Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | säännöllistyn | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | säännöllistyt |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | säännöllistyy | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | säännöllistymme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | säännöllistytte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | säännöllistyvät |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | säännöllistyin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | säännöllistyit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | säännöllistyi | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | säännöllistyimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | säännöllistyitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | säännöllistyivät |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | säännöllistyisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | säännöllistyisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | säännöllistyisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | säännöllistyisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | säännöllistyisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | säännöllistyisivät |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | säännöllisty | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | säännöllistyköön |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | säännöllistykäämme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | säännöllistykää |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | säännöllistykööt | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | säännöllistynen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | säännöllistynet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | säännöllistynee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | säännöllistynemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | säännöllistynette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | säännöllistynevät |