Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Verbit
1.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenshirtynYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenshirtyt
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenshirttyyMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenshirtymme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenshirtytteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenshirttyvät
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektihirtyinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektihirtyit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektihirttyiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektihirtyimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektihirtyitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektihirttyivät
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenshirttyisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenshirttyisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenshirttyisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenshirttyisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenshirttyisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenshirttyisivät
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenshirtyYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenshirttyköön
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenshirttykäämmeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenshirttykää
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenshirttyköötYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenshirttynen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenshirttynetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenshirttynee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenshirttynemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenshirttynette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenshirttynevät