Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoilmenevätMonikkoilmeneväni
MonikkoilmeneväsiMonikkoilmenevämme
MonikkoilmenevänneMonikkoilmenevänsä
GenetiiviilmenevänGenetiiviilmeneväni
GenetiiviilmeneväsiGenetiiviilmenevämme
GenetiiviilmenevänneGenetiiviilmenevänsä
Monikon genetiiviilmenevienMonikon genetiiviilmenevieni
Monikon genetiiviilmeneviesiMonikon genetiiviilmeneviemme
Monikon genetiiviilmenevienneMonikon genetiiviilmeneviensä
PartitiiviilmenevääPartitiiviilmenevääni
PartitiiviilmenevääsiPartitiiviilmeneväämme
PartitiiviilmeneväännePartitiiviilmeneväänsä
Monikon partitiiviilmeneviäMonikon partitiiviilmeneviäni
Monikon partitiiviilmeneviäsiMonikon partitiiviilmeneviämme
Monikon partitiiviilmeneviänneMonikon partitiiviilmeneviään
Monikon partitiiviilmeneviänsäInessiiviilmenevässä
InessiiviilmenevässäniInessiiviilmenevässäsi
InessiiviilmenevässämmeInessiiviilmenevässänne
InessiiviilmenevässäänInessiiviilmenevässänsä
Monikon inessiiviilmenevissäMonikon inessiiviilmenevissäni
Monikon inessiiviilmenevissäsiMonikon inessiiviilmenevissämme
Monikon inessiiviilmenevissänneMonikon inessiiviilmenevissään
Monikon inessiiviilmenevissänsäElatiiviilmenevästä
ElatiiviilmenevästäniElatiiviilmenevästäsi
ElatiiviilmenevästämmeElatiiviilmenevästänne
ElatiiviilmenevästäänElatiiviilmenevästänsä
Monikon elatiiviilmenevistäMonikon elatiiviilmenevistäni
Monikon elatiiviilmenevistäsiMonikon elatiiviilmenevistämme
Monikon elatiiviilmenevistänneMonikon elatiiviilmenevistään
Monikon elatiiviilmenevistänsäIllatiiviilmenevään
IllatiiviilmenevääniIllatiiviilmenevääsi
IllatiiviilmeneväämmeIllatiiviilmeneväänne
IllatiiviilmeneväänsäMonikon illatiiviilmeneviin
Monikon illatiiviilmeneviiniMonikon illatiiviilmeneviisi
Monikon illatiiviilmeneviimmeMonikon illatiiviilmeneviinne
Monikon illatiiviilmeneviinsäAdessiiviilmenevällä
AdessiiviilmenevälläniAdessiiviilmenevälläsi
AdessiiviilmenevällämmeAdessiiviilmenevällänne
AdessiiviilmenevälläänAdessiiviilmenevällänsä
Monikon adessiiviilmenevilläMonikon adessiiviilmenevilläni
Monikon adessiiviilmenevilläsiMonikon adessiiviilmenevillämme
Monikon adessiiviilmenevillänneMonikon adessiiviilmenevillään
Monikon adessiiviilmenevillänsäAblatiiviilmenevältä
AblatiiviilmenevältäniAblatiiviilmenevältäsi
AblatiiviilmenevältämmeAblatiiviilmenevältänne
AblatiiviilmenevältäänAblatiiviilmenevältänsä
Monikon ablatiiviilmeneviltäMonikon ablatiiviilmeneviltäni
Monikon ablatiiviilmeneviltäsiMonikon ablatiiviilmeneviltämme
Monikon ablatiiviilmeneviltänneMonikon ablatiiviilmeneviltään
Monikon ablatiiviilmeneviltänsäAllatiiviilmenevälle
AllatiiviilmenevälleniAllatiiviilmenevällesi
AllatiiviilmenevällemmeAllatiiviilmenevällenne
AllatiiviilmenevälleenAllatiiviilmenevällensä
Monikon allatiiviilmenevilleMonikon allatiiviilmenevilleni
Monikon allatiiviilmenevillesiMonikon allatiiviilmenevillemme
Monikon allatiiviilmenevillenneMonikon allatiiviilmenevilleen
Monikon allatiiviilmenevillensäEssiiviilmenevänä
EssiiviilmenevänäniEssiiviilmenevänäsi
EssiiviilmenevänämmeEssiiviilmenevänänne
EssiiviilmenevänäänEssiiviilmenevänänsä
Monikon essiiviilmenevinäMonikon essiiviilmenevinäni
Monikon essiiviilmenevinäsiMonikon essiiviilmenevinämme
Monikon essiiviilmenevinänneMonikon essiiviilmenevinään
Monikon essiiviilmenevinänsäTranslatiiviilmeneväksi
TranslatiiviilmeneväkseniTranslatiiviilmeneväksesi
TranslatiiviilmeneväksemmeTranslatiiviilmeneväksenne
TranslatiiviilmeneväkseenTranslatiiviilmeneväksensä
Monikon translatiiviilmeneviksiMonikon translatiiviilmenevikseni
Monikon translatiiviilmeneviksesiMonikon translatiiviilmeneviksemme
Monikon translatiiviilmeneviksenneMonikon translatiiviilmenevikseen
Monikon translatiiviilmeneviksensäMonikon instruktiiviilmenevin
AbessiiviilmenevättäAbessiiviilmenevättäni
AbessiiviilmenevättäsiAbessiiviilmenevättämme
AbessiiviilmenevättänneAbessiiviilmenevättään
AbessiiviilmenevättänsäMonikon abessiiviilmenevittä
Monikon abessiiviilmenevittäniMonikon abessiiviilmenevittäsi
Monikon abessiiviilmenevittämmeMonikon abessiiviilmenevittänne
Monikon abessiiviilmenevittäänMonikon abessiiviilmenevittänsä
Monikon komitatiiviilmenevineMonikon komitatiiviilmenevineni
Monikon komitatiiviilmenevinesiMonikon komitatiiviilmenevinemme
Monikon komitatiiviilmenevinenneMonikon komitatiiviilmenevineen
Monikon komitatiiviilmenevinensäMonikon akkusatiiviilmenevät
Monikon akkusatiiviilmeneväniMonikon akkusatiiviilmeneväsi
Monikon akkusatiiviilmenevämmeMonikon akkusatiiviilmenevänne
Monikon akkusatiiviilmenevänsäAkkusatiiviilmeneväni
AkkusatiiviilmeneväsiAkkusatiiviilmenevämme
AkkusatiiviilmenevänneAkkusatiiviilmenevänsä