Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Tarkoititko epäselvä?

Taivutusmuodot

MonikkopuuroisetMonikkopuuroiseni
MonikkopuuroisesiMonikkopuuroisemme
MonikkopuuroisenneMonikkopuuroisensa
GenetiivipuuroisenGenetiivipuuroiseni
GenetiivipuuroisesiGenetiivipuuroisemme
GenetiivipuuroisenneGenetiivipuuroisensa
Monikon genetiivipuuroistenMonikon genetiivipuuroisien
Monikon genetiivipuuroisteniMonikon genetiivipuuroisieni
Monikon genetiivipuuroistesiMonikon genetiivipuuroisiesi
Monikon genetiivipuuroistemmeMonikon genetiivipuuroisiemme
Monikon genetiivipuuroistenneMonikon genetiivipuuroisienne
Monikon genetiivipuuroistensaMonikon genetiivipuuroisiensa
PartitiivipuuroistaPartitiivipuuroistani
PartitiivipuuroistasiPartitiivipuuroistamme
PartitiivipuuroistannePartitiivipuuroistaan
PartitiivipuuroistansaMonikon partitiivipuuroisia
Monikon partitiivipuuroisianiMonikon partitiivipuuroisiasi
Monikon partitiivipuuroisiammeMonikon partitiivipuuroisianne
Monikon partitiivipuuroisiaanMonikon partitiivipuuroisiansa
InessiivipuuroisessaInessiivipuuroisessani
InessiivipuuroisessasiInessiivipuuroisessamme
InessiivipuuroisessanneInessiivipuuroisessaan
InessiivipuuroisessansaMonikon inessiivipuuroisissa
Monikon inessiivipuuroisissaniMonikon inessiivipuuroisissasi
Monikon inessiivipuuroisissammeMonikon inessiivipuuroisissanne
Monikon inessiivipuuroisissaanMonikon inessiivipuuroisissansa
ElatiivipuuroisestaElatiivipuuroisestani
ElatiivipuuroisestasiElatiivipuuroisestamme
ElatiivipuuroisestanneElatiivipuuroisestaan
ElatiivipuuroisestansaMonikon elatiivipuuroisista
Monikon elatiivipuuroisistaniMonikon elatiivipuuroisistasi
Monikon elatiivipuuroisistammeMonikon elatiivipuuroisistanne
Monikon elatiivipuuroisistaanMonikon elatiivipuuroisistansa
IllatiivipuuroiseenIllatiivipuuroiseeni
IllatiivipuuroiseesiIllatiivipuuroiseemme
IllatiivipuuroiseenneIllatiivipuuroiseensa
Monikon illatiivipuuroisiinMonikon illatiivipuuroisiini
Monikon illatiivipuuroisiisiMonikon illatiivipuuroisiimme
Monikon illatiivipuuroisiinneMonikon illatiivipuuroisiinsa
AdessiivipuuroisellaAdessiivipuuroisellani
AdessiivipuuroisellasiAdessiivipuuroisellamme
AdessiivipuuroisellanneAdessiivipuuroisellaan
AdessiivipuuroisellansaMonikon adessiivipuuroisilla
Monikon adessiivipuuroisillaniMonikon adessiivipuuroisillasi
Monikon adessiivipuuroisillammeMonikon adessiivipuuroisillanne
Monikon adessiivipuuroisillaanMonikon adessiivipuuroisillansa
AblatiivipuuroiseltaAblatiivipuuroiseltani
AblatiivipuuroiseltasiAblatiivipuuroiseltamme
AblatiivipuuroiseltanneAblatiivipuuroiseltaan
AblatiivipuuroiseltansaMonikon ablatiivipuuroisilta
Monikon ablatiivipuuroisiltaniMonikon ablatiivipuuroisiltasi
Monikon ablatiivipuuroisiltammeMonikon ablatiivipuuroisiltanne
Monikon ablatiivipuuroisiltaanMonikon ablatiivipuuroisiltansa
AllatiivipuuroiselleAllatiivipuuroiselleni
AllatiivipuuroisellesiAllatiivipuuroisellemme
AllatiivipuuroisellenneAllatiivipuuroiselleen
AllatiivipuuroisellensaMonikon allatiivipuuroisille
Monikon allatiivipuuroisilleniMonikon allatiivipuuroisillesi
Monikon allatiivipuuroisillemmeMonikon allatiivipuuroisillenne
Monikon allatiivipuuroisilleenMonikon allatiivipuuroisillensa
EssiivipuuroisenaEssiivipuuroisenani
EssiivipuuroisenasiEssiivipuuroisenamme
EssiivipuuroisenanneEssiivipuuroisenaan
EssiivipuuroisenansaMonikon essiivipuuroisina
Monikon essiivipuuroisinaniMonikon essiivipuuroisinasi
Monikon essiivipuuroisinammeMonikon essiivipuuroisinanne
Monikon essiivipuuroisinaanMonikon essiivipuuroisinansa
TranslatiivipuuroiseksiTranslatiivipuuroisekseni
TranslatiivipuuroiseksesiTranslatiivipuuroiseksemme
TranslatiivipuuroiseksenneTranslatiivipuuroisekseen
TranslatiivipuuroiseksensaMonikon translatiivipuuroisiksi
Monikon translatiivipuuroisikseniMonikon translatiivipuuroisiksesi
Monikon translatiivipuuroisiksemmeMonikon translatiivipuuroisiksenne
Monikon translatiivipuuroisikseenMonikon translatiivipuuroisiksensa
Monikon instruktiivipuuroisinAbessiivipuuroisetta
AbessiivipuuroisettaniAbessiivipuuroisettasi
AbessiivipuuroisettammeAbessiivipuuroisettanne
AbessiivipuuroisettaanAbessiivipuuroisettansa
Monikon abessiivipuuroisittaMonikon abessiivipuuroisittani
Monikon abessiivipuuroisittasiMonikon abessiivipuuroisittamme
Monikon abessiivipuuroisittanneMonikon abessiivipuuroisittaan
Monikon abessiivipuuroisittansaMonikon komitatiivipuuroisine
Monikon komitatiivipuuroisineniMonikon komitatiivipuuroisinesi
Monikon komitatiivipuuroisinemmeMonikon komitatiivipuuroisinenne
Monikon komitatiivipuuroisineenMonikon komitatiivipuuroisinensa
Monikon akkusatiivipuuroisetMonikon akkusatiivipuuroiseni
Monikon akkusatiivipuuroisesiMonikon akkusatiivipuuroisemme
Monikon akkusatiivipuuroisenneMonikon akkusatiivipuuroisensa
AkkusatiivipuuroiseniAkkusatiivipuuroisesi
AkkusatiivipuuroisemmeAkkusatiivipuuroisenne
Akkusatiivipuuroisensa