Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | imeltyvät | Monikko | imeltyväni |
| Monikko | imeltyväsi | Monikko | imeltyvämme |
| Monikko | imeltyvänne | Monikko | imeltyvänsä |
| Genetiivi | imeltyvän | Genetiivi | imeltyväni |
| Genetiivi | imeltyväsi | Genetiivi | imeltyvämme |
| Genetiivi | imeltyvänne | Genetiivi | imeltyvänsä |
| Monikon genetiivi | imeltyvien | Monikon genetiivi | imeltyvieni |
| Monikon genetiivi | imeltyviesi | Monikon genetiivi | imeltyviemme |
| Monikon genetiivi | imeltyvienne | Monikon genetiivi | imeltyviensä |
| Partitiivi | imeltyvää | Partitiivi | imeltyvääni |
| Partitiivi | imeltyvääsi | Partitiivi | imeltyväämme |
| Partitiivi | imeltyväänne | Partitiivi | imeltyväänsä |
| Monikon partitiivi | imeltyviä | Monikon partitiivi | imeltyviäni |
| Monikon partitiivi | imeltyviäsi | Monikon partitiivi | imeltyviämme |
| Monikon partitiivi | imeltyviänne | Monikon partitiivi | imeltyviään |
| Monikon partitiivi | imeltyviänsä | Inessiivi | imeltyvässä |
| Inessiivi | imeltyvässäni | Inessiivi | imeltyvässäsi |
| Inessiivi | imeltyvässämme | Inessiivi | imeltyvässänne |
| Inessiivi | imeltyvässään | Inessiivi | imeltyvässänsä |
| Monikon inessiivi | imeltyvissä | Monikon inessiivi | imeltyvissäni |
| Monikon inessiivi | imeltyvissäsi | Monikon inessiivi | imeltyvissämme |
| Monikon inessiivi | imeltyvissänne | Monikon inessiivi | imeltyvissään |
| Monikon inessiivi | imeltyvissänsä | Elatiivi | imeltyvästä |
| Elatiivi | imeltyvästäni | Elatiivi | imeltyvästäsi |
| Elatiivi | imeltyvästämme | Elatiivi | imeltyvästänne |
| Elatiivi | imeltyvästään | Elatiivi | imeltyvästänsä |
| Monikon elatiivi | imeltyvistä | Monikon elatiivi | imeltyvistäni |
| Monikon elatiivi | imeltyvistäsi | Monikon elatiivi | imeltyvistämme |
| Monikon elatiivi | imeltyvistänne | Monikon elatiivi | imeltyvistään |
| Monikon elatiivi | imeltyvistänsä | Illatiivi | imeltyvään |
| Illatiivi | imeltyvääni | Illatiivi | imeltyvääsi |
| Illatiivi | imeltyväämme | Illatiivi | imeltyväänne |
| Illatiivi | imeltyväänsä | Monikon illatiivi | imeltyviin |
| Monikon illatiivi | imeltyviini | Monikon illatiivi | imeltyviisi |
| Monikon illatiivi | imeltyviimme | Monikon illatiivi | imeltyviinne |
| Monikon illatiivi | imeltyviinsä | Adessiivi | imeltyvällä |
| Adessiivi | imeltyvälläni | Adessiivi | imeltyvälläsi |
| Adessiivi | imeltyvällämme | Adessiivi | imeltyvällänne |
| Adessiivi | imeltyvällään | Adessiivi | imeltyvällänsä |
| Monikon adessiivi | imeltyvillä | Monikon adessiivi | imeltyvilläni |
| Monikon adessiivi | imeltyvilläsi | Monikon adessiivi | imeltyvillämme |
| Monikon adessiivi | imeltyvillänne | Monikon adessiivi | imeltyvillään |
| Monikon adessiivi | imeltyvillänsä | Ablatiivi | imeltyvältä |
| Ablatiivi | imeltyvältäni | Ablatiivi | imeltyvältäsi |
| Ablatiivi | imeltyvältämme | Ablatiivi | imeltyvältänne |
| Ablatiivi | imeltyvältään | Ablatiivi | imeltyvältänsä |
| Monikon ablatiivi | imeltyviltä | Monikon ablatiivi | imeltyviltäni |
| Monikon ablatiivi | imeltyviltäsi | Monikon ablatiivi | imeltyviltämme |
| Monikon ablatiivi | imeltyviltänne | Monikon ablatiivi | imeltyviltään |
| Monikon ablatiivi | imeltyviltänsä | Allatiivi | imeltyvälle |
| Allatiivi | imeltyvälleni | Allatiivi | imeltyvällesi |
| Allatiivi | imeltyvällemme | Allatiivi | imeltyvällenne |
| Allatiivi | imeltyvälleen | Allatiivi | imeltyvällensä |
| Monikon allatiivi | imeltyville | Monikon allatiivi | imeltyvilleni |
| Monikon allatiivi | imeltyvillesi | Monikon allatiivi | imeltyvillemme |
| Monikon allatiivi | imeltyvillenne | Monikon allatiivi | imeltyvilleen |
| Monikon allatiivi | imeltyvillensä | Essiivi | imeltyvänä |
| Essiivi | imeltyvänäni | Essiivi | imeltyvänäsi |
| Essiivi | imeltyvänämme | Essiivi | imeltyvänänne |
| Essiivi | imeltyvänään | Essiivi | imeltyvänänsä |
| Monikon essiivi | imeltyvinä | Monikon essiivi | imeltyvinäni |
| Monikon essiivi | imeltyvinäsi | Monikon essiivi | imeltyvinämme |
| Monikon essiivi | imeltyvinänne | Monikon essiivi | imeltyvinään |
| Monikon essiivi | imeltyvinänsä | Translatiivi | imeltyväksi |
| Translatiivi | imeltyväkseni | Translatiivi | imeltyväksesi |
| Translatiivi | imeltyväksemme | Translatiivi | imeltyväksenne |
| Translatiivi | imeltyväkseen | Translatiivi | imeltyväksensä |
| Monikon translatiivi | imeltyviksi | Monikon translatiivi | imeltyvikseni |
| Monikon translatiivi | imeltyviksesi | Monikon translatiivi | imeltyviksemme |
| Monikon translatiivi | imeltyviksenne | Monikon translatiivi | imeltyvikseen |
| Monikon translatiivi | imeltyviksensä | Monikon instruktiivi | imeltyvin |
| Abessiivi | imeltyvättä | Abessiivi | imeltyvättäni |
| Abessiivi | imeltyvättäsi | Abessiivi | imeltyvättämme |
| Abessiivi | imeltyvättänne | Abessiivi | imeltyvättään |
| Abessiivi | imeltyvättänsä | Monikon abessiivi | imeltyvittä |
| Monikon abessiivi | imeltyvittäni | Monikon abessiivi | imeltyvittäsi |
| Monikon abessiivi | imeltyvittämme | Monikon abessiivi | imeltyvittänne |
| Monikon abessiivi | imeltyvittään | Monikon abessiivi | imeltyvittänsä |
| Monikon komitatiivi | imeltyvine | Monikon komitatiivi | imeltyvineni |
| Monikon komitatiivi | imeltyvinesi | Monikon komitatiivi | imeltyvinemme |
| Monikon komitatiivi | imeltyvinenne | Monikon komitatiivi | imeltyvineen |
| Monikon komitatiivi | imeltyvinensä | Monikon akkusatiivi | imeltyvät |
| Monikon akkusatiivi | imeltyväni | Monikon akkusatiivi | imeltyväsi |
| Monikon akkusatiivi | imeltyvämme | Monikon akkusatiivi | imeltyvänne |
| Monikon akkusatiivi | imeltyvänsä | Akkusatiivi | imeltyväni |
| Akkusatiivi | imeltyväsi | Akkusatiivi | imeltyvämme |
| Akkusatiivi | imeltyvänne | Akkusatiivi | imeltyvänsä |