PartitiiviseinällistäsiPartitiiviseinällistämme
PartitiiviseinällistännePartitiiviseinällistään
PartitiiviseinällistänsäMonikon partitiiviseinällisiä
Monikon partitiiviseinällisiäniMonikon partitiiviseinällisiäsi
Monikon partitiiviseinällisiämmeMonikon partitiiviseinällisiänne
Monikon partitiiviseinällisiäänMonikon partitiiviseinällisiänsä
InessiiviseinällisessäInessiiviseinällisessäni
InessiiviseinällisessäsiInessiiviseinällisessämme
InessiiviseinällisessänneInessiiviseinällisessään
InessiiviseinällisessänsäMonikon inessiiviseinällisissä
Monikon inessiiviseinällisissäniMonikon inessiiviseinällisissäsi
Monikon inessiiviseinällisissämmeMonikon inessiiviseinällisissänne
Monikon inessiiviseinällisissäänMonikon inessiiviseinällisissänsä
ElatiiviseinällisestäElatiiviseinällisestäni
ElatiiviseinällisestäsiElatiiviseinällisestämme
ElatiiviseinällisestänneElatiiviseinällisestään
ElatiiviseinällisestänsäMonikon elatiiviseinällisistä
Monikon elatiiviseinällisistäniMonikon elatiiviseinällisistäsi
Monikon elatiiviseinällisistämmeMonikon elatiiviseinällisistänne
Monikon elatiiviseinällisistäänMonikon elatiiviseinällisistänsä
IllatiiviseinälliseenIllatiiviseinälliseeni
IllatiiviseinälliseesiIllatiiviseinälliseemme
IllatiiviseinälliseenneIllatiiviseinälliseensä
Monikon illatiiviseinällisiinMonikon illatiiviseinällisiini
Monikon illatiiviseinällisiisiMonikon illatiiviseinällisiimme
Monikon illatiiviseinällisiinneMonikon illatiiviseinällisiinsä
AdessiiviseinälliselläAdessiiviseinälliselläni
AdessiiviseinälliselläsiAdessiiviseinällisellämme
AdessiiviseinällisellänneAdessiiviseinällisellään
AdessiiviseinällisellänsäMonikon adessiiviseinällisillä
Monikon adessiiviseinällisilläniMonikon adessiiviseinällisilläsi
Monikon adessiiviseinällisillämmeMonikon adessiiviseinällisillänne
Monikon adessiiviseinällisilläänMonikon adessiiviseinällisillänsä
AblatiiviseinälliseltäAblatiiviseinälliseltäni
AblatiiviseinälliseltäsiAblatiiviseinälliseltämme
AblatiiviseinälliseltänneAblatiiviseinälliseltään
AblatiiviseinälliseltänsäMonikon ablatiiviseinällisiltä
Monikon ablatiiviseinällisiltäniMonikon ablatiiviseinällisiltäsi
Monikon ablatiiviseinällisiltämmeMonikon ablatiiviseinällisiltänne
Monikon ablatiiviseinällisiltäänMonikon ablatiiviseinällisiltänsä
AllatiiviseinälliselleAllatiiviseinälliselleni
AllatiiviseinällisellesiAllatiiviseinällisellemme
AllatiiviseinällisellenneAllatiiviseinälliselleen
AllatiiviseinällisellensäMonikon allatiiviseinällisille
Monikon allatiiviseinällisilleniMonikon allatiiviseinällisillesi
Monikon allatiiviseinällisillemmeMonikon allatiiviseinällisillenne
Monikon allatiiviseinällisilleenMonikon allatiiviseinällisillensä
EssiiviseinällisenäEssiiviseinällisenäni
EssiiviseinällisenäsiEssiiviseinällisenämme
EssiiviseinällisenänneEssiiviseinällisenään
EssiiviseinällisenänsäMonikon essiiviseinällisinä
Monikon essiiviseinällisinäniMonikon essiiviseinällisinäsi
Monikon essiiviseinällisinämmeMonikon essiiviseinällisinänne
Monikon essiiviseinällisinäänMonikon essiiviseinällisinänsä
TranslatiiviseinälliseksiTranslatiiviseinällisekseni
TranslatiiviseinälliseksesiTranslatiiviseinälliseksemme
TranslatiiviseinälliseksenneTranslatiiviseinällisekseen
TranslatiiviseinälliseksensäMonikon translatiiviseinällisiksi
Monikon translatiiviseinällisikseniMonikon translatiiviseinällisiksesi
Monikon translatiiviseinällisiksemmeMonikon translatiiviseinällisiksenne
Monikon translatiiviseinällisikseenMonikon translatiiviseinällisiksensä
Monikon instruktiiviseinällisinAbessiiviseinällisettä
AbessiiviseinällisettäniAbessiiviseinällisettäsi
AbessiiviseinällisettämmeAbessiiviseinällisettänne
AbessiiviseinällisettäänAbessiiviseinällisettänsä
Monikon abessiiviseinällisittäMonikon abessiiviseinällisittäni
Monikon abessiiviseinällisittäsiMonikon abessiiviseinällisittämme
Monikon abessiiviseinällisittänneMonikon abessiiviseinällisittään
Monikon abessiiviseinällisittänsäMonikon komitatiiviseinällisine
Monikon komitatiiviseinällisineniMonikon komitatiiviseinällisinesi
Monikon komitatiiviseinällisinemmeMonikon komitatiiviseinällisinenne
Monikon komitatiiviseinällisineenMonikon komitatiiviseinällisinensä
Monikon akkusatiiviseinällisetMonikon akkusatiiviseinälliseni
Monikon akkusatiiviseinällisesiMonikon akkusatiiviseinällisemme
Monikon akkusatiiviseinällisenneMonikon akkusatiiviseinällisensä
AkkusatiiviseinälliseniAkkusatiiviseinällisesi
AkkusatiiviseinällisemmeAkkusatiiviseinällisenne
Akkusatiiviseinällisensä