Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | puuroiset | Monikko | puuroiseni |
| Monikko | puuroisesi | Monikko | puuroisemme |
| Monikko | puuroisenne | Monikko | puuroisensa |
| Genetiivi | puuroisen | Genetiivi | puuroiseni |
| Genetiivi | puuroisesi | Genetiivi | puuroisemme |
| Genetiivi | puuroisenne | Genetiivi | puuroisensa |
| Monikon genetiivi | puuroisten | Monikon genetiivi | puuroisien |
| Monikon genetiivi | puuroisteni | Monikon genetiivi | puuroisieni |
| Monikon genetiivi | puuroistesi | Monikon genetiivi | puuroisiesi |
| Monikon genetiivi | puuroistemme | Monikon genetiivi | puuroisiemme |
| Monikon genetiivi | puuroistenne | Monikon genetiivi | puuroisienne |
| Monikon genetiivi | puuroistensa | Monikon genetiivi | puuroisiensa |
| Partitiivi | puuroista | Partitiivi | puuroistani |
| Partitiivi | puuroistasi | Partitiivi | puuroistamme |
| Partitiivi | puuroistanne | Partitiivi | puuroistaan |
| Partitiivi | puuroistansa | Monikon partitiivi | puuroisia |
| Monikon partitiivi | puuroisiani | Monikon partitiivi | puuroisiasi |
| Monikon partitiivi | puuroisiamme | Monikon partitiivi | puuroisianne |
| Monikon partitiivi | puuroisiaan | Monikon partitiivi | puuroisiansa |
| Inessiivi | puuroisessa | Inessiivi | puuroisessani |
| Inessiivi | puuroisessasi | Inessiivi | puuroisessamme |
| Inessiivi | puuroisessanne | Inessiivi | puuroisessaan |
| Inessiivi | puuroisessansa | Monikon inessiivi | puuroisissa |
| Monikon inessiivi | puuroisissani | Monikon inessiivi | puuroisissasi |
| Monikon inessiivi | puuroisissamme | Monikon inessiivi | puuroisissanne |
| Monikon inessiivi | puuroisissaan | Monikon inessiivi | puuroisissansa |
| Elatiivi | puuroisesta | Elatiivi | puuroisestani |
| Elatiivi | puuroisestasi | Elatiivi | puuroisestamme |
| Elatiivi | puuroisestanne | Elatiivi | puuroisestaan |
| Elatiivi | puuroisestansa | Monikon elatiivi | puuroisista |
| Monikon elatiivi | puuroisistani | Monikon elatiivi | puuroisistasi |
| Monikon elatiivi | puuroisistamme | Monikon elatiivi | puuroisistanne |
| Monikon elatiivi | puuroisistaan | Monikon elatiivi | puuroisistansa |
| Illatiivi | puuroiseen | Illatiivi | puuroiseeni |
| Illatiivi | puuroiseesi | Illatiivi | puuroiseemme |
| Illatiivi | puuroiseenne | Illatiivi | puuroiseensa |
| Monikon illatiivi | puuroisiin | Monikon illatiivi | puuroisiini |
| Monikon illatiivi | puuroisiisi | Monikon illatiivi | puuroisiimme |
| Monikon illatiivi | puuroisiinne | Monikon illatiivi | puuroisiinsa |
| Adessiivi | puuroisella | Adessiivi | puuroisellani |
| Adessiivi | puuroisellasi | Adessiivi | puuroisellamme |
| Adessiivi | puuroisellanne | Adessiivi | puuroisellaan |
| Adessiivi | puuroisellansa | Monikon adessiivi | puuroisilla |
| Monikon adessiivi | puuroisillani | Monikon adessiivi | puuroisillasi |
| Monikon adessiivi | puuroisillamme | Monikon adessiivi | puuroisillanne |
| Monikon adessiivi | puuroisillaan | Monikon adessiivi | puuroisillansa |
| Ablatiivi | puuroiselta | Ablatiivi | puuroiseltani |
| Ablatiivi | puuroiseltasi | Ablatiivi | puuroiseltamme |
| Ablatiivi | puuroiseltanne | Ablatiivi | puuroiseltaan |
| Ablatiivi | puuroiseltansa | Monikon ablatiivi | puuroisilta |
| Monikon ablatiivi | puuroisiltani | Monikon ablatiivi | puuroisiltasi |
| Monikon ablatiivi | puuroisiltamme | Monikon ablatiivi | puuroisiltanne |
| Monikon ablatiivi | puuroisiltaan | Monikon ablatiivi | puuroisiltansa |
| Allatiivi | puuroiselle | Allatiivi | puuroiselleni |
| Allatiivi | puuroisellesi | Allatiivi | puuroisellemme |
| Allatiivi | puuroisellenne | Allatiivi | puuroiselleen |
| Allatiivi | puuroisellensa | Monikon allatiivi | puuroisille |
| Monikon allatiivi | puuroisilleni | Monikon allatiivi | puuroisillesi |
| Monikon allatiivi | puuroisillemme | Monikon allatiivi | puuroisillenne |
| Monikon allatiivi | puuroisilleen | Monikon allatiivi | puuroisillensa |
| Essiivi | puuroisena | Essiivi | puuroisenani |
| Essiivi | puuroisenasi | Essiivi | puuroisenamme |
| Essiivi | puuroisenanne | Essiivi | puuroisenaan |
| Essiivi | puuroisenansa | Monikon essiivi | puuroisina |
| Monikon essiivi | puuroisinani | Monikon essiivi | puuroisinasi |
| Monikon essiivi | puuroisinamme | Monikon essiivi | puuroisinanne |
| Monikon essiivi | puuroisinaan | Monikon essiivi | puuroisinansa |
| Translatiivi | puuroiseksi | Translatiivi | puuroisekseni |
| Translatiivi | puuroiseksesi | Translatiivi | puuroiseksemme |
| Translatiivi | puuroiseksenne | Translatiivi | puuroisekseen |
| Translatiivi | puuroiseksensa | Monikon translatiivi | puuroisiksi |
| Monikon translatiivi | puuroisikseni | Monikon translatiivi | puuroisiksesi |
| Monikon translatiivi | puuroisiksemme | Monikon translatiivi | puuroisiksenne |
| Monikon translatiivi | puuroisikseen | Monikon translatiivi | puuroisiksensa |
| Monikon instruktiivi | puuroisin | Abessiivi | puuroisetta |
| Abessiivi | puuroisettani | Abessiivi | puuroisettasi |
| Abessiivi | puuroisettamme | Abessiivi | puuroisettanne |
| Abessiivi | puuroisettaan | Abessiivi | puuroisettansa |
| Monikon abessiivi | puuroisitta | Monikon abessiivi | puuroisittani |
| Monikon abessiivi | puuroisittasi | Monikon abessiivi | puuroisittamme |
| Monikon abessiivi | puuroisittanne | Monikon abessiivi | puuroisittaan |
| Monikon abessiivi | puuroisittansa | Monikon komitatiivi | puuroisine |
| Monikon komitatiivi | puuroisineni | Monikon komitatiivi | puuroisinesi |
| Monikon komitatiivi | puuroisinemme | Monikon komitatiivi | puuroisinenne |
| Monikon komitatiivi | puuroisineen | Monikon komitatiivi | puuroisinensa |
| Monikon akkusatiivi | puuroiset | Monikon akkusatiivi | puuroiseni |
| Monikon akkusatiivi | puuroisesi | Monikon akkusatiivi | puuroisemme |
| Monikon akkusatiivi | puuroisenne | Monikon akkusatiivi | puuroisensa |
| Akkusatiivi | puuroiseni | Akkusatiivi | puuroisesi |
| Akkusatiivi | puuroisemme | Akkusatiivi | puuroisenne |
| Akkusatiivi | puuroisensa |