Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | ilmenevät | Monikko | ilmeneväni |
| Monikko | ilmeneväsi | Monikko | ilmenevämme |
| Monikko | ilmenevänne | Monikko | ilmenevänsä |
| Genetiivi | ilmenevän | Genetiivi | ilmeneväni |
| Genetiivi | ilmeneväsi | Genetiivi | ilmenevämme |
| Genetiivi | ilmenevänne | Genetiivi | ilmenevänsä |
| Monikon genetiivi | ilmenevien | Monikon genetiivi | ilmenevieni |
| Monikon genetiivi | ilmeneviesi | Monikon genetiivi | ilmeneviemme |
| Monikon genetiivi | ilmenevienne | Monikon genetiivi | ilmeneviensä |
| Partitiivi | ilmenevää | Partitiivi | ilmenevääni |
| Partitiivi | ilmenevääsi | Partitiivi | ilmeneväämme |
| Partitiivi | ilmeneväänne | Partitiivi | ilmeneväänsä |
| Monikon partitiivi | ilmeneviä | Monikon partitiivi | ilmeneviäni |
| Monikon partitiivi | ilmeneviäsi | Monikon partitiivi | ilmeneviämme |
| Monikon partitiivi | ilmeneviänne | Monikon partitiivi | ilmeneviään |
| Monikon partitiivi | ilmeneviänsä | Inessiivi | ilmenevässä |
| Inessiivi | ilmenevässäni | Inessiivi | ilmenevässäsi |
| Inessiivi | ilmenevässämme | Inessiivi | ilmenevässänne |
| Inessiivi | ilmenevässään | Inessiivi | ilmenevässänsä |
| Monikon inessiivi | ilmenevissä | Monikon inessiivi | ilmenevissäni |
| Monikon inessiivi | ilmenevissäsi | Monikon inessiivi | ilmenevissämme |
| Monikon inessiivi | ilmenevissänne | Monikon inessiivi | ilmenevissään |
| Monikon inessiivi | ilmenevissänsä | Elatiivi | ilmenevästä |
| Elatiivi | ilmenevästäni | Elatiivi | ilmenevästäsi |
| Elatiivi | ilmenevästämme | Elatiivi | ilmenevästänne |
| Elatiivi | ilmenevästään | Elatiivi | ilmenevästänsä |
| Monikon elatiivi | ilmenevistä | Monikon elatiivi | ilmenevistäni |
| Monikon elatiivi | ilmenevistäsi | Monikon elatiivi | ilmenevistämme |
| Monikon elatiivi | ilmenevistänne | Monikon elatiivi | ilmenevistään |
| Monikon elatiivi | ilmenevistänsä | Illatiivi | ilmenevään |
| Illatiivi | ilmenevääni | Illatiivi | ilmenevääsi |
| Illatiivi | ilmeneväämme | Illatiivi | ilmeneväänne |
| Illatiivi | ilmeneväänsä | Monikon illatiivi | ilmeneviin |
| Monikon illatiivi | ilmeneviini | Monikon illatiivi | ilmeneviisi |
| Monikon illatiivi | ilmeneviimme | Monikon illatiivi | ilmeneviinne |
| Monikon illatiivi | ilmeneviinsä | Adessiivi | ilmenevällä |
| Adessiivi | ilmenevälläni | Adessiivi | ilmenevälläsi |
| Adessiivi | ilmenevällämme | Adessiivi | ilmenevällänne |
| Adessiivi | ilmenevällään | Adessiivi | ilmenevällänsä |
| Monikon adessiivi | ilmenevillä | Monikon adessiivi | ilmenevilläni |
| Monikon adessiivi | ilmenevilläsi | Monikon adessiivi | ilmenevillämme |
| Monikon adessiivi | ilmenevillänne | Monikon adessiivi | ilmenevillään |
| Monikon adessiivi | ilmenevillänsä | Ablatiivi | ilmenevältä |
| Ablatiivi | ilmenevältäni | Ablatiivi | ilmenevältäsi |
| Ablatiivi | ilmenevältämme | Ablatiivi | ilmenevältänne |
| Ablatiivi | ilmenevältään | Ablatiivi | ilmenevältänsä |
| Monikon ablatiivi | ilmeneviltä | Monikon ablatiivi | ilmeneviltäni |
| Monikon ablatiivi | ilmeneviltäsi | Monikon ablatiivi | ilmeneviltämme |
| Monikon ablatiivi | ilmeneviltänne | Monikon ablatiivi | ilmeneviltään |
| Monikon ablatiivi | ilmeneviltänsä | Allatiivi | ilmenevälle |
| Allatiivi | ilmenevälleni | Allatiivi | ilmenevällesi |
| Allatiivi | ilmenevällemme | Allatiivi | ilmenevällenne |
| Allatiivi | ilmenevälleen | Allatiivi | ilmenevällensä |
| Monikon allatiivi | ilmeneville | Monikon allatiivi | ilmenevilleni |
| Monikon allatiivi | ilmenevillesi | Monikon allatiivi | ilmenevillemme |
| Monikon allatiivi | ilmenevillenne | Monikon allatiivi | ilmenevilleen |
| Monikon allatiivi | ilmenevillensä | Essiivi | ilmenevänä |
| Essiivi | ilmenevänäni | Essiivi | ilmenevänäsi |
| Essiivi | ilmenevänämme | Essiivi | ilmenevänänne |
| Essiivi | ilmenevänään | Essiivi | ilmenevänänsä |
| Monikon essiivi | ilmenevinä | Monikon essiivi | ilmenevinäni |
| Monikon essiivi | ilmenevinäsi | Monikon essiivi | ilmenevinämme |
| Monikon essiivi | ilmenevinänne | Monikon essiivi | ilmenevinään |
| Monikon essiivi | ilmenevinänsä | Translatiivi | ilmeneväksi |
| Translatiivi | ilmeneväkseni | Translatiivi | ilmeneväksesi |
| Translatiivi | ilmeneväksemme | Translatiivi | ilmeneväksenne |
| Translatiivi | ilmeneväkseen | Translatiivi | ilmeneväksensä |
| Monikon translatiivi | ilmeneviksi | Monikon translatiivi | ilmenevikseni |
| Monikon translatiivi | ilmeneviksesi | Monikon translatiivi | ilmeneviksemme |
| Monikon translatiivi | ilmeneviksenne | Monikon translatiivi | ilmenevikseen |
| Monikon translatiivi | ilmeneviksensä | Monikon instruktiivi | ilmenevin |
| Abessiivi | ilmenevättä | Abessiivi | ilmenevättäni |
| Abessiivi | ilmenevättäsi | Abessiivi | ilmenevättämme |
| Abessiivi | ilmenevättänne | Abessiivi | ilmenevättään |
| Abessiivi | ilmenevättänsä | Monikon abessiivi | ilmenevittä |
| Monikon abessiivi | ilmenevittäni | Monikon abessiivi | ilmenevittäsi |
| Monikon abessiivi | ilmenevittämme | Monikon abessiivi | ilmenevittänne |
| Monikon abessiivi | ilmenevittään | Monikon abessiivi | ilmenevittänsä |
| Monikon komitatiivi | ilmenevine | Monikon komitatiivi | ilmenevineni |
| Monikon komitatiivi | ilmenevinesi | Monikon komitatiivi | ilmenevinemme |
| Monikon komitatiivi | ilmenevinenne | Monikon komitatiivi | ilmenevineen |
| Monikon komitatiivi | ilmenevinensä | Monikon akkusatiivi | ilmenevät |
| Monikon akkusatiivi | ilmeneväni | Monikon akkusatiivi | ilmeneväsi |
| Monikon akkusatiivi | ilmenevämme | Monikon akkusatiivi | ilmenevänne |
| Monikon akkusatiivi | ilmenevänsä | Akkusatiivi | ilmeneväni |
| Akkusatiivi | ilmeneväsi | Akkusatiivi | ilmenevämme |
| Akkusatiivi | ilmenevänne | Akkusatiivi | ilmenevänsä |